Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...678910111213141516...->|-->
Bieżąca strona: 11 z 17
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (88.156.64.---)
Data: 03 mar 2010 - 11:26:28

Simsonie pytaj o wszystko, w miarę moich mozliwości i wiedzy udzielę Ci odpowiedzi i jak już powiedziałam zapraszam na stronę
www.biedronkowo.info

A co do alergii i łuszczycy to mogą być powiazane. Popytam swoich lekarzy i dam Ci odpowiedż. Pozdrawiam serdecznie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: the bus (---.ghnet.pl)
Data: 12 mar 2010 - 20:00:04

Ktoś kiedyś napisał że do bólu można się przyzwyczaić , jednak nie wiedział o łzs ,pozdro !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: koniu_57 (109.243.83.---)
Data: 13 mar 2010 - 09:02:58

Hej!!! To niestety znowusz ja. Ten kto powiedział że do bólu można sie przyzwyczaić na pewno nie wiedział o ŁZS-ie .Mnie od wielu lat boli a jak z rana kiedyś obudziłam sie bez bólu to zastanawiałam się czy już nareszcie jestem w lepszym świecie. Niestety .... to był tylko jeden poranek i to kilkanaście lat temu. Ale mimo to żyjemy , więc chyba mamy coś do zrobienia. Nie łamcie się !!! Zagryżć zęby i do przodu !!! Pozdrawiam Baśka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: józek smaruj wuzek (---.ghnet.pl)
Data: 13 mar 2010 - 13:05:04

No tak , tylko żeby chociaż te likarstwa i zabiegi działały, a tu prawie zerowe efekty . 3 maj cie się !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: evka33555 (94.254.233.---)
Data: 15 mar 2010 - 22:43:15

Witam szystkich...Choruję od 8 roku życia na łuszczycę,a mam 21 lat. Jakieś 5 lat temu kolano naszło mi płynem owodniowym, został ściągany i dopiero za 5 razem ściągania podano mi blokadę do kolana... Dostałam tabletki na zapalenie stawów i przeszło.Teraz od jakiegoś półtora miesiąca znowu zaczęło mnie boleć tym razem oba kolana...Dodam że inne stawy mnie nie bolą tylko kolana, żadnych kontuzji ani silnego wysiłku fizycznego a i nic mi nie strzyka. Byłam u lekarza i powiedział mi że cytuje "widocznie ma boleć...". Brak mi słów do NFZ-tu..Przepisał drogie leki profilaktyczne, nie pomagają. Czy ktoś z Was ma możliwość mi pomóc choćby słowem, bo chodząc po schodach czuję się jak 90 latka a mam dopiero 21 lat. Błagam o pomoc!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: elka (194.181.62.---)
Data: 16 mar 2010 - 01:43:10

Walczmy o refundację i dostęp do leczenia ENBRELEM.To zastrzyki zycia dla chorych na ŁZS!! wpisujcie swoje komentarze tu:

http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/AOTM-program-leczenia-luszczycowego-zapalenia-stawow-ponownie-do-rozpatrzenia,11302,6.html

Jak długo jeszcze będziemy czekać??????????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: elka (194.181.62.---)
Data: 16 mar 2010 - 12:47:04

Umiecie tylko biadolić!!!!!Nikt nie wpisał komentarza na stronie o dofinansowaniu leku życia-enbrelu. Ludzie!Zacznijcie działać! Enbrel w Anglii ,w Niemczech i w innych krajach jest w każdej aptece.Dla Anglika za grosze,bo maja dofinansowanie,a dla nas po 100 funtów za zastrzyk. Zacznijcie działać.ŁZS to choroba w której antyciała twoje własne zwracają się przeciwko tobie samemu.Żadne maści i inne ...sorrry bzdety nie zablokują tych antyciał. Metotrexat może i działa.Powoli,ale ci którzy maja rozwaloną wątrobę nie wytrzymają.Można dostawać zastrzyki enbrelu i metotrexat w małej ilosci.Martwisz się o termin odstawienia?A o inne leki się nie martwisz?Musisz jesć leki całe zycie i kropka.Zobacz ilu ludzi jest skazanych na to samo.Jesli bierzesz,to bierz to,co pomaga.
Ruszcie się!!!
Ci ,którzy biorą te zastrzyki już tu nie piszą.Podobno nie na wszystkich działa enbrel.Moje dziec ko juz wie co to znaczy móc od nowa biegać.Leku nam brakło.Kasy nie mam.Musimy sobie pomagać wzajemnie w imię ratowania naszych najbliższych.Poczytaj sobie więcej o enbrelu.

