Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: anna (---.idd4.nettete.pl)
Data: 25 lut 2008 - 23:37:00

kochani łuszczyca paznokci występuje prawie u 80% chrych na tę chorobę,żeczywiście u niektórych osób są zrogowacenia płytki lub płytka odstaje od ciała,ja robię tak: nie zapuszczam paznokci bo jak się zachaczy o coś to jest to bardzo bolesne i można sobie oderwać cały paznokieć do krwi a więc opiłowuję je równo z paluszkiem i żeby nie narastała warstwa skórki pod spodem to tak jak na ciele trzeba dbać żeby nie było narośli ,czyli zmiękczać.Kupuję oliwkę salicylową 5% dostępna bez recepty i moczę sobie paluszki jak u manikiurzystki,później drewnianą szpatułką staram sie usunąć zmiękczoną warstwę.Zabieg ten powtarzam jak często sie da nawet co dzień.jeżeli już uda mi się zpłycić narośl to patyczkiem wciskam maść pod paznokieć i wcieram maść w płytkę.NAJWAŻNIEJSZE żeby nie dopuścić do nawarstwienia.Można też moczyć paznokcie w ciepłym oleju.Jeżeli uda wam się systematycznie usuwać zgrubienia to paznokieć nawet ładnie zrasta i wiele razy udało mi sie że wszystkie paznokcie wyglądały i były zdrowe.Drogie panie przez kilka miesięcy nosiłam manicure french,cieszyłam się tym jak dziecko,ale niestety jak i na ciela sa nawroty to tak i na paznokciach, nie czekam aż będzie bardzo źle tylko walczę z tymraz jest lepiej raz gorzej .I jeszcze jedno od oliwy czy oliwki salicylowej paznokcie się wzmacniają wogóle,oliwka salicylowa 5% jest też dobra do "zwalenia" warstwy na głowie pięknie odmiękcza.trudna do zmycia,ale ja mam patent mydło kuchenne do rąk w płynie ładnie rozpuszcza tłuszcz,jedno mycie tym mydłem i jedno szamponem,salicyl zawarty w oliwce trochę wysusza włosy ale wystarczy użyć maseczke lub odżywkę do włosów.ja potrafię pozostawać w dobrej kondycji przez długie okresy i to bez sterydów. jak macie jakieś pytania to zajżę na te stronę za kilka dni piszcie do anismiling smiley mam własne doświadczenia choruje na to 25 lat w marcu jadę nad może czerwone poopalac sięsmiling smiley

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Halina43 (---.centertel.pl)
Data: 25 maj 2008 - 17:54:40

E. Napisał(a):
-------------------------------------------------------
>od 6 lat odchodza mi paznokcie odrastaja miesiac dwa jest spokój i plamki wygladajace jak olej powracaja. plamy na nich sa bolesne nikt nie stwierdził że to łuszczyca może to objaw HCV czy któreś zwas go ma?

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Krzysiek (---.rene.com.pl)
Data: 08 cze 2008 - 20:46:45

Uzywałem juz wielu rzeczy i nic mi nie pomaga. Nie jestem kobietą zeby malowac paznokcie wiec trzeba sie jakos ukrywac, jest to dosc krepujące i chciał bym sie pozbyc tego z paznokci. Czy uzywał ktos moze ten srodek BIO BLOCK, opis mozna znalezc na tej stronie http://www.pythium.cz/pl jestem ciekawy czy to działa.

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: kęsikowa (---.chello.pl)
Data: 25 cze 2008 - 18:08:39

flucinar maść - pomaga ale nie leczy całkowicie, należy paznokcie spilowywać przed nałożeniem maści

serwatka podobno dobra na łuszczyce?
Wysłane przez: kristiano (---.netpark.pl)
Data: 25 cze 2008 - 20:07:32

WITAM MAM TO SWINSTWO CZYLI ŁU.. OD 8 LAT PRUBOWAŁEM WSZYSTKICH MASCI JAKIE SĄ DOSTEPNE U NAS I NIC NIE POMOGŁO. CZASAMI NA JAKIS CZAS A POTEM POWRÓT ZNOWU WYRZUTY . SLUSZAŁEM OSTATNIO ZE SERWATKA JES DOBRA I ZE CZASAMI PRZECHODZI.ZALEZY TEZ OD HARAKTERU . JA JESTEM STRASZNY NERWUS. JESLI KTOS TEGO PRÓBOWAŁ TO PROSZE O ODPOWIEDZ JAKIE SKUTKI??

