Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 3 z 8
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Olga (---.lambda.furrynet.org)
Data: 18 pa� 2008 - 12:22:30

Witam, aktualnie piszę pracę licencjacką na temat łuszczycy jeśli ktoś z Państwa ma jakieś informacje na temat tej choroby proszę o przesłanie linów na mój e-mail [email protected] , jeśli chodzi o łuszczycę paznokci skuteczne jest wcieranie oliwki w płytkę paznokciową (co najmniej okres 3 m-ce) oraz można zakupić w internecie odżywkę do paznokci która posiada specjalne mikrowłókienka które odbudowują płytkę i zniszczoną keratynę paznokcia są to dwa lakiery NAIL TEK FUNDATION II pierwszy lakier jest bezbarwny a drugi mleczno biały. naprawdę polecam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: gość (---.msb.vectranet.pl)
Data: 16 lis 2008 - 16:18:44

witam wszystkich mam łuszczyce od 28 lat z paznokciami tez mam problem łamią się odchodzą i są przebarwienia ale od pewnego czasu zaczełam moczyć je w soli boheńskiej i sa skutki wracają do normy spróbujcie co nieco pomaga

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: schera (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 lis 2008 - 13:12:10

No paznokcie to masakra, przecież każdy zwraca uwagę na dłonie a tu takie paskudztwo. Ja na paznokcie dostałam Dermovate płyn i płyn Polfungicid. Nic nie działa. Mam wrażenie że lekarze są ograniczeni do kilku lekarstw, które znają. A tu trzeba wszystkiego próbować. Jak paznokcie mam w "lepszej" kondycji a mam jakieś większe wyjście np. wesele to robię tipsy żelowe, ale niestety nie zawsze się da bo czasem naturalny paznokieć ledwo co się trzyma.
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Marrgott (---.direcpc.com)
Data: 27 lis 2008 - 20:59:54

Witajcie.
Od wieluuuu lat walcze z luszczyca ale ostatnio pokazala sie pod paznokciami!!!
Przez ponad rok moczylam palce w occie jablkowym(cedar) no i moze odrobine zachamowalam tym sposobem.Obecnie znow atakaje mnie jak ten zajadly pies.Lekarz poradzil zdjecie paznokcia- ponoc paomaga....Bede wcierac Melkfet i zobacze jakie beda efekty.Dam znac

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: denna (---.ip.netia.com.pl)
Data: 28 lis 2008 - 10:52:48

Ja Ci radzę, nie zgadzaj sie na zdejmowanie paznokcia! Wiesz co Ci odrośnie? Może np. krzywy, pofałdowany żółty kikut. Ja walczę z łuszczycą juz 10 lat przy zajętych wszystkich paznokciach i póki co udaje mi sie tę chorobę jakoś maskować.
Z takim zerwanym nie zrobisz nic, żeby to ukryć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: kami (---.eranet.pl)
Data: 30 lis 2008 - 23:41:52

mi na paznokcie dobrze zrobił Atrederm, polecam moze wam tez pomozesmiling smiley
pozdrawiamsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: krzys (---.cst.pl)
Data: 04 sty 2009 - 18:11:08

czesc ja tez miewam plamy olejowe na paznokciach pozniej idzie to do poczatku paznokcia a pod paznokciem robi sie ogromna szczelina druga sprawa jest to ze od poczatku walu okolopaznokciowego wychodzi zepsuta skora pozniej stary paznokiec schodzii a wyrasta nowy musze to pilowac bo wyglada zle ale od jakiegos czasu stosuje diete schudlem 11kg narazie jest poprawa mam nadzieje ze to juz nie wyjdzie na glowe stosuje dermowate w plynie a na nogi masc dermovate krem z morza martwego i balsamy przerozne trzeba caly czas smarowac i obserowac ps!! obcinac trzeba paznokcie nie zapuszczac!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Marrgott (97.73.64.---)
Data: 05 sty 2009 - 04:56:51

