Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 4 z 8
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: jarech (---.rzeszow.mm.pl)
Data: 23 lut 2009 - 21:25:51

Pluum , obrazasz mnie bo ta kuracja moze dla co niektorych skonczyc sie tragicznie a ja nie jestem medykiem by wypowiadac sie autorytatywnie i brac na siebie np.ludzkie zycie . Jesli zrozumiales to dobrze , jesli nie no to juz nie moj problem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 24 lut 2009 - 09:37:44

A co tu było do "niezrozumienia". Nie miałam zamiaru Cię obrazić. Zwyczajnie rozśmieszył mnie Twój wpis, że za rok dowiemy się o Twoim sposobie leczenia. No ale jeżeli to faktycznie może zakończyć się tragicznie to poczekamy smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: ropson (---.pikonet.pl)
Data: 24 lut 2009 - 11:50:33

łuszczycę mam już 14 lat walczę od głowy po stopy,niedawno zaatakowała mi paznokcie ,płyny mascie nic nie pomagały wizyty u lekarzy tez nie.Jedynie wizyty nad morzem lub w tzw jaskiniach solnych,nasza choroba to utrapienie którego nie da się pozbyć za grube pieniądze najgorsze jest to ze jak już coś działa na jednego to nie znaczy ze będzie działać na innego na mnie dziana sol nie sterydy którymi lekarze mnie faszerowali diprosalik ,elekom czy podobne,tylko krotki,czas poprawy nic więcej teraz po umyciu głowy plukam woda z sola ciało tez smaruje i pomaga zmiany są niewielkie i mało widoczne jeszcze raz powtarzam w moim przypadku sol daje najlepsze efekty pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: kaska12 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 lut 2009 - 21:59:51

NA ŁUSZCZYCĘ POLECAM KREMY FIRMY EUBOS SERIA UREA, MIAŁAM PROBLEMY ALE NIE Z PAZNOKCIAMI TYLKO NA NOGACH W OKOLICY UDA, SKÓRA BYŁA TAK WYSUSZONA ŻE TYLKO TEN KREM WYRÓWNAŁ NIEDOSKONAŁOŚCI I UREGULOWAŁ BISFERĘ SKÓRY.
POLECAM
MAM NADZIEJĘ ŻE SĄ JUŻ W POLSCE JA ZAKUPIŁAM PRZEZ ZNAJOMEGO W HAMBURGU W NIEMCZECH EUBOS SERIA UREA TO NR 1.
POLECAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Robertino7 (---.limes.com.pl)
Data: 28 lut 2009 - 09:46:43

Witam Wszystkich zainteresowanych tą chorobą.Wiec jesli chodzi o luszczyce paznokci to jaden z leprzych lekow ktory pomogl mi pozbyc sie tej wstrentnej choroby to ZORAC niestety to tylko na recepte wiec trzeba zasiegnąc rady lekarza ale lek pomaga tylko trzeba jeszcze odpowiednio go podawac i to lekarz nam powie Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: madzia111 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 lut 2009 - 22:27:47

Ja myslę że JARECH poprostu pił swój mocz bo dla niektórych osób może skończyć się to tragicznie niestety.Złoty środek,można również sikać sobie na ręce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: lila.z.s. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 mar 2009 - 12:29:14

Witaj.JA też walcze z tą straszną chorobą mojego synka.właśnie minął rok.Mój synek ma teraz 5 latek.zaczęłam z nim jezdzić do groty solnej.Kupiłam sól z morza martwego.codziennie moczymy nóżki i rączki.Jest troche lepiej.Latem byłam z nim 2 tyg.nad morzem.pomogło.Słońce i słona woda zdziałały cuda. TO mój numer kom.0 693959515. i mój adres [email protected] się.A może odezwie się do mnie jeszcze jakiś inny rodzic z tym samym problemem.Ciężko samemu walczyc.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Wikunia (---.uznam.net.pl)
Data: 09 mar 2009 - 17:29:00

Witajcie, A jak sytuacja z zakładaniem tipsów lub żelowaniem? Słyszałam , że nie ma przeciwwskazań. A co Wy na ten temat wiecie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Wikunia (---.uznam.net.pl)
Data: 09 mar 2009 - 21:59:21

