Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...7891011121314151617
Bieżąca strona: 17 z 17
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: admin1 (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 03 wrz 2012 - 18:25:41

W temacie:
http://luszczyca-blog.pl/objawy-luszczycy-cz-3-poza-skorne-objawy-luszczycy/
http://luszczyca-blog.pl/rodzaje-luszczycy-luszczyca-stawowa/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: agata (---.dynamic.chello.pl)
Data: 20 sty 2013 - 17:05:41

Witajcie.
W tym roku skończe 21 lat. Łuszczyca (po ojcu) pojawiła się jesienią 2011. W tym momencie pojawia się coraz więcej. Od 3 miesięcy bóle stawów,biodro nie daje spokoju. Jestem po 2 wizytach u reumatologa. Na ostatniej potwierdził, że to łzs. Mówił coś o skierowaniu do szpitala,na któy średnio czeka się 8m-cy. Piszę do Was z prośbą o podzielenie się doświadczeniem z łzs. Jak będzie wyglądać moje leczenie? Na razie mam 2 leki przeciwzapalne/przeciwbólowe i osłonowe. Myślę, że konkretne leki na łzs dostane dopiero po hospitalizacji? Jak to wygląda? Bardzo proszę o jakieś informacje, jeśli i Was spotkało to ''szczęście'' bycia odsetkiem procenta z łzs.
Pozdrawiam Was, zwłaszcza te wszystkie osoby, któych wpisy wyciskają resztki łez. Trzymajcie sie!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Justyna (---.dco.com.pl)
Data: 23 sty 2013 - 12:07:08

Witam!
Ja mam rozpoznaną łuszczyce paznokci i łuszczycowe zapalenie stawów. Od wczoraj jestem na Metotreksacie, zobaczę jak ędzie. Jestem już po 2 artroskopiach na staw kolanowy, także noża mam dosyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: MankaKay (---.tktelekom.pl)
Data: 23 sty 2013 - 12:49:44

Witam!
Mam 21 lat i od kilku choruję na łzs, od 3 tygodni ponownie biorę metrotreksat.
Wcześniej jak go brałam czułam się trochę lepiej, więc oby znowu pomógł, bo ostatnio niestety jest źle, każdy ranek, wstanie z łóżka i pierwsze kroki to najgorsza chwila, muszę walczyć ze sobą i z bólem.
Ale chyba już przywykłam, na porządku dziennymsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Justyna (---.dco.com.pl)
Data: 25 sty 2013 - 09:47:16

Mam pytanie?
Jak długo przyjmowałaś Metotreksat?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: MankaKay (---.tktelekom.pl)
Data: 25 sty 2013 - 21:48:24

rok czasu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: wiola1974 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 19 lut 2013 - 13:05:09

Witaj.Ja na łuszczyce choruje od dzieciństwa.W zeszłym roku usłyszałam diagnoze łuszczycowe zapalenie stawów.Jestem załamana.Wszystko mnie boli.Lekarz leczy mnie methotrexatem.Z poczatku pomagało ,ale znowu ból przyszedł.Kolana mi puchna nawet szczeka mnie boli.Nie wiem jak ludzie z ta choroba normalnie funkcjonuja bo ja niestety nie moge normalnie zyc.Rano z łózka ledwo wstaje chodzenie sprawia ból.Nie ma mowy o noszeniu zakupów bo na rece bym z bólu nie zwytrzymała.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Krzysiek (---.ostnet.pl)
Data: 14 maj 2013 - 18:29:15

Witam
Łuszczycę mam od około18 lat , natmiast ŁZS od 9.
Przyjmowałem głównie Trexan i Metypred z przerwami. Oba leki skutecznie mi pomagały ale ostatnio próby wątrobowe podskoczyły na 130 i lekarka zamiast trexanu dała mi Equoral podtrzymując metypred. Próby wątrobowe wróciły do normy(poniżej 40) ale lek nie specjalnie mi pomaga- stosuje go od 4 miesięcy .
Oczywiście pracuję zawodowo i są dni że jest dobrze a niekiedy bywa gorzej.
Dość dużo pozytywnych opini jest na temat różnego rodzaju diet. Myślę że narazie spróbuję pozbyć się z mojego menu : mięsa czerwonego , mleka, serów, jogurtów, margaryn, kawy, chleba , alkoholu (1-2 piwka w słoneczny weekend nie podaruje sobiesmiling smiley ), coli i podobnych napojów , słodyczy - a zastąpić to większą ilością warzyw owoców, ryb, ewentualnie suplementy omega3, masło , różne herbatki imbirowe, owocowe.
Myślę że powinno być lepiej - przynajmniej spróbować warto. Chyba już większość stawów mnie bolało : obie ręce, palce , nadgarstki, kręgosłup, stopy- ostatnio prawe kolano i niestety ten staw mnie dość długo trzyma i niechce odpuścić. Być może spowodowane jest to zmianą leków.