Tu wpisz swoje męki!:


http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/AOTM-program-leczenia-luszczycowego-zapalenia-stawow-ponownie-do-rozpatrzenia,11302,6.html

Od nich zależy Twój los!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: elka (194.181.62.---)
Data: 16 mar 2010 - 18:52:50

Posiedzenie z dn. 14.09.09

* ?Rada Konsultacyjna rekomenduje finansowanie ze środków publicznych etanerceptu (Enbrel), adalimumabu (Humira) i infliksimabu (Remicade) w leczeniu łuszczycowego zapalenia stawów (ŁZS), w ramach terapeutycznego programu zdrowotnego NFZ.?


Co dalej???????????

Niedługo minie rok.Co się dzieje z tym lekiem??Kto wie?????????

" Agencja Oceny Technologii Medycznych rekomenduje przeciwciała przeciwko TNF
Rada Konsultacyjna rekomenduje finansowanie ze środków publicznych etanerceptu (Enbrel), adalimumabu (Humira) i infliksimabu (Remicade) w leczeniu łuszczycowego zapalenia stawów (ŁZS), w ramach terapeutycznego programu zdrowotnego NFZ - oświadcza RK AOTM.
Substancja czynna preparatu Remicade, infliksymab, jest przeciwciałem monoklonalnym. Infliksymab został zaprojektowany w taki sposób, aby przyłączał się w organizmie do do cytokiny - czynnika martwicy nowotworu alfa (TNF-alfa). Przekaźnik ten uczestniczy w powstawaniu stanu zapalnego i wykrywa się go w wysokich stężeniach u pacjentów z chorobami, w których leczeniu stosuje się preparat Remicade. Blokując TNF-alfa, infliksymab zmniejsza nasilenie stanu zapalnego i innych objawów chorób

Substancja czynna preparatu Humira, adalimumab, jest przeciwciałem monoklonalnym. Celem przeciwciała jest także czynniki martwicy nowotworu (TNF). Podobnie jak w przypadku Enbrel."

Kopia ze strony :
http://biotechnologia.pl/info/farmacja/22_aktualnosci/8492_agencja_oceny_technologii_medycznych_rekomenduje_przeciwciala_przeciwko_tnf.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: elka (194.181.62.---)
Data: 16 mar 2010 - 19:19:17

Dopisz o sobie!!!!!Dopisz w komentarzach.Niech Cię usłyszą!!!

http://www.rynekzdrowia.pl/Reumatologia/11.html

Na forum mówi się o leczeniu naszej choroby.

# Choroby stawów
Bóle kostno-stawowe są zjawiskiem bardzo pospolitym. Stanowią najczęstszą przyczynę zgłaszania się chorych do lekarzy. Dotyczą mniej więcej 30% populacji.

Chorzy na ŁZS cierpią najbardziej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: evka33555 (109.243.35.---)
Data: 17 mar 2010 - 16:12:39

Czy mógłby mi ktoś może powiedzieć czy ja także mam preferencje do łzs??? Bardzo bym prosiła...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: elka (194.181.62.---)
Data: 17 mar 2010 - 19:21:25

evko!

Dopóki nie trafisz na reumatologa,który w ten czy inny sposób potwierdzi lub nie potwierdzi u ciebie łzs bedziesz sie błąkać. Tylko reumatolog moze ci powiedzieć,chociaż i nie do końca sam bedzie wiedział. U mojego syna,tez w wieku 20 lat powiedziała to pani doktor w Instytucie Reumatologii w Warszawie.Wizyta prywatna.Może i w swoich stronach znajdziesz lekarza,który odpowie na twoje watpliwości.Zrobiono mu badanie na antygeny,tomografię i inne.
U syna zaczęło się od jednego kolana,potem łokieć,biodra, palce.Jednak trzyma się chociaż cierpi.Studiuje,ma narzeczoną,potrafi żyć normalnie,chociaż mu bardzo trudno.Były ciężkie depresje,psycholog i i inne przeboje.Kilka razy sanatorium w Busku,pobyt w szpitalu w Końskich,wyjazdy nad Bałtyk,ale dopiero enbrel postawił go na nogi i sprawił,że zapomniał o chorobie.Jednak leku brakło.Choroba pewnie wróci.Tak jak wracają wszystkie choroby długotrwałe ,które nie są leczone. Dałabym wszystko aby móc mu pomóc.