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: staszek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 sie 2008 - 16:30:23

czym leczyć łuszczycę paznokci rąk

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Kasia (---.static.korbank.pl)
Data: 25 sie 2008 - 20:49:34

staszek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> czym leczyć łuszczycę paznokci rąk


NAjgorsze jest to ze nikt nie wie czym. Ja mam od lat zmiane w jednym kciuku i nawet nie wiedzialam, ze to jest to. Ale teraz po ciazy 2 lata temu stan jego jeszcze mi sie poglebil. Zrobilam badanie mykologiczne, wynik wyszedl negatywny a lekarki i tak przprowadzily badanie przeciw grzybicze. I dupa. Poprawy i zmiany nie ma. Przy nastepnych wizytach mowia, a moze to luszczyca, ma ktos w rodzinie ??? I tak siedzie w necie i sama dochodze co to i jak leczyc. Znalazlam podobne zdjecie zmiany. Ale czytam ze wiele osob pyta przez farum jak to leczyc co pomaga. NIe ma na to lekarstwa?

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Denna (---.gprs.plus.pl)
Data: 25 sie 2008 - 21:07:54

Kasiu,
Łuszczyca jest niestety chorobą niewyleczalną - póki co. Można czasem zaleczyć objawy (niektórym sie udaje), ale nie jest to proste. Na tym forum dzielimy się radami - jednym pomaga to, drugim co innego. Każdy z nas "przerobił" mnóstwo leków i jak widać ciągle jeszcze jest nas wielu, którym nic nie pomaga.
Ja sama jestem przypadkiem, gdzie w rodzinie nie było łuszczycy, a ja ją mam od 25 roku życia i tylko na paznokciach. Leków przetestowałam tyle, że aptekę można by z tego otworzyć. Bywało czasem lepiej, ale głownie gorzej, teraz mam zajęte wszystkie paznokcie u rąk i paskudnie to wygląda. CZasem się załamuję, ale wiem, ze muszę z tym żyć i dawać sobie radęsmiling smiley Pozdrawiam cieplutko.

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: szyszunia (---.rdm.vectranet.pl)
Data: 26 sie 2008 - 19:46:53

Ja miałam kiepsko z jednym paznokciem... ale jakos samo przeszło, teraz kciuk coś z boku lekko uniesiony, nie "przyczepiony do skóry" ze tak powiem... ale ogólnie to ja mam swój sposób: tipsygrinning smileytongue sticking out smileytongue sticking out smileytongue sticking out smiley buziaki, pozdrawiam!

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: buuu (---.tvgawex.pl)
Data: 28 sie 2008 - 21:17:57

nie ma rady, nie ma ... genetycze jest choróbsko , pozdrawiam wszystkich "paznokciowych" .... sad smiley(

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: A. (80.48.185.---)
Data: 03 wrz 2008 - 20:07:18

[email protected] Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Proszę pomóżcie mi!Mam łuszczycę na
> paznokciach.Może ktoś zna jakiś specyfik,
> który pomógł by pozbyć się tego paskudztwa.Na
> wizytę do dermatologa muszę czekać około
> miesiąca, nie ma wolnych miejsc.A za miesiąc to
> pewnie łuszczyca zaatakuję bardziej.

zorac 0,1.dzala.

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: A. (80.48.185.---)
Data: 03 wrz 2008 - 20:14:55

Renata Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> RATUNKU POMÓŻCIE!!! MOJA CÓRKA MA TRZY LATA
> LEKARZE STWIERDZILI U NIEJ ŁUSZCZYCE PAZNOKCI.ONE
> PO PROSTU ODPADAJĄ JEDEN PO DRUGIM STRASZNE!!! A
> POTEM ODRASTAJĄ TAKIE BRZYDKIE ,,ZMIĘTE",
> POFALOWANE I NA KOŃCU PODNOSZĄ SIĘ DO GÓRY,
> WYSAMAROWAŁAM SETKI MAŚCI, ODWIEDZIŁAM
> DERMATOLOGÓW DZIESIĄTKI I NIC JEST JESZCZE
> GORZEJ CO ROBIĆ??? CO POMAGA??? A MOŻE COŚ
> DOUSTNIE? MOŻE JAKIEŚ ZIOŁA??


Zorac-jest 0.05 i 0,1.Dziala.

