Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 17
łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: łucja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 pa� 2007 - 13:13:59

Witam
Na łuszczycę lecze sie od 10 lat. Kilka miesiecy temu zaczelo puchnac mi kolano, zebral sie plyn. Po punkcji kolana otrzymalam, wspomniany tutaj na forum, zastrzyk diprophos. Niestety cale zajscie powtorzylo sie po jakims czasie z drugim kolanem. Udalam sie do reumatologa, aby dal mi skierowanie na badania pod katem chorob reumatologicznych. Dzisiaj bylam u pani doktor z wynikami. Okazuje sie, ze wyniki badan wskazuja na luszczycowe zapalenie stawow. U rak mam nieco odksztalcone dwa stawy (wówczas nie wiedzialam, ze jest to luszczycowe zapalenie stawow). Napisalam ten post chaotycznie, ale nie chce zanudzac poniewaz kazdy z Was wie co to luszczyca skory, czy tez paznokci. Moje pytanie brzmi czy ktos z Was cierpi na luszczycowe zapalenie stawow? A jesli tak to w jaki sposob sobie radzicie, czy stosujecie jakas diete oraz leki? Ja obecniestosuje Nimesil (przeciwzapalny lek na stawy itp.)

Pozdrawiam
Łucja

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Nakatomi (---.stimo.net)
Data: 17 pa� 2007 - 13:54:06

powiedzcie czym ssie łuszczyca stawowa objawia podejerzewam ja u siebie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: smuteczek24 (---.autocom.pl)
Data: 17 pa� 2007 - 15:51:35

u mnie niestety od 3 tyg sa dosc duze bole kolanasad smiley niemam odwagi isc do lekarza<strach>Dajcie znac jak to u was wygladasmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: łucja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 pa� 2007 - 16:07:21

Jak wspomniałam powyżej u mnie objawiało się to bólem oraz puchnięciem stawów. Początkowo były to palce rąk. Sprawę pozostawiłam samej sobie ponieważ nie przyszło mi do głowy, ze istnieje coś takiego jak łuszczycowe zapalenie stawów. Skoczyło się na tym, że pozostały nieco odkształcone stawy dwóch palców (lekko pogrubione, lecz już nie bolesne). A teraz te nieszczęsne kolana. Zaczęło się od bólu i puchnięcia. Resztę opisałam powyżej.

Pozdrawiam
Łucja

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Klawesyn (---.171.148.129.crowley.pl)
Data: 17 pa� 2007 - 22:22:08

Lucjo czy w przypadku palcow u rak zdarzalo sie ze zaraz po przebudzeniu stawy byly jakby sztywne, to znaczy mozna swobodnie zgiac palec do pewnego momentu a pozniej sam jakos tak przeskakuje. Nie potrafie tego dokladniej opisac ale od kilku dni mam spuchniete wszystkie palce u prawej reki i czuje bol przy wiekszym wysilku, tak jak juz wspomnialem zazwyczaj rano nie moge normalnie zginac palcow bo stawy "blokuja sie". :/ Nie bylem jeszcze z tym u zadnego lekarza, wiec chcialbym poki co uslyszec wasza opinie czy to pierwsze objawy zapalenia stawow ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: łucja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 pa� 2007 - 09:59:55

Witaj Klawesyn

u mnie właśnie tak to przebiega. Rano stawy mam sztywne i bolesne (mam na mysli kolana). Muszę je trochę rozruszać. Z palcami u rąk było trochę gorzej. Mogłam je zgiąć tylko do pewnego momentu ze względu na opuchliznę i ból.
Konsultacja u lekarza nie zaszkodzi. Radzę Ci, abyś się wybrał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: nz (195.205.199.---)
Data: 18 pa� 2007 - 16:50:36

mi tesh powiedzieli ze choruje na łuszczycowe zapalenie stawow, punkcje w kolanie mialam robionał z 10 razy :/ ale przeszlo i nie powraca wysiek w kolanie, ostatnio zrobil mi sie torbiel na rece i mialam to usowanie operacyjnie, to tesh bylo zwiazane ze sprawami reumatycznymi ale tesh jakos nie powraca, no ale łuszczyca jak byla tak jest :/ moze nasielenie łuszczycy moglo ale nie musialo nastapic poprzez to ze baralam jakie s tabletki i zastrzyki w kolano :/ beznadziejaaaaa zapalenie stawow wystepuje bardzo bardzo czesto z łuszczyca, nie konieczne jest łuszczycowe zapalenie stawo, pozdrwoka :*

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: agaa (---.argonet.pl)
Data: 22 pa� 2007 - 18:28:30

Witam, ja też mam ł stawowa, miałam robiona punkcje w kolanie 4x + podawany diprohos. Nastepnie lezalam na oddziale reumatologicznym gdzie mialam podawane mocne leki przeciwzapalne w sumie pomoglo ale kolano i tak zostalo troche takie znieksztalcone. Czesto bola mnie nadgarstki oraz ( niewiem chyba tez to od ł stawowej) trzeci krąg nad mostkiem nieraz boli nawet jak oddycham. Jak ogladam jakis film to tez mi ciezko potem nogi rozruszać.
Wszystko co mnie boli smaruje żywokostem na wódce nawet pomaga, innych leków juz nie biore bo nie mam sił na to g...
Jedyne co mnie w tym wszystkim cieszy jest to, że dostalam rente i pielęgnacyjne z tego powodu. smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Pozdr,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: WANDA (82.198.250.---)
Data: 23 pa� 2007 - 19:20:51

JESTEM WYLECZONA Z LUSZCZYCOWEGO ZAPALENIA STAWOW. CHOCIAZ POZOSTAL MI MALY DYSKOMFORT W POSTACI LEKKIEJ SZTYWNOSCI WCZESNIEJ CHORYCH STAWOW.

