Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: Lukasz (---.dsl.pipex.com)
Data: 15 sie 2005 - 14:59:15

Chodzilem kiedys na lampy z nasilaczami(geralen)zostalo mi cale pudelko jestem w tej chwili za granica i chcialbym sprobowac szczescia na solarium.Mam bardzo zaostrzona;-(Dzieki za odpowiedzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: Lukasz (---.dsl.pipex.com)
Data: 15 sie 2005 - 15:00:51

Acha pozdrowienia dla Bartheza!Gosciu podoba mi sie twoje podejscie do tematu.Stosuje w tej chwili DCT tak jak i ty juz chyba 7 dzien troche zeszlo ale skora strasznie schodzi no i nie wiem jak to bedzie dalej.Na moja to juz malo co pomaga,chyba za duzo sterydow;-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: Jarek (---.olsztyn.mm.pl)
Data: 11 gru 2005 - 15:14:19

nie kombinuj tak bo nie wyjdziesz w całosci z tego solara

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: Basia (---.bielsko.dialog.net.pl)
Data: 11 gru 2005 - 15:16:42

Całkowicie zgadzam się z Jarkiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: NIE RÓB TEGO (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 gru 2005 - 23:29:09

Nie wchoż do solarium po geralenie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: krycha (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 gru 2005 - 14:09:45

ja wiele razy bralem geralen i chodzilem na solarium , zajebista opalenizna , która sie bardzo długo trzyma , wszyscy mi jej zazdroszczą

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 maj 2006 - 11:34:12

nie polecam tego leku na solarium,ja wziełam i po dwóch dniach spuchło mi oko,wyglada to strasznie do tego swedzi mnie cała skóra.Lukasz napisał(a):

> Chodzilem kiedys na lampy z nasilaczami(geralen)zostalo mi cale
> pudelko jestem w tej chwili za granica i chcialbym sprobowac
> szczescia na solarium.Mam bardzo zaostrzona;-(Dzieki za
> odpowiedzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 maj 2006 - 11:35:31

nie polecam tego leku na solarium,ja wziełam i po dwóch dniach spuchło mi oko,wyglada to strasznie do tego swedzi mnie cała skóra.Lukasz napisał(a):

> Chodzilem kiedys na lampy z nasilaczami(geralen)zostalo mi cale
> pudelko jestem w tej chwili za granica i chcialbym sprobowac
> szczescia na solarium.Mam bardzo zaostrzona;-(Dzieki za
> odpowiedzi.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: biedroneczka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 cze 2006 - 15:34:21

Aganieszka a mam pytanie czy zalozylas wtedy te specjalne okularki?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: Ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 cze 2006 - 20:18:37

Absolutnie nie można,bo salarium to inne pasmo promieni.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: jowita (---.chello.pl)
Data: 07 lis 2006 - 10:13:47

chodze od miesiaca na solarium i biore geralen,ogólnie jestem czysta i opalonasmiling smiley)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lis 2006 - 22:13:30

Ale ryzykanci z WAS. W tej chwili jestem na chwile w domu a jutro juz wracam do tego szpitala.Nie powinniscie sami na wlasna reke lykac GERALEN i naswietlac sie w solarium. To sa inne swiatla UV.Jednym sie uda inni wyladuja z popazeniem nie do opisania.POZDRAWIAM.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: Arek (---.eranet.pl)
Data: 12 lis 2006 - 00:49:01

Witam
Tak się składa że brałem GERALEN jakieś 6 miechów temu... widzę że dużo osób nie wie co powoduje..
Biorąc go trzeba bardzo uważać na oczy... istnieje duże ryzyko zaćmy!
Przynajmniej tak się dowiedziałem od mojej DOBREJ Pani dermatolog... podczas dni które to brałem chodziłem po dworze w okularach z filtrem.
Zresztą ludzie poczytajcie ulotkę... piszę jak byk: że w czasie 24 godzin od wzięcia tabletki... należy chronić oczy przed promieniami UV...!!!
Pozdrawiam
Arek..