A u mnie sprawa wygląda tak!
Wysłane przez: Link@ (213.25.141.---)
Data: 04 wrz 2008 - 01:01:20

choruje na łuszczyce paznokci u stóp odkąd skończyłam 2 latka!!! Dziś mam 21lat i nadal się z nią borykam, mam rede dla panów u których łuszczyca paznokcia ma lekką postać, żeby nadać paznokciom zdrowy wygląd należy je spiłować, polać wodą utlenioną w celu oczyszczenia i nasmarować maścią z alantoiną np. alantan. naprawde pomaga ja nie jestem zwolenniczką malowania paznokci i sama stosuję ten sposób, paznokcie wyglądają ładnie, świeżo i zdrowo!! Niestety muszę zasmucić kazdego kto chce zwalczyć chorobę raz na zawsze! Na to dziadostwo nie ma leku!!!sad smiley

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Justyna (157.25.31.---)
Data: 10 wrz 2008 - 14:15:36

Witaj! Masz rację z tą oliwką salicynową 5%! Kupiła, spróbowałam i jest lepiej. Pozdrawiam.

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: K (---.acn.waw.pl)
Data: 17 wrz 2008 - 10:32:55

Mój chłopak ma problem z paznokciami zarówno u rąk jak i u stóp. mam do was pytanie czy łuszczyca paznokciowa może przejść w postać skórną?boryka się z problemem paznokci od 1,5 roku na szczęscie zmian skórnych nie ma!chcemy mieć dziecko- jakie jest prawdopodobieństwo, że urodzi się z łuszczycą. dodam że ja jestem zdrowa- to jest choroba dziedziczona w sposób dominujacy czy recesywny? pomóżcie nam....

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: kacha (---.bsb.vectranet.pl)
Data: 17 wrz 2008 - 14:56:15

ja terz miałam ten problem na paznokciach ale od pewnego czasu obcinam krótko paznokcie i ręce często smaruje mleczkiem do ciała garnier do skóry popękanej i jest o niebo lepiej znikneła mi łuszczyca z nasady paznokci spróbujcie on kosztuje ok 10 zł napewno nie zaszkodzi na zmiany ma ciele też smaruje przynajmniej mi nie pękają,POZDRAWIAM

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: agnieszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 17 wrz 2008 - 17:29:11

E. Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A jak dokładnie wygląda łuszczyca na
> paznokciach?Ja mam zmiany na ciele, a ostatnio
> zuważyłam,że mam jakieś dziwne niektóre
> paznokcie.Nie wiem dlaczego?

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: ania (---.smgr.pl)
Data: 23 wrz 2008 - 14:21:50

Mam 17 juz jakis czas temu zauwazylam wglebienia w moich paznokciach u rak. Strasznie sie tym przejmuje. Moj tata choruje na luszczyce skorna i paznokciowa wiec od kiedy pamietam balam sie ze i mnie to spotka tym bardziej ze to choroba genetyczna. Widze jaka uciazliwa jest dla mojego taty. Czy to ze wystepuje u mnie luszczyca na paznokciach oznacza ze na pewno pojawi sie rowniez na skorze?

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: Denna (---.gprs.plus.pl)
Data: 23 wrz 2008 - 19:50:59

Aniu, ja jestem takim przypadkiem z łuszczycą tylko na pzanokciach. Nikt w mojej rodzinie w zadnym pokoleniu nigdy nie chorowal.Ja rowniez do 25 roku zycia byłam całkowicie zdrowa.Dopiero potem na paznokciach zaczely sie pojawiac wglebienia, rowki, zaczela mi schodzic skora z palcow i wokól paznokci, az wreszcie same paznokcie zaczely sie oddzielać od podłoza. Raz jest lepiej, raz gorzej, leczenie to.... szkoda gadać.
Od 10 lat maluje paznokcie stonowanym kryjącym lakierem i przynajmniej otoczenie nie wie o chorobie. Przez 10 lat zadne zmiany na skórze nie wystąpiły i mam nadzieje, że tak zostanie. Czego i Tobie życze.

Re: łuszczyca paznokci
Wysłane przez: piotrek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 wrz 2008 - 09:32:56

witam ja juz sie bujam z łuszczycą 2 lata i jak narazie najlepiej pomaga mi moczenie rąk w roztworze soli morza martwego nie ma tych czerwonych plam pod paznokiciem . pozdrawiam cierpiących