Diagnoza jest bardzo ważna.Trzeba wiedzieć,aby działać.Nie ma co zwlekać.Strach jest przeciwko tobie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Evol (---.chello.pl)
Data: 20 mar 2010 - 20:53:13

Wczoraj byłam u reumatologa i diagnoza łzs. Mam 30lat dwoje małych dzieci pod codzienna opieką i się boję. Potwornie boli kręgosłup i kolana. Szlak mnie trafia bo mam jeszcze wielopoziomową dyskopatię kręgosłupa i jak lekarz zobaczył moje prześwietlenia to powiedział ze go to martwi. Dostałam leki:dicloratio i zaldiar. jak się poruszam to jest ok poza tym że boli kręgosłup. Jak siądę to potem nie bardzo mogę chodzić łapie mnie sztywność w kolanach i nie mogę ich rozprostować muszę się rozchodzić. Przeraża mnie to. Dwa lata temu miałam problem z paznokciem u nogi dermatolog dała maść i 90% przeszło. A tu się okazuje że to ma jakieś powiązanie na skórze nie mam nic tylko coś na łokci jakby twardsza skóra i taka trochę zrogowaciała i łokiec taki dziwny boli jak się opieram a jak lekko stukę to tempy ból to już mam z 15lat ale nie zwracałam na to uwagi. W rodzinie jest łuszczyca skórna tylko ja mam stawową. Jak szybko to postępuje, czy będe inwalidą? jestem załamana i tylko ryczeć mi się chce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: elcaro (---.chello.pl)
Data: 21 mar 2010 - 07:00:07

evol nie załamuj się najważniejsze, że masz kogoś kto cie wspiera i zawsze możesz liczyć na tą osobe a mianowicie twój mąż kocham cie,!!! bedzie dobrze !!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Gabi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 mar 2010 - 12:57:21

czy pamiętasz jaka to była maść na paznokieć?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Evol (---.chello.pl)
Data: 22 mar 2010 - 13:29:29

Gabi - maść Pirolam to jast żel i chyba na recepte.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: nefelly (---.toya.net.pl)
Data: 22 mar 2010 - 14:39:12

hey, mam nadzieje, że w tym wątku mi pomozecie. Choruje na ł. skórną od prawie 10 lat. Co jakis czas pobolewały mnie a to kolana, a to biodro a to nadgarstek, ale teraz od kilku tygodniu bol nie odpuszcza nadgarstka. Oczywiscie jak wszyscy chorzy na łuszczyce, obawiam sie łzs. Czy ktos moze mi napisać jakie badania musi wykonac reumatolog, żeby stwierdzic w 100% łzs? I moze ktos zna jakiegos dobrego reumatologa w łodzi? zwlekałam z wizyta, bo po prostu boje sie diagnozy. ale teraz juz musze, tylko chcialabym miec pewnosc, że to co stwierdzi jest pewne. z gory dzieki za pomoc. pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: nefelly (---.toya.net.pl)
Data: 22 mar 2010 - 19:55:39

przejrzałam opinie o kilku reumatologach z łodzi, ale zadna nie była pochlebna ;/
jako, że leczenie łzs opiera sie głównie na przeciwdziałaniu inwalidztwu zależy mi na czasie i dobrym specjaliście, więc jeszcze raz proszę o opinie łodzkich lekarzy z tego zakresu.pzdr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Beti (188.33.134.---)
Data: 23 mar 2010 - 00:03:49

Evol, nie załamuj się. Da się z tym żyć i uwierz mi, wiem co mówię, bo choruję. Masz jak widzę bardzo duże wsparcie, masz męża, który Cię kocha i akceptuje, a to bardzo dużo.
Zapraszam do nas na

www.biedronkowo.info

Pozdrawiam cieplutko

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: Bobers (---.ghnet.pl)
Data: 23 mar 2010 - 20:30:32

Cze nefelly , nie przebieraj tylko idź w końcu do reumatologa !!! trzeba leczyć ten badziew jak najszybciej, !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczycowe zapalenie stawów
Wysłane przez: ewa (---.toya.net.pl)
Data: 24 mar 2010 - 19:37:23

D.Tomaszewska przyjmuje w szp, Kopernika w Łodzi jest dobrym lekarzem lub d.Kuroszczyk ja się u niej leczę nie narzekam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...678910111213141516...->|-->
Bieżąca strona: 11 z 17



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.