PS. Nie wie ktoś gdzie można kupić ten taki Tybetański czy jakiś śmierdzący płyn "Daermatiris Clearituncture" ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: DrMalq (194.176.105.---)
Data: 09 sty 2007 - 11:35:33

Ludzkowie,jestescie szaleni!Po zadny psoralenie nie mozna chodzic na solarium,owszem jednym sie uda innym nie,to jest inna dlugos fal swiatla a i dawka jest wazna, a skad wiadomo jaka dawke dostaniecie w solarium?Inna sprawa,ze ryzyko raka skory po takich niekontrolowanych naswietlaniach jest sky high,dajcie spokoj i biegusiem do doktora!
PS sam jestem lekarzem i sam choruje, weic podwojnie wiem co mowie!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: babetka (---.pikonet.pl)
Data: 11 wrz 2011 - 14:20:21

NA GERALENIE CHODZIŁAM DO SOLARIUM. NOSIŁAM OKULARY SŁONECZNE PO NAŚWIETLANIACH I UDAŁO SIE POWTARZAŁAM TO JESZCZE RAZ I OBECNIE OD 7 LAT MAM SPOKÓJ A MĘCZYŁAM SIE PRZEZ 6 LAT RÓŻNYMI SPOSOBAMI. PRZEZ ŁUSZCZYCE POSZŁAM NA KOSMETYKE ŻEBY BY BLIŻEJ DERMATOLOGI ALE TO GERALEN MNIE WYLECZYŁ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: Aneta (---.gl.digi.pl)
Data: 12 wrz 2011 - 10:07:28

10 lat temu brałam geralen i chodziłam na naświetlania PUVA - cały czas pod kontrolą lekarza. Nadmieniam, że żadnych innych leków nie brałam. W trakcie leczenia geralenem strasznie byłam spuchnięta, skóra na piętach mi pękała, że chodzić nie mogłam, dwa razy miałam przerywaną terapię, żeby zaleczyć inne schorzenia. Pomogło na jakiś czas na łuszczycę ale niestety skutkiem ubocznym było uszkodzenie wątroby. Źle się czułam i poszłam do lekarza, potem był szpital w Sosnowcu i diagnoza - polekowe uszkodzenie wątroby spowodowane braniem GERALENU. Nie każdy może brać ten lek - ja miałam pecha.... no i pewnikiem niedopatrzenie osoby prowadzącej, która powinna zlecać kontrolne badania w trakcie i po kuracji. Przed kuracją miałam robione próby wątrobowe i było wszystko dobrze. Proszę, uważajcie na ten i pochodne leki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: Benia (---.play-internet.pl)
Data: 18 wrz 2011 - 11:46:36

Na luszczyce polecam rybki garra rufa
Wiecej info.na www.garrarufa- tychy.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: Agnieszka (---.dynamic.chello.pl)
Data: 21 kwi 2015 - 19:03:44

Pani Aneto,

Czy mogę prosić o kontakt z Pani strony?





Dot:
Re: Czy Geralen mozna stosowac na solarium tak samo jak oxoralen?
Wysłane przez: Aneta (---.gl.digi.pl)
Data: 12 wrz 2011 - 10:07:28

10 lat temu brałam geralen i chodziłam na naświetlania PUVA - cały czas pod kontrolą lekarza. Nadmieniam, że żadnych innych leków nie brałam. W trakcie leczenia geralenem strasznie byłam spuchnięta, skóra na piętach mi pękała, że chodzić nie mogłam, dwa razy miałam przerywaną terapię, żeby zaleczyć inne schorzenia. Pomogło na jakiś czas na łuszczycę ale niestety skutkiem ubocznym było uszkodzenie wątroby. Źle się czułam i poszłam do lekarza, potem był szpital w Sosnowcu i diagnoza - polekowe uszkodzenie wątroby spowodowane braniem GERALENU. Nie każdy może brać ten lek - ja miałam pecha.... no i pewnikiem niedopatrzenie osoby prowadzącej, która powinna zlecać kontrolne badania w trakcie i po kuracji. Przed kuracją miałam robione próby wątrobowe i było wszystko dobrze. Proszę, uważajcie na ten i pochodne leki.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.