Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 17
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Kamilla (---.tvgawex.pl)
Data: 18 maj 2008 - 12:36:06

Ja choruje od dziecka. Dziś mam 35 lat, czyli jakieś 25 lat bez stanów remisji. Mam dwie odmiany łuszczycy jednocześnie, jedną z nich jest łuszczyca stawowa. Oprócz tego co proponują lekarze stosuje w leczeniu również zioła, witaminy, i codzienną gimnastykę usprawniającą stawy. Ale odedchnęłam dopiero kiedy zaczęłam spać na materacu z gorczycy. Mam go dwa lata i od dwóch lat nie wiem co to spuchnięte, bolące stawy. Nie wiem jak to działa, ale w moim przypadku działa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: SABINA (---.osw.vectranet.pl)
Data: 26 maj 2008 - 10:42:29

WITAJ. JA TEZ OD KOŁO PIETNASTU LAT CHORUJE NA ŁUSZCZYCE. PO URODZENIU DZIECKA ŁUSZCZYCA ZANIKŁA, JEDNAK TRZY MIESIACE PO PORODZIE LEKARZ REUMATOLOG STWIERDZIŁ U MNIE ŁUSZCZYCOWE ZAPALENIE STAWÓW. PRZEBYWAŁAM W SZPITALU NA STWIERDZENIE DIAGNOZY. DOWIEDZIAŁAM SIE TYLKO ZE TO CHOROBA PRZEWLEKŁA. MOIMI OBJAWAMI SA OSTRE BÓLE STAWÓW: KOLAN, NDGARSTKA I RAMIENIA. W LECZENIU STOSUJE PRZECIWBÓLOWO AULIN, A TAKZE METYPRED I METOTREKSAT. POMAGAM SOBIE JESZCZE ZABIEGAMI FIZYKOTERAPEŁTYCZNYMI. POWIEM JESCZE TYLKO TYLE ZE MI CIĘZKO W ZYCIU Z TA CHOROBA ZWLASZCZA ZE MAM PRACE FIZYCZNĄ I MALE DZIECKO. A, DOWIEDZIAŁAM SIE ZE ISTNIEJE NOWOCZESNE LECZENIE BIOLOGICZNE NA TEGO TYPU CHOROBY, KTÓRE JEST BARDZO DROGIE ALE PONOC JEST SZANSA NA REFUNDACJE Z NFZ. POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: grzesiek75 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 maj 2008 - 11:34:48

przy leczeniu lekami biologicznymi nie dostaniesz refundacji , ja własnie od 5 dni wstrzykuje sobie raptive naraznie bez rezultatow, ale te maja sie pojawiac dopiero okolo miesiaca,wykupilem narazie na miesiac , cala moja pensja poszla na ten lek , a kosztowal mnie 3200zł, mam nadzieje ze kuracja nie potrwa wiecej niz 4, 5 miesiecy, ale moze sie okazac ze trzeba bedzie ja brac nawet ponad rok, ale teraz jestem juz tak zdesperowany , ze moge brac nawet 2 lata, aby tylko pomoglo, bo niechce mi sie juz zyc.Tylko modle sie zeby mi pomoglo, bede informowal o rezultatach, pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: lailla (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 27 maj 2008 - 10:47:50

Witajcie! Łuszczycę mam od 22 lat i cały czas borykam się z nią. Maści już żadne na mnie nie działają.Teraz postanowiłam zabrać się za przyczyny i zmieniam diametralnie sposób odżywiania. Właśnie jadę na kurs do Poznania. Jeśli ktoś będzie zainteresowany to napiszę więcej. Nie mam zamiaru niczego reklamować - to nie moja intencja.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Ldiexus (---.interchemall.com.pl)
Data: 28 maj 2008 - 10:32:09

