Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: Liineczek (93.91.221.---)
Data: 10 lut 2009 - 19:27:13

jeśli ma się łuszczycę jakich zawodów nie mozna wykonywać w zyciu? czy są jakieś zakazy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: myszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lut 2009 - 21:16:17

Hmmm, jak szlam na studia, to musialam miec wypelniony taki świstek od lekarza i tam byla ł. m.in. jako choroba,ktora w pewnym sensie dyskwalifikuje, moja lekarka wie,ze jestem chora ale tylko sie zasmiala, bo chyba pani nauczycielka(ktora mam nadzieje zostane ;p) nie obniza poziomu nauczania przez kilka kropeczek!!!! a o innych zawodach nie slyszalam ;] moja kolezanka jest modelka z ł i jakos to spryciara tuszuje ;]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: paulinka (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 10 lut 2009 - 21:47:18

JA chciala bym byc Piosenkarka i Aktorka i ModelkA ale jak Mam byc jak Mam na nogach i rekach to i na glowie;(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: Liineczek (93.91.221.---)
Data: 10 lut 2009 - 21:56:52

no ja bym chciała zostać policjanta ale właśnie nie wiem czy można,Paulinko a co do piosenkarstaw jesli masz znajomych co grają to może uda wam się stworzyć zespół np.ludowy i jakies disco polo to tez frajda, ja bardzo by,m chciała załozyc taki zespół ale nie mam grajków...ale powodzenia może znajdziesz cos związane z aktorstwem i śpiewem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: xyz (---.bsb.vectranet.pl)
Data: 11 lut 2009 - 01:25:23

co wy ludzie gadacie?możecie być tym kim chcecie,wystarczy chcieć i wierzyć w to.

LiNEczek możesz być policjantem,czy żołnierzem...nic cię nie dyskfalifukuje!!To tylko łuszczyca ,a nie urwana noga.ale musisz zapamietać ze jak boli to znaczy że żyjesz!Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: anka (194.181.130.---)
Data: 12 lut 2009 - 15:47:09

ciekawe czy cię przyjmią do pracy w kuchni lub piekarni czy sklepie przykrość cię może spotkac co niemiara

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: myszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lut 2009 - 00:12:43

Zgodze sie z Toba Anka! Paradoksalnie zyjemy w spoleczenstwie,gdzie wszyscy mowia o tolerancji czy akceptacji, szkoda tylko,ze nie rozumieja tak naprawde znaczenia tych slow (moze ł nie jest tak trendy jak bycie gejem...nie mam nic oczywiscie do homoseksualistow ale zwracam uwage na pewne mechanizmy spoleczne). Pozatym mysle,ze zyjemy w swiecie,gdzie wyglad zaczyna byc stawiany na 1szym miejscu a jak wiadomo, ł niekiedy jest bardzo widoczna i to komplikuje sprawe, no bo jak pokazac dzieciom pania nauczyciel,ktora ma na szyi łuskę....a wlasnie moze,gdyby przestano traktowac nasza chorobe jak 'trąd' (serio slyszalam i takie opinie!) i ludzie nia nie dotknieci dowiedzieli sie o niej czegos wiecej, nie bylibysmy traktowani jak gorsi... takie moje zdanie, chociaz osobiscie, bede powtarzac za moim przyjacielem,ktory tez jest obdarzony kropeczkami, jestesmy wyjatkowi i nie kazdy moze miec swoj wlasny pancerztongue sticking out smileytongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: tomar (---.wil.waw.pl)
Data: 13 lut 2009 - 10:59:43

Witam.
Ja chciałem zostać żołnierzem zawodowym,niestety łuszczyca nie pozwoliła mi
przejść komisji lekarskiej.Może jak bym ją odpowiednio zaleczył to może by się udało.W policji i straży pożarnej pewnie też by się nie udało.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: olla (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lut 2009 - 18:43:14

no ale dziewczyna chora na łuszczyce modelką raczej by zostać nie mogła....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: anka (194.181.130.---)
Data: 14 lut 2009 - 13:13:40

pracujesz w biurze niech zobaczą koleżanki co ci wychodzi na czoło albo jakie masz łokcie ...itd. brzydząsie ciebie nie poczęstujesz ich niczym pucują wszystko po tobie jak po trądzie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: kasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lut 2009 - 19:53:43

Jestem nauczycielem i chociaż czasem jest ciężko,bo wyłazi za uszami lub na rękach generalnie sobie radzę.Pracuję7lat i raz tylko miałam prawdziwy problem -upały w maju.Poza tym nie jestem odosobniona - dwie Uczennice też chorują i trochę Nam pomaga świadomość,że One widzą,że nawet z łuszczycą można robić, to co się lubi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: anka (194.181.130.---)
Data: 18 lut 2009 - 14:07:42

co taka cisza podzielcie sie z nami jak jesteście postrzegani przez swoich pracodawców lub może ktoś zatrudnia łuszczyka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: myszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lut 2009 - 18:48:26

Hmmmm coprawda jeszcze nie pracuje ale doswiadczylam ostatnio dosc niemilej sytuacji na studiach. Mianowicie moja ł juz powoli znika a to za sprawa solary,wiec jak wiadomo zostaja biale kropeczki(dosc sporo na buzi),ktore schodza dopiero po jakims czasie. Ale niektorzy wydedukowali bardzo pomyslowo,ze nieumiejetnie uzywam samoopalacza i stad, tu cytuje, te wstretne biale plamy... Bardziej to smieszne niz przykre wlasciwie ale jestem zdziwiona,ze ludzie, ktorzy maja juz ponad 20 lat potrafia zachowywac sie jak dzieci z gimnazjum...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: maria (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 22 wrz 2014 - 20:36:41

mozna pracowac w kuchni z łuzczyca i jako kelnerka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 22 wrz 2014 - 21:55:02

Dobry wieczór.
Pod względem bezpieczeństwa dla innych osób z otoczenia, z łuszczycą można wykonywać każdy zawód, każdą pracę, i nie może być żadnych zakazów (ponieważ łuszczyca nie jest chorobą zakaźną ani nie jest infekcją - nie można nikogo zarazić). Ze względów, o których piszecie powyżej, oraz dla własnego spokoju i komfortu psychicznego, z niektórych zawodów lepiej świadomie zrezygnować. Jest też wiele zawodów, które są przeciw-wskazaniem - bo generowałyby jeszcze większą łuszczycę i utrudniały leczenie.
Dla osób, dla których choroba jest prawdziwym życiowym problemem pocieszeniem jest fakt, że łuszczycę można trwale i całkowicie wyleczyć. (Co nie znaczy, że można wykonywać każdy zawód).
Pozdrawiam
Helena

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy są zawody których nie można wykonywać mając łuszczycę?
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 23 wrz 2014 - 07:07:39

maria Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> mozna pracowac w kuchni z łuzczyca i jako
> kelnerka

nie wyobrażam sobie takiej pracy z łuszczycą na dłoniach kiedy skóra pęka i boli nawet przy dotyku

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.