Hej
od 6 lat mam luszczyce paznokci.Najpierw moczylam w occie jablkowym- nic mi nie pomoglo.Teraz wkladam palce w pudelko z Melkfett(by Aurica) i widze ze sie zdecydowanie poprawia.Siedze tak okolo 10-15 min aby ten crem nieco sie rozpuscil i dotarl pod paznokiec.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: moni127 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 sty 2009 - 17:49:02

Hejka
Ja też choruję na łuszczycę już od ponad 15 lat. Raz jest lepiej a raz gorzej..
Na paznokciach też mam to cholerstwo i też nie mam pojęcia jak z tym walczyć,
paznokcie wyglądają coraz gorzej i boję się, że w końcu mi odejdą...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: jola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sty 2009 - 23:03:42

Męczę się z łuszczycą paznokci od 8 lat.W każde lato buty z zkrytymi palcami, na plaży stopy schowane w piasek...tragedia!Przestałam je malować ciemnymi lakierami bo po lecie wyglądały jeszcze gorzej. Około 4 miesiące temu przestałam jeść jasne pieczywo, teraz tylko chleb razowy z ziarnami słonecznika i codziennie moczę stopy z dodatkiem mydła w płynie firmy ziaja oliwkowe. Po tych wszystkich latach pierwszy raz zauwazyłam poprawę stanu paznokci. Naprawdę byłam mocno zdziwiona!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Maaa (---.chello.pl)
Data: 23 sty 2009 - 00:20:39

Polecam olejek z drzewa herbacianego! Mi pomaga, ale czy Wam pomoze? Mam wrazenie, ze w tej chorobie na kazdego dziala cos innego. Z olejkiem nalezy tez bardzo uwazac, poniewaz jest to rowniez silny alergen. Koniecznie musi to byc swiezy olejek! Mozna to latwo poznac po zmetnieniu, zmetnialy -> do kosza! Raz otwarta buteleczka nie powinna byc przechowywana dluzej niz trzy miesiace! Uwaga tez na KOTY!!! Juz kilka kropelek moze oznaczac powazne zatrucie!!!

Wiec, na prawde minimalna ilosc, 1-2 kropelki rozprowadzic na macierzy paznokcia, dwa trzy razy dziennie, odczekac az wchlonie(omijac koty!!!). Poniewaz u mnie olejek ten bardzo wysusza skore polecam bardzo dobra pielegnacje pomiedzy zabiegami. Cos za cos - paznokcie rosna znow ladne i proste, ale po kazdym myciu rak bez kremu sie nie obedzie...

Olejek dziala u mnie rowniez znakomicie na luszczyce krostkowa! Przed smarowaniem olejku NIE rozcinac krostek (wtedy wysychaja bardzo twardo! krostki napelnione osoczem natomiast po prostu sie wchlaniaja spowrotem)!!! Dzialanie uboczne: bardzo wysusza skore (ale ja wole miec sucha i kremowac kremowac kremowac niz to swedzenie i pozniejszy bol, gdy skora peka, czasami az do kosci...)




Pozdrawiam,
Marta

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Maaa (---.chello.pl)
Data: 23 sty 2009 - 00:29:24

1-2 kropelki oczywiscie lacznie, nie na kazdy oddzielnie!!!

No a potem natluszczac natluszczac natluszczac, Melkfett, Neutrogena, EUBOS, cokolwiek z Urea lub Sheabutter...


(Jezeli ktos zdecyduje sie sprobowac, bardzo prosilabym o feedback - jestem bardzo ciekawa czy i innym to "cudenko" pomoze, mojej mamie pomaga tak samo jak mnie, tyle, ze na krostkowa, na luszczyce paznokci bowiem nie cierpi, tfu tfu odpukac!)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: stasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 sty 2009 - 10:42:54

E. Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A jak dokładnie wygląda łuszczyca na
> paznokciach?Ja mam zmiany na ciele, a ostatnio
> zuważyłam,że mam jakieś dziwne niektóre
> paznokcie.Nie wiem dlaczego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: krzysiekbyd (82.146.248.---)
Data: 26 sty 2009 - 19:52:33