mam 27 lat, łuszczycę skóry mam od jakiś 12-14 lat, raz udało mi się zaleczyć. Od jakieś 1,5 roku mam problemy ze stawami, na początku nadgarstki i stopy potem tylko stopy w coraz to silniejszym bólu.
Rok temu zaczęłam leczyć sie u pewnej homeopatki, która zaczęła mi pomagać, dokładnie musiałam prowadzić dziennik ze skala bólu i innymi wytcznymi. Było tak że raz było lepiej raz gorzej. Przerwałam leczenie, bo ostro sie rozchorowałam-przeziębienie a przy tej metodzie nie mogłam brać żadnych leków.
Od czasu odstawienia miałam spokój na jakieś 3m-ce. I znów się zaczęło, sztywność stawów,silna opuchlizna ból nie do zniesienia i tylko w stopach.
Jestem na etapie badań.
ALE CO DO ŁUSZCZYCY TO JEST COŚ NATURALNEGO CO BARDZO POMAGA I OCZYSZCZA ORGANIZM!!!!!!!!!!!!!!!
TO SERWATKA Z MLEKA KROWIEGO!!!!!!!!
SĄ OSOBY, KTÓRE PIJĄC 1L SERWATKI DZIENNIE GŁÓWNIE PRZED POSIŁKAMI ZUPEŁNIE SIĘ Z NIEJ WYLECZYLI!!!!
U MNIE OBJAWY ZANIKAŁY JEDNAK KŁOPOTLIWE JEST I WYMAGAJĄCE UWAGI NASTAWIANIE MLEKA I ODCEDZANIE SERWATKI W ODPOWIEDNIM MOMENCIE.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: kajusiazie (---.46.udn.pl)
Data: 31 maj 2008 - 15:29:33

Mam 17 lat i na łuszczycę choruję od 7 lat. U mnie łuszczycowe zapalenie stawów objawia się bardzo dużą kruchliwością kości... Jak tylko się uderzę zaraz mam coś złamanego. Poza tym mam właśnie przez łuszczycę problemy z kręgosłupem. Lekarze nie potrafią mi pomóc, chciałam prosić o jakąkolwiek radę.

Pozdrawiam, Karolina

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Iwka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 cze 2008 - 11:30:03

Witam.Od 10 lat choruję na łzs.Niedawno lezałam w Poznaniu i wystawili taka diagnozę,choc nie są pewni na 100%.Doskonale znam ta chorobę,znam ból i wszystkie jego odmiany,ale faktem jest ,ze niegdy nie miałam opuchniętych stawow...hmmm.Oprócz tego mam łuszczycę na ciele(od dziecka).Teraz leczona jestem salazopiryną i dorażnie mam brac majamil.W przyszłym roku planuję dziecko,ale boje sie bardzo.Jednak nie zamierzam zrezygnowac,musze dac sobie radę i tyle!Zyczę wszystkim duuuzo zdrowia!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: alicja (---.chello.fr)
Data: 10 cze 2008 - 22:40:41

Witam .Od 2 lat choruje na lzs. Od dwoch tygodni biore zastrzyki biologiczne ELBREL .Mieszkam we Francji wiec nic nie place bo ten lek jest pokrywany przez moje ubezpieczenie.Pracuje w sklepie wiec caly czas na nogach ktore mnie bola. Mam nadzieje ze zastrzyki mi pomoga. Od 6-ciu miesiecy jestem tez na tabletkach przeciwzapalnych ale nic mi nie pomagaja wiec lekarz sie zdecydowal na ELBREL.
Chetnie bym sie dowiedziala jaka diete stosowac .Przytylam 4kg. mysle ze to od tabletek przeciwzapalnych bo jem duzo mniej niz przed choroba.
Jutro biore 3-ci zastrzych ponoc ma byc mala poprawa juz. Mam wziasc 12-cie.
Jesli to prawda to dam znac.Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: ewa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 cze 2008 - 08:38:47

Witam wszystkich. czy ktos podleczył sie domowymi sposobami na LZS? czy ktos bral TREXAN w tabletkach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: megi (---.tktelekom.pl)
Data: 14 cze 2008 - 13:16:47

Cześć wszystkim,
choruję na łuszczycę skóry głowy od ok.18lat. Stosuje Elocom w płynie. Bóle i opuchlizna kolan zaczęły się jakieś 10lat temu, ale nie przypuszczałam, że to może być związne z łuszczycą. Dopiero teraz wybrałam się do ortopedy, który postawił diagnozę LZS i skierował mnie do reumatologa. Termin mam na wrzesień smiling smiley Zobaczymy co mi przepisze. Dziewczyny, jak jest z ciążą ?? Boję się, że łuszczyca może negatywnie wpływać na ciążę. A chciałabym już niedługo się postarać o dzidziusia. Trzymajcie się mocno!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Eva (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 cze 2008 - 14:34:57