Do tego zastanawiam się nad materacem z gorczycy.-- ma ktoś pozytywne wrażenia po jego zastosowaniu ?
Krzysiek 38l (Rzeszów)
Jeśli jest ktoś Rzeszowa i ma ŁZS proszę napiszcie kto was leczy(jaki reumatolog) g-g1537463

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: N (212.59.252.---)
Data: 14 maj 2013 - 18:58:19

Ja bym z czerwonego mięsa nie rezygnowała z pozostałych tak
za to warzywka z mięskiem jak najbardziej
zamiast suplementów poszukała bym tego samego w pożywieniu
leki które bierzesz wystarczająco toksyn dostarczają do organizmu,a suple to tez leki choć nazywają się suplementy
spraw ulotkę ile rzeczy leczą grinning smiley
Czytam że odstawienie glutenu bardzo dobrze wpływa na stawy
poczytaj też tutaj jak naturalnie wspomóc stawy
http://mojaluszczyca.pl/viewtopic.php?f=76&t=224

Opcje: OdpowiedzCytuj
ŁUSZCZYCA
Wysłane przez: ANTEK (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 kwi 2014 - 09:23:53

SŁUCHAJ , JA MAM TEN PROBLEM OD 15 LAT , POWOLI POSTĘPUJE , ALE MIAŁEM PASKUDNIE ZAATAKOWANE RĘCE A RÓWNOLEGLE ZACZĘŁA MI DOKUCZAĆ NADKWASOTA , ZACZĄŁEM PIĆ RANIGAST MAX CO 12 GODZIN PÓŁ TABLETKI I PO TZRECH MIESIĄCACH ZAUWAŻYŁEM ŻE ŁUSZCZYCA SIĘ ZAHAMOWAŁA , NIE WIEM CZY TO DZIAŁANIE RANIGASTU CZY INNYCH CZYNNIKÓW ALE SPRÓBÓJ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: marekk-wes (---.dynamic.chello.pl)
Data: 01 maj 2014 - 20:28:39

Witam
Spróbuj Trexan i kwas foliowy,,,,,ale za zgodą reumatologa.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: klaudia (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 cze 2014 - 13:21:40

Poroszę o pomoc, czy to może być ŁZS? Męża zaczeły boleć kolana, uczucie obrzęku, pełności, po czym z kolan ból zaczoł odczuwać w palach podczas zginania itd. Zaczoł brać antybiotyk NIMISIL kolana przeszły, palce też ustały natomiast ból przeszedł na nadgarstki i mięśnie przedramienia, czasami odczuwał też jakby drętwienie stopy ale to tylko podczas np ucisku na biodro albo kolano, takie jakby prądy troche. Nadgarstki mu drętwieją, sztywnieją, stawy nie są ocieplone, ani spuchnięte, nie ma porannej sztywności ręk, ani problemu z rozruszaniem rąk, nie gorączkuje, nie ma bóli nocnych, tylko takie przez cały dzień. Morfologia, TSH, mocz, CRV, OB, RF w normie. Mąż cierpi na łuszczycę skóry, teraz jej nie ma ale ogólnie na to choruje. Martwie się czy to mogą być początki ŁZS? Czy ŁZS może objawiać się przeskakiwanie objawów z jednego stawu na inny? Proszę o rade wizyta u reumatologa dopiero za 3 tygodnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: pablo11200 (---.12-2.cable.virginm.net)
Data: 08 cze 2014 - 00:07:44

Prawdopodobnie moja droga.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Anka Radom (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 cze 2014 - 12:48:07