WANDA

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Ewa Sobolewska (---.art-com.konin.pl)
Data: 26 pa� 2007 - 21:44:19

napisz proszę jak wyleczyłaś LZS

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 pa� 2007 - 22:27:36

niestety z lzs nikt sie nie wyleczyl
zmiany sa nieodwracalne
mozemy zachamowac rozwoj lzs
cykrosporyna metotrexsat i im wczesniej zaczniemy to jesc tym lepiej
niestety nery watroba trzeba kontrolować
ale jem to od 15 lat

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: iwona (---.chello.pl)
Data: 31 pa� 2007 - 20:32:34

łucja Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam
> Na łuszczycę lecze sie od 10 lat. Kilka miesiecy
> temu zaczelo puchnac mi kolano, zebral sie plyn.
> Po punkcji kolana otrzymalam, wspomniany tutaj na
> forum, zastrzyk diprophos. Niestety cale zajscie
> powtorzylo sie po jakims czasie z drugim kolanem.
> Udalam sie do reumatologa, aby dal mi skierowanie
> na badania pod katem chorob reumatologicznych.
> Dzisiaj bylam u pani doktor z wynikami. Okazuje
> sie, ze wyniki badan wskazuja na luszczycowe
> zapalenie stawow. U rak mam nieco odksztalcone dwa
> stawy (wówczas nie wiedzialam, ze jest to
> luszczycowe zapalenie stawow). Napisalam ten post
> chaotycznie, ale nie chce zanudzac poniewaz kazdy
> z Was wie co to luszczyca skory, czy tez paznokci.
> Moje pytanie brzmi czy ktos z Was cierpi na
> luszczycowe zapalenie stawow? A jesli tak to w
> jaki sposob sobie radzicie, czy stosujecie jakas
> diete oraz leki? Ja obecniestosuje Nimesil
> (przeciwzapalny lek na stawy itp.)
>
> Pozdrawiam
> Łucja

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: nati (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 lis 2007 - 14:17:39

Witam! Powiedż co to jest żywokost.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: magi (---.icpnet.pl)
Data: 19 lis 2007 - 08:47:23

ja na łuszcycowe zapalenie stawów biore salzopiryne i dicloberl jak mocno boli. ostatnio mam problem ze stopami nie moge codzic rano

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: syzyf52 (83.2.110.---)
Data: 20 lis 2007 - 10:22:55

Ja zaleczyłem łzs przy pomocy głodówki i diety

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: bene (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 gru 2007 - 21:30:43

ja choruję od pół roku.Mam 21 lat i tylko objawy stawowe. Niewiele pomagaq - zapalenie dotyczy wszystkich stawów i kręgosłupa. Co do metod - pomaga fizykoterapia, sauna, kąpiele. Akupunktura pomaga w bólu. Do tego dieta - absolutnie bez cukru, nabiału (mleko krowie) i pszenicy. Reszta można wszystko, byle ciepłe i gotowane. Polecam wywary mięsne. Dodatkowo można stosowac glukozaminę i litozyn. Gimnastyka nie zaszkodzi. Hmmm - co jeszcze.... Polecam preparaty oczyszczające i detoksykujące. ziołowe Alveo na stawy nie pomoże, ale usprawnia wątrobę i nerki. Podobnie zabiegi typu hi-top. Na sam ból polecam ciepłe okłady - sól jodowana w płuciennym worku grzana w piekarniku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: alicia (---.chello.fr)
Data: 01 sty 2008 - 11:14:52

Interesuje mnie cos wiecej na temat odtrucia organizmu i diety ktora doprowadzila do wyleczenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Ja :) (---.chello.pl)
Data: 01 sty 2008 - 14:17:09

ja oczywiscie zalecam ci dietę kwasniewskiego, ktora sie wyleczylem z luszczycy calkowicie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: alicia (---.chello.fr)
Data: 06 sty 2008 - 21:50:43

szun Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> niestety z lzs nikt sie nie wyleczyl
> zmiany sa nieodwracalne
> mozemy zachamowac rozwoj lzs
> cykrosporyna metotrexsat i im wczesniej zaczniemy
> to jesc tym lepiej
> niestety nery watroba trzeba kontrolować
> ale jem to od 15 lat

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Edyta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 sty 2008 - 15:52:52

Słuchajcie mój mąż ma stawówkę ( i do kompletu łuszczycę skóry i paznokci-ale to nie problem!) od dwóch lat. Początkowo dostał leczenie farmakologiczne metypred, metotrexad i coś tam jeszcze. Gdy brał te leki czuł sie fatalnie, bolał go brzuch, miał mdłości i miał objawy lekkiej depresji. Biorąc pod uwagę jego samopoczucie jak i świadomość skutków ubocznych związanych z przyjmowaniem w/w leków-postanowił po pół roku zaprzestać ich przyjmowania. Powiem tak, jeśli chodzi o stawówkę, nie jest lepiej ani gorzej.
Zatem chciałam postawić pytanie, czy brać leki jak faktycznie jest bardzo źle i odpuszczać sobie gdy organizm sam sobie radzi, czy też lepiej łykać je stale. Prawdę powiedziawszy odetchnęłam jak odstawił to świństwo, ale z drugiej strony nie mam 100% pewności czy było to słuszne.Jak wy sobie radzicie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 17



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.