Paznokcie wyglądają paskudnie i bolą. Ja mam taki patent: płyn Elocom wmasowuję w paznokieć jak tylko coś się pojawi-jakaś plamka. A jeśli nie uda mi się opanować sytuacji to przypiłowuję paznokieć króciutko, wymoczę i oczyszczam pod paznokciem ile da rady, najlepiej wykałaczką. Czasem boli... trudno.Potem z wykałaczki robię miotełkę(obcinam i zgniatam końcówkę) maczam w kropli Elocomu i nanoszę pod paznokieć szczególnie w miejsca zaognione. Najlepiej robić to na noc. To pomaga... Powodzenia!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: jarech (---.rzeszow.mm.pl)
Data: 11 mar 2009 - 23:28:07

madzia111, musisz byc wyjatkowo wrednym babsztylem . Porozmawiam z kim trzeba i wkrotce napisze o tej metodzie ktora pomogla mi w 100% Jak wspomnialem jednak wczesniej ,przez moje zaniedbanie ponownie luszczyca powrocila na paznokcie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: gośc (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 mar 2009 - 01:11:32

Działanie : Polfungicid to lek złożony, który działa przeciwgrzybiczo, niszcząc błonę komórkową grzybów. Polfungicid działa również niszcząco na niektóre bakterie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: kasiek (---.toya.net.pl)
Data: 16 mar 2009 - 23:37:23

Jako dziecko na to cierpiałam. Mama smarowała mi paznokcie jakimiś zagranicznymi lekami i owijała bandażami. Poczytaj o suplemencie o nazwie Paraprotex.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: CUKIERQ (---.icpnet.pl)
Data: 17 mar 2009 - 11:30:24

witam,

dzis sie dowiedzialam ze prawdopodobnie mam luszczyce paznokci sad smiley
objawy mam od jakis 14 lat i w tym czasie bylam juz leczona kilka razy na grzybice, potem stwierdzono wyprysk kontaktowy ale ostatecznie po wykonaniu naskorkowych testow platkowych (wynik negatywny na wszystko !) i badania mykologicznego (wynik negatywny) stwierdzono ze to luszczyca. objawami sa: odchodzenie plytki paznokciowej od macierzy, naparstkowate wglebienia i zwiekszona proliferacja naskorka wokol paznokci. natomiast nie mam objawu swiecy stearynowej no i zmiany nie wystepuja nigdzie indziej. poniewaz zaden z dermatologow nie leczyl mnie w kierunku luszczycy nie moge opowiedziec o swoich doswiadczeniach w leczeniu. stan choroby utrzymuje sie caly czas na jednym poziomie, nie mam okresow ani lepszych ani gorszych. dzis zapisano mi masc Daivobet, ktora niestety zamierzam kupic mimo upiornej ceny. i tu wlasnie mam pytanie. przeczytalam ze oliwka salicylowa 5% poprawia stan skory i paznokci. czy moge ja stosowac rownolegle z daivobetem?? w koncu to jest steryd. czy lepiej stosowac oliwke w przerwach miedzy sterydowymi kuracjami?

bede wdzieczna za odpowiedzi
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: artur (---.gprs.plus.pl)
Data: 03 kwi 2009 - 23:23:41

Jak stosować ten zorac na paznokcie bo z moj lekarz mowi ze tego leku nie zna??


Robertino7 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam Wszystkich zainteresowanych tą
> chorobą.Wiec jesli chodzi o luszczyce paznokci to
> jaden z leprzych lekow ktory pomogl mi pozbyc sie
> tej wstrentnej choroby to ZORAC niestety to tylko
> na recepte wiec trzeba zasiegnąc rady lekarza ale
> lek pomaga tylko trzeba jeszcze odpowiednio go
> podawac i to lekarz nam powie Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: jarech (---.rzeszow.mm.pl)
Data: 13 kwi 2009 - 22:27:16

Szanowni Forumowicze!
Tak jak obiecałem wyjawiam metode, która w 100% pomogła mi wyleczyć łuszczycę paznokci. Najpierw jednak powiem , jak to sie u mnie zaczęło. Jestem muzykiem grającym na instrumentach strunowych i jak twierdzi Pani dermatolog, jest to główna przyczyna mojej łuszczycy. Nie było by dla mnie może zbyt dużego problemu, tylko zacząłem już powoli na ciele dostrzegac małe ogniska zapalne. Ale dośc na tym. Pisze więc co następuje: moi przyjaciele poradzili mi abym skorzystał z tzw. morsowania. Zacząłem w zeszłym roku od poczatku września , raz w tygodniu. Z poczatkiem grudnia zaprzestałem morsowania, bo paznokcie miałem jak u niemowlęcia. Możecie mi wierzyć , że w niczym was nie oszukuję. Łuszczyca na paznokciew powróciła ponownie, a moi przyjaciele radzą mi bym zaczął znowu od września, a nie tak w środku i bym tym razem już nie zrezygnował. To, że nie chorowałem tej zimy ( choc tak króko morsowałem) jest dodatkowym atutem tej kuracji. Prosze jednak wszystkich, którzy by chcieli spróbować o skontaktowanie się ze swoim lekarzem ( w szczególności mam na mysli osoby z wada serca), bo nie chciałbym komuś zaszkodzić. I ostatnia kwestia: naprawdę przed wejsciem do wody jest potrzebny dobry trening zeby sie rozgrzać i żeby serduszko biło szybko, by przy zderzeniu z zimnem nie nastapił momentalny skok serca. Powiem jeszcze że najgorszy jest ten pierwszy raz. Jest to po prostu bariera psychiczna. zycze wam wszystkim ktorzy skorzystacie, sukcesów w walce z łuszczycą. Pozdrawiam serdecznie .
Jarech