Mój chłopak ma łuszczycę któa zaatakowała już stawy. Wciera od 4 miesięcy balsam Chaulmoogra i zaczyna być już trochę lepiej. Zastrzyk pomógł na chwilę po czym wszystko wróćiło. W przypadku tego balsamu leczenie jest długotrwałe ale łuszczyca cofa się. Chłopak ma obsesje i biega ciagle na prześwietlenia tak więc widać zmiany na lepsze. One są powolne ale są. Ale chcę przestrzec przed samym olejem Chaulmoogra - Paweł chciał przyspieszyć gojenie i od posmarowania samym olejem dostał jakiejś niesamowicie ciężkiej do wyleczenia pokrzywki, a po balsamie nie było żadnych takich dolegliwości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 cze 2014 - 00:38:18

Witam mam 21 lat .
Stwierdzono u mnie luszczyce od 10 roku zycia . Luszczyce mialem na calym ciele najbardziej nasilone miejsca to kolana ,lokcie ,glowa ,brzuch ,i plecy .
smarowalem roznymi masciami ktore przepisywal mi dermatolog i tak bylo do 17-18 roku zycia i nic nie pomagalo , pozniej pani doktor przepisala mi naswietlanie lampami . To mi pomoglo wszystkie zmiany na ciele zeszyl i na 8 miesiecy mialem spokoj pozniej znowu mialem wysiew luszczycy ale to tylko na miesiac . Jak mialem 19 lat wystapil problem ze stawami bolaly mnie stopy .kolana .palce u rak .Na poczatku nie wiedzialem co mi jest myslalem ze to przesilenie stawow . ( i to wystepowal tylko gdy mialem wysiew luszczycy na ciele .po jakims czasie zrobila mi sie torbiel bekera w dole kolanowym lewego kolana . trafilem do szpital i tam zrobili mi operacje usuniecia tego . po miesiacu zrobila mi sie znowu torbiel i z przodu kolano mi napuchlo .
lekarz powiedzial mi ze pekla mi torebka maziowa i musza ja usunac wiec podalem sie 2 operacji . kolano nadal po operacji bylo opuchniete i dopadaly mnie czeste bole .ortopeda powiedzial zebym zglosil sie do reumatologa wiec tak zrobilem .
I tam dowiedzialem sie ze mam Luszczycowe zapalenie stawow .biore metypred , trexanu,sulfasalazyne i kwas foliowy . niby dolegliwosci znikly ale kolano nadal jest opuchniete i sa czeste bole. trzecia operacje (artroskopia synowektomii stawu) mialem 2 miesiace temu lekarz stwierdzil przewlekle przerostowo-wysiekowe zapalenie blony maziowej kolana lewego w przebiegu luszczycowego zapalenia stawow
po operacji kolano nadal jest takie samo i nie ma zadnego efetu oprawy .

Jesli macie jakies iformacje albo namiary na dobrego specjaliste to prosze o odpowiedz
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: agata (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 02 wrz 2014 - 16:20:01

Witajcie. Kilka postów wyżej pisałam o stiwerrdzonym u mnie ŁŻS>
Wyobrazcie sobie, że po wstepnej diagnozie reumatolog przepisywał mi przeciwbólowe/przeciwzapalne leki typu ketonal forte... itd
Z reguły jeśli pomagały zmniejszyc ból to przez krótki czas, np 2 pierwsze tygodnie zażywania. Zmieniłam reumatologa na lepszego, który przyjmuje w mieście gdzie studiuje i pracuje tez na oddziale rweumatologicznym na który wiedziałam, ze będę przyjęta w celu szczegolowego zdiagnozowania.
Na oddziale jego koledzy/kolezanki stiwrrdzili,że jestem za młoda (21 wtedy, 22 teraz) aby przepisywać mi metrotrexaty itd... za duza ingerencja w organizm,etc.
Dostałam naproxen. smiling bouncing smiley)''mój'' reumatolog zdziwił się na kolejnej wizycie jakis mc pozniej, że tylko naproxen. generalnie na któres wizycie po szpitalu zapytałam, czy na prawde nie mogłabym już dostać tych leków sterydowych, bo przeciwbólowe wlasciwie nie pomagają, wiadomo- chyba lepiej leczyć stawy już teraz niż czekac, aż wyniszczeją?? okazuje się, że moja postać ŁZS - osiowa- nie kwalifikuje sie do leczenia sterydami, bo więcej będzie szkód dla organizmu, niż pożytku dla stawów. Dla mnie tylko leczenie biologiczne, za jakies 10 lat bede sie kwalifikowac (LOLOLOL). Do tego poradził mi, żebym uciekała na Zachód, gdzie leki biologiczne dostane. Może Wy macie jakies doświadczenie, rade, co mam zrobić, żeby sobie żyć w miare spokojnie? Ile pociągne na tych przeciwbólowych, ile moge je jeść? przykladowo ostatnio przepisano mi Nimesil; można go zażywać przez 2 tyg i musi sie przerwać. Wizyte mam co 3 miesiace, i na te 3 mc musi mi przepisac leki. Ale nimesil dostałam tylko 2 opakowania, wiecej nie moze mi przepisac. taka sytuacja, genralnie. Gdzie isc, o co prosic? może Wy coś wiecie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Z.E.J. (---.rejtravel.pl)
Data: 03 wrz 2014 - 03:38:46