Megi rozmawiałam na ten temat z dermatologiem. Nie ma nasza choroba wpływu na ciążę.Unikać nalezy tylko stanów depresyjnych. W wielu przypadkch ciąża pomaga nam w doprowadzeniu skórki do normalności. Życzę zdrowego dzidziuśka, Tobie usmiechu i radości. Pa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Kathi33 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 cze 2008 - 11:03:50

Czesc kochani ludzie,stawowka widze ze mnie nie ominela.Urodzilam dwa miesiace temu corunie i widze ze nie jestem sama z tym problemem,jak ja dam rade ja wychowac.Boze gdyby nie ona juz bym se strezlila w leb.Mnie nie bolo stawy ja juz mam powykrecane co bedzie dalej na razie w lokciu przykurczsad smiley.E tam nie chce sie gadac,jest taka mala.Skad miala wiedziec ze tak bedzie.Jest do bani.Sainko jak sobie radzisz napisz cos??????????????????????????????????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: alicja (---.rev.numericable.fr)
Data: 10 lip 2008 - 20:00:23

Witam ponownie.
Wzielam juz 6 zastrzykow ENBREL jest mala poprawa . Wstajac rano z lozka nogi mniej bola.
Lecz pracujac dalej caly dzien na nogach wieczorem i w nocy nadal strasznie mnie bolaly stopy. Od 2 dni jestem na chorobowym i lekarz ma wystapic zebym przeszla na pol etatu.Drogie pol etatu bedzie placilo moje ubezpieczenie przez rok.Mysle ze zastrzyki pomoga. Mam brac przez pol roku raz w tygodniu.Mam nadzieje ze bede mogla wrocic do pracy i normalnie zyc.Oprocz zastrzykow biore Novatrex -to taka mala chemia w tabletkach .Bardzo oslabia zastrzyki zreszty tez no ale jest poprawa.
Pozdrawiam .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: bogos75 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 lip 2008 - 17:42:53

Witam wszystkich.
Choruję na ŁZS jakieś 4 lata. Wcześniej zaczęło się od skóry. Początkowo lekarze myśleli, że to jakaś alergia, ale po pojawieniu się "łusek" na głowie wszystko było jasne. ŁZS początkowo objawiło się bólem pięt (leczyłem się rok na ostrogi, żałosne), po pobycie w szpitalu okazało się, że mam ŁZS. Początkowo leczyłem się Sulfasalazyną, potem MTX, Cyklosporyną. Oprócz leków podstawowych oczywiście leki przeciwzapalne. Ponieważ w/w medykamenty nie przynosiły poprawy aktualnie biorę Metoject w injekcjach domięśniowych, ponieważ nie toleruję MTX w tabletkach oraz Aspicam i Myolastan. Biorę go już rok ale poprawy jak nie było tak nie ma. Najgorsze jest to, że lek nie jest refundowany a jeden zastrzyk kosztuje ok.70zł (cztery w miesiącu). Jeśli chodzi o zmiany skórne - powieki, pojedyncze ogniska na głowie, pępek i sporo w miejscach intymnych. Na skórę oczywiście naprzemiennie drmatolog przepisuje mi różne maści i płyny sterydowe, różnie bywa ze skutecznością.
Jeśli chodzi o zmiany stawowe mam na razie niewielkie zmiany w kręgosłupie i palcach dłoni. Opóchnięty jest jedynie jeden palec u lewej nogi.Główne objawy do sztywność poranna i bolesnoć: stóp, kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego, szyjnego, barków i ból w klatce piersiowej(najgorszy).Latem czuję się trochę lepiej. Pozdrawiam wszystkich czytelników

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: aga (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 29 lip 2008 - 10:46:16

Hmm, co prawda mam normalna łuszczyce. Ale wspolczuje wszystkim z łuszczycowym zapaleniem stawow. To juz najgorsze stadium łuszczycy.
Słuchajcie skoro to jest zapalenie to znaczy, ze nalezy je rozgrzewac. Wiec Poznaniacy i bardziej w glebieni w medycyne chinska wiedza, ze dobrze robia kapiele w "zielu ostrozenia". Sama je stosuje i swietnie mi ladgodzi objawy luszczycy. A poza tym zadbajcie o nie wychladzanie waszych organizmow - słońce i odpwiednia dieta.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: kacha (---.bsb.vectranet.pl)
Data: 27 sie 2008 - 16:53:28

