Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: nvm (---.chello.pl)
Data: 17 lut 2009 - 23:58:39

Witam, załatwiłem sobie lampe jakąs lampe UVA philipsa. Powiedzcie mi moi drodzy, czy naświetlanie taką lampą jest coś warte, a i druga sprawa, od jakich dawek zacząć i ile zwiększać? Pozdrawiam !

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: SZEJK (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 lut 2009 - 14:48:07

warto... ja zaleczyłem... cygnolina + małe solarium uva codzień po 10 minut + maść xerial 30 (natłuszczająca) i jestem czysty po 2 tygodniach. z tym że miałem tylko łokcie + kolana. naprawdę polecam mogę odsprzedać:

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0209/uva79ae.jpg

gg 3018731 / mail: [email protected]

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: nvm (---.chello.pl)
Data: 20 lut 2009 - 01:30:53

Dzieki za info, cygnoliny nie mam, sproboje sie posolarkować tym i smarować jakimś natłuszczaczem. Pozdro.

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: SZEJK (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 lut 2009 - 07:02:29

tylko nie opalaj łuski, musisz najpierw doprowadzić "strupy" do takiego stanu, że będą czerwone plamy, bez łuski i to naświetlać.

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: SUPERSTORE (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 lut 2009 - 09:30:18

do naświetlania polecam tego:


http://www.allegro.pl/item562970542_solarium_domowe_philips_uva_uvb_okazja.html

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: Ponczoszanka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 lut 2009 - 13:21:57

SUPERSTORE Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> do naświetlania polecam tego:
>
>
> http://www.allegro.pl/item562970542_solarium_domow
> e_philips_uva_uvb_okazja.html
Szukaj sprzętu z promiennikiem UVB 311. Bo to jest typowa lampa do leczenia łuszczycy. Zaś ta powyżej jest to promiennik UVA i można się tym ładnie opalać i zwalczać jedynie pryszcze, a w przypadku leczenia łuszczycy jest znacznie mniej skuteczna.Buziak.Ponczoszanka

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: aa (213.199.253.---)
Data: 22 lut 2009 - 15:54:42

Moim zdaniem uvb tak bardzo nie pomaga
lekarz mi mówił że uva jest o wiele skuteczniejsza

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: aa (213.199.253.---)
Data: 22 lut 2009 - 15:58:29

a te lampy philipsa uva to to samo co te lampy puva co są w szpitalach??

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: nvm (---.mmpnet213.tnp.pl)
Data: 22 lut 2009 - 16:18:03

Śmierdzą podobnie gdy się nagrzewają, tyle moge powiedzieć, a na lampach nie do końca się znam, dlatego też założyłem ten temattongue sticking out smiley

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: aa (213.199.253.---)
Data: 22 lut 2009 - 21:05:44

kurde tez wszyskiego juz próbowałem oprócz właśnie puva dermatolog mówiła że to jedyne wyjście a ja do najbliższych lamp mam 60km i sie nie ogarne za chiny ludowe dlatego sobie kupie

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: maua_lucy (---.19.165.80.osk.enformatic.pl)
Data: 23 lut 2009 - 11:31:23

UVA to w moim przypadku najlepszy sposób na łuszczycę, jestem po 8 naświetlaniach i zostały mi już tylko przebarwienia na skórze, które zejdą po smarowaniu specjalnym kremem [łuszczycę teraz miałam na całym ciele]. bardzo polecam!!

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: anna (194.181.130.---)
Data: 23 lut 2009 - 13:23:16

ile kosztuje taka lampa uva i gdzie ją kupujesz

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: Emil (---.tsi.tychy.pl)
Data: 23 lut 2009 - 19:19:27

Witam, też sie właśnie zastanawiam nad taką lampą. A dokładnie UVB -311 nm. Z tego co słyszałem jest to dobra forma fototerapii ( lampa kosztuje ok 1000 zł ale to się zwraca skoro za jedną wizyte biorą od 50 - 70 zł ) A poza tym przy UVB wystarczy natłuszczać skórę, nie potrzeba leków doustnych.

Czy ktoś z was miał moze już kontakt z tą lampą UVB 311 nm i jakie są efekty ?

yo

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: aa (213.199.253.---)
Data: 23 lut 2009 - 20:40:02

na allegro można kupić normalnie mi osobiście uvb przestało dawac rezultaty a jak dawało to na 2tyg i nawrót był mam pytanie czy te lampy uva philipsa to to samo co puva ze szpitala??

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: kaziu (---.retsat1.com.pl)
Data: 25 lut 2009 - 20:18:23

Jeśli kogoś interesuje temat łuszczycy i jakie lampy jaka terapia polecam w google wpisać Lekarze Specjaliści Salve-łuszczyca-analiza pierwiastkowa pouczające

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: Janek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 lut 2009 - 15:56:05

Uzywam lampy medisum 80 tj uvb 311 i faktycznie bardzo pomaga. Mam ją drugi rok a używałem dopiero 2 razy na zimę (sesje po ok 3tyg) Czytałem opinie że na bardziej rozległe zmiany nie pomoże za wiele, ja akurat mam niewielkie zmiany plamki do 2cm i głównie na głowie. Zalezy tez od organizmu. Juz pare lat temu odstawiłem sterydy, staram sie tylko zaleczac jakimis naturalnymi środkami i jest nieźle. Nawet chce ją teraz sprzedać bo kosztowała dośc dużo a nie musze jej czesto uzywać, wiec jak by był ktos chętny to niech pisze na maila: [email protected]

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: Qulka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 02 mar 2009 - 17:08:30

Co do lamp, to moge powiedzieć, że mi bardzo pomagają. Jestem teraz na PUVie, ale nie o tym chciałam. Mam info dla łuszczyków z Wrocławia. otworzono nowy gabinet światłolecznictwa na Waigla (na przeciwko szpitala wojskowego). Prywatnie, bez skierowania, a za PUVA tylko 15zł, 311 zdaje się nawet tańsze. Pełen profesjonaizm. Dzwońcie pod numer 783384822.

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: on (---.chello.pl)
Data: 03 mar 2009 - 13:36:32

ja stosuje lampę uvb 311 nm, kupiłem na allegro. jest to lampa małej mocy 9W i kosztowała ok 120 zł + oprawka kupiona w sklepie z oświetleniem (60zł), ale DZIAŁA co mnie bardzo cieszy.Jak dla mnie opłaca się Efekt widzę juz po 4 naswietlaniu, białe łuski zginęły i zrobiła się płaska, różowa skóra.

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: biedrona. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 17 kwi 2009 - 22:44:09

Mi bardzo pomogły lampy UVB311, które miałam stosowane w szpitalu. Miałam 'zawalone' praktycznie całe ciało, szczególnie nogi i rece, a leczenie trwało ok. 20 dni. Przy leczeniu stosowałam Sorel a potem Daiwobet i Daiwonex ( odpowiedznik Sorelu tylko sporo droższy). Ale niestety mam teraz przebarwienia ciemniejsze od skóry i nie mam pojęcia jak sie ich pozbyc... Może ktoś z