WITAM wszystkich LUSZCZYCA to straszne cholerstwo ja mecze sie z tym juz ponad 4 lata jakies sad smiley niestety tak jak u was nie mozna tego wyleczyc chodzilem od jednego dermatologa do drugiego i kazdy mowil cos innego ;/ paznokcje scinam jak papier ;/ takie slabe sa pewnie tak jak u was ;/ A MOZE ZNALAZL JUZ KTOS JAKIS ZLOTY SRODEK PROSZE O ODP NA MAILA POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 27 sty 2009 - 09:23:09

Nie ma złotego środka, lekarze go nie znają. Coś tam przepisują ale chyba tylko po to żeby mieć czyste sumienie, że "próbowali wyleczyć". A biedny człowieczek wydaje na te wynalazki kupę kasy i denerwuje się, że nie pomaga. Ja kiedyś smarowałam przy skórkach rozgniecioną kapsułką Capivit A+E. Nie zauważyłam jakiejś super poprawy. Teraz tylko opiłowuję pilniczkiem ile się da i maluję lakierem.

Krzysiek na słabe pazurki polecają moczenie w oliwie. Może nie wyleczy ale napewno wzmocni.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: kiki (---.centertel.pl)
Data: 30 sty 2009 - 10:57:10

Mi sie zaczely psuc paznokcie przez Ł. jeden, drugi potem trzeci i wtedy zaczelam brac tabletki codziennie ze skrzypem np. skrzypowita itp. i wiecej paznokci sie nie zajelo. Caly proces sie zatrzymal. Nie wiem jak cofnac to co juz jest ale smaruje teraz mascia tranowa (w aptece, niedroga bez recepty). Lekarze oczywiscie mowia ze nie ma na to lekarstw.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Pałka (---.kolornet.pl)
Data: 30 sty 2009 - 23:04:05

mi pomogło zazywanie preparatu ziolowego o nazwie "silica"

po okresie ok widac znaczna poprawe tzn paznokiec odrasta bez zmian luszzycowych winking smiley

mi pomoglo, dlatego polecam. cena za 50tab (zazywa sie 1 dziennie) to wydatek okolo 13zl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: jarech (---.rzeszow.mm.pl)
Data: 23 lut 2009 - 00:39:12

E. Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A jak dokładnie wygląda łuszczyca na
> paznokciach?Ja mam zmiany na ciele, a ostatnio
> zuważyłam,że mam jakieś dziwne niektóre
> paznokcie.Nie wiem dlaczego?


Luszczyce paznokci mam od 4 lat. Uzywalem blota z Izraela , troche pomagalo . W tym roku namowili mnie na zloty środek na ta chorobe , skorzystalem i choroba ustapila w 100% . Niestety wrocila na powrotem bo zaprzestalem praktykowac to trudne (wydaje sie byc) leczenie . Musze zaczac od nowego roku jesienia. Nie pisze co to jest by was nie przerazic , jak sie sprawdzi wyjawie wam tajemnice , obiecuje !
jarech

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 23 lut 2009 - 09:15:56

No to napisałeś. Naprawdę super rada. "Nie pisze co to jest by was nie przerazić" dobre, dobre. Tylko bardzo głupie ... Jak masz zamiar zacząć leczenie jesienią to kiedy wyjawisz tę super tajemnicę, wiosną 2010 ??? Naprawdę czekamy z niecierpliwością winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: kasia (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 23 lut 2009 - 19:10:36

Mnie na łuszczycę paznokci pomaga płyn Polfungicid- można go kupić bez recepty. Nie wiem czy na każdy rodzaj pomoże, u mnie wygląda to tak że paznokieć odchodzi, od ciała,ale całkiem mi nigdy nie zszedł. Obcinam paznokcie krótko i zapuszczam płyn pod, przymajmniej raz dziennie, w miarę jak paznokcie rosną zmiany ustępują. Niestety po jakimś czasie to paskudztwo znowu wraca!!!!!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 3 z 8



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.