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokcijux
Wysłane przez: Irka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 kwi 2009 - 22:31:59

Wydaje mi się, że mam tę łuszczycę paznokciową. A zaczęło się od pękających pięt...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: elzbieta (94.251.184.---)
Data: 13 kwi 2009 - 22:47:12

mi na paznokcie u nóg zdecydowanie pomaga Melkfett aurica, paznokcie przestaly odstawac do góry i powraca normalny ich kolor. Natomiast u rąk nie pomaga nic, dziwne...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Irka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 kwi 2009 - 00:31:24

Najpierw pękała mi skóra na piętach i nie pomagały mi żadne dostępne i robione maści(od dermatologa).Potem na dłonach, po wewnętrznej stronie pojawiły się zgrubiena i pęknięcia. Dermatolożki (2) stwierdziły modzelowatość skóry .Ale ja od 4 miesięcy mam zmiany na paznokciach, obydwa kciuki są pofałdowane i brązowe, widoczne są też drobne różowe kropki(na macierzy która jest jaśniejsza). Paznokcie stóp sa wszystkie brązowe i szponowate. Badanie mikologiczne wykluczyło grzybicę. I na rękach i stopach skóra swędzi, pęka .Używałam Clobodermu, pierwszy tydzień pomogło fantastycznie a potem coraz mniej.Czy tak wygląda łuszczyca?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Zygfryd (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 kwi 2009 - 08:57:43

Od jakichs 11 lat mam luszczyce paznokci: zaczelo sie od jednego myslalem ze gdzies stluklem czy cos i zostawilem kiedy jednak na pozostalych zaczely pojawiac sie podobne zmiany tj. paznokcie zaczely zolknac robily sie grube, kruche i lamliwe poszedlem do dermatologa. Orzekl ze jest to grzybica dostawalem jakies masci prochy nic nie pomagalo. Wyslala mnie na badania mikologiczne - wynik negatywny, ale dalej faszerowala lekami przeciwgrzybicznymi. Nic nie pomagalo a zaczelo sie robic jeszcze gorzej i doszlo luszczycowe zapalenie stawow palce mi popuchly zgrubialy ledwo zginalem wtedy jeszcze w szkole ciezko mi bylo utrzymac dlugopis w reku. Dalem sobie spokoj na jakis rok, poszedlem do innego dermatologa opowiedzialem cala historie i co... ta znowu to samo. Wszystko sie powtarzalo jeszcze dwukrotnie kiedy juz stracilem wszelkie nadzieje i dalem sobie spokuj, do tego roku kiedy luszczyca wyszla mi na glowie i nogach.
Nie wierzcie jednemu lekarzowi jezeli nie pomaga idzcie do innego.
Z tego co sie dowiedzialem jezeli chodzi o luszczyce paznokci jest najciezej. Trzeba z nia walczyc uparcie i wytrwale. Ja po tylu latach juz sie przyzwyczailem. Owszem jest to krepujace ale czesto zapominam. Raz jest lepiej raz gorzej ale i tak o niebo lepiej niz na samym poczatku. Duze zmiany zaobserwowalem po zastosowaniu Daivobet'u ale powtarzam ze trzeba dlugo czekac zeby cos zaobserwowac.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: olao (---.cable.satra.pl)
Data: 19 cze 2009 - 20:14:13

Witam,dzis odkrylam to forum.Na luszczyce choruje od dziecka[spadek po dziadku]ale na paznokciach nigdy nie mialam az do teraz.Dobrze ze tylko stopy.Moja pani derm. to chyba sama nie wie co to jest i nawet nie raczy sie dobrze przyjzec bo co mozna zobaczyc z odleglosci 1,5m.Ze skora nie ma problemu bo ide na solarium ze 4 razy i juz jest lepiej ale te paznokcie mnie przerazaja.Jestem kosmetyczka wiec zrobienie sobie zelu to nie problem ale te paznokcie jakby troche bola albo sa bardziej wrazliwe czy tez tak macie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 4 z 8



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.