pozdrawiam wszystkich mam 27 lat na łuszczyce choruje od 5 a zapalenie stawów dostałam pół roku temu po 4 miesiącach choroba tak sie nasiliła że jestem na zwolnieniu lekarskim od miesiąca i nie ma poprawy bóle sie tak bardzo nasiliły że mam już dość biore treksan i metypred oraz dzisiaj mi lekarz zmienił leki przeciwbólowe teraz mam ketonal mam nadzieje że pomoże trzymajcie sie wszyscy chorzy na tą paskudną chorobe może kiedyś nas wyleczą!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Zbigniew Szydłowski (---.ecgorzow.pl)
Data: 15 wrz 2008 - 12:21:38

witam wszystkich internautów. Ja również mam ten problem to znaczy moja córka (24 lata)od 3 lat choruje na łzs. Jeżdże z nią co 4 miesiące do Szczecina do reumatologa od tego roku została (niby) zakwalifikowana do leczenia biologicznego. Do tej pory leczą ją tabletkami które powodują to że nie ma "stanu zapalnego" jak to powtarza pani doktor. ostatnio byłam z nią 12 września znowu powtórzyła że (leczenie biologiczne)więc zapytałam czy jak wyląduje dziecko moje na wózku inwalidzkim to wtedy będzie leczona biologicznie to na to pytanie mi nie była w stanie odpowiedzieć a co gorsza poweidziała mi pani doktor że ta choroba atakuje wątrobę, serce, nerki mózg a nawet doprowadza do śmierci . Ja tak myślę i jednocześnie proszę wszystkich internautów zróbmy coś w tej kwestii napiszmy do ministerstwa zdrowia niech POMOGĄ!!!!! WOŁAJMU POMOCY póki jeszcze coś można zrobić. Niech zrefundują nam leczenie niech nas ratują. Podobno zawiązało się STOWARZYSZENIE MŁODYCH PRAWMNIKÓW. którzy będą pomagać, chorym może coś będzie już wiadomo za kilka miesięcy ale my nie możemy siedzieć spokojnie kiedy nikt nas nie chce ratować. WOŁAJMY POMOCY !!!!! Musimy zrobić wszystko aby ratować tak młodych ludzi którzy w żaden sposób sami nie dadzą sobie rady bez pomocy lekarzy a szczególnie państwa przecież kontstytucja gwarantuje opiekę nad chorym płacimy kolosalne kwoty na służbę zdrowia. Ja jako matka błagam WAS wszystkich których to dotyczy odezwijcie się zróbmy wszysstko żeby sobie wzajmenie pomóc. A może ktos zna skuteczny lek moja córka tabletki jakie tylko są możliwe już bierze od 3 lat nie pomaga NIC!!!!!!. Ból ma potworny, palce i u nóg i rąk popuchnięte rano wstać nie może a o pracy nie ma mowy żeby podjęła jakąkolwiek. Jeżeli możecie piszcie RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Pozdrawiam czekam na wiadomości

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: AGATA (80.50.236.---)
Data: 15 wrz 2008 - 13:47:12

CZY lzs jest trudne do wykrycia wiedzadz ze dana osoba choruje na luszczyce?Moj 7dmio letni syn od ok 7 miesiecy choruje na luszczyce a od ok.2 miesiacy ma problemy z palcami u rak.Lekarz rodzinny leczyl na stawy ale bez skutku,dopiero dzisiaj po rozmowie z farmaceuta dowiedzialam sie ze przyczyna dolegliwosci moze byc luszczyca.Dlaczego lekarz nie pomyslal o tym?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: izabela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 wrz 2008 - 19:32:18

pozdrawiam . mam 42 lata , od 4 lat zdiagnozowane łzs , łuszczycę wlasciew od 30 lat , choc najpierw nie chcialam tego przyjąć do wiadomości .
polecam akupunkturę na stany zapalne . Tak jakby spuszczała powietrze z opuchlizny . ale u dobrego akupunkturzysty np. dr. med ( nostryfikacja dyplomu w Polsce ) Bazara Agha - krakow .
staram się o leczenie biologiczne . Prosze o komentarze

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: agata (80.50.236.---)
Data: 18 wrz 2008 - 08:16:36

MOZE MI KTOS POWIEDZIEC CZY BADANIA NA LZS SA BOLESNE ZWLASZCZA JESLI CHODZI O DZIECKO,NA CZYM ONE POLEGAJA?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 17



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.