Witam, pani Agatko zapraszam na forum: łuszczyca i maść zej-a.
Mam wspaniałe sukcesy w wyleczeniu ŁZS, co prawda na tym forum nie toczy się jeszcze dyskusja na temat łuszczycowego zapalenia stawów ale zapraszam Panią do wspólnego zwalczania łuszczycy.
Moja maść i żel to są zioła nie robiące nam krzywdy, pobudzają i wzmacniają one nasze komórki do walki z infekcją i ingerencją obcych ciał w naszych organizmach.
Lecząc łuszczycę naskórną u wielu osób maścią zej-a, okazało się że maść zej-a skutecznie radzi sobie również z łuszczycą stawową.
Za relacjonowanie na forum z postępów leczenia maścią zej-a, są jeszcze dwa darmowe zestawy testowe tj. 30 ml maści i 50 ml żelu zej-a.
Proszę o kontakt tel. 661 336 858 pozdrawiam Z.E.J.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: agata (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 03 wrz 2014 - 15:36:58

Witajcie ponownie.
mam takie pytanie. po przeczytaniu Waszych postów odnośnie tego,że leczeni jestescie sterydami nasunela mi sie taka mysl; moze powinnam skonsultowac sie prywatnie z jakims innym reumatologiem? skoro przy wypisywaniu mnie ze szpitala ordynator i lekarka prowadzaca sugerowali, że NARAZIE leczenie sterydami odpada ze wzgledu na moj wiek, a potem moj lekarz a ich kolega z oddzialu mówi mi, że wogole na sterydy nie pojde ze wzgedu na to,ze mam postać osiową ŁZS to może poszłabymna sterydy, tylko on sie boi je podawac? nie wiem co robic...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Kamil (---.play-internet.pl)
Data: 06 lut 2017 - 14:34:30

Witam na forum jestem pierwszy raz na łuszczycę choruje ok 3-4lata.w roku 2016 w kwietniu miałem infekcje.Proglemy z kręgosłupem miałem od ok.5 lat i mnie bolałw róznych oddcinkach.Po tej infekcji z dnia na dzień spuchł mi środkowy palec prawej ręki.poszedłem do ortopedy i dostałem jakieś tabletki i l-4.Po 2miesiącach leczenia u ortopedy poszedłem do reumatologa w bytomiu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Kamil (---.play-internet.pl)
Data: 06 lut 2017 - 15:26:39

Największy proglem mam z nadgarstkami,boli mnie mnie kręgosłup,bark,stopy i biodro.Obecnie zarzywam sulfasalazyna+metypred do4miesiecy.Od2tygodni mam włączony metotrexat i czekam na efekty.Na łuszczyce stosuje sól z morza martwego+mydło solankowe z rosman.Polecam równieź artykuły na temat:
Diabelski pazur , Kwiat piwonii białej na łuszczycowe zapalenie stawów.Pozdrawiam.Chetnie sie wymienie doświadczeniami.jestem z Gliwic sorki za posownie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...7891011121314151617
Bieżąca strona: 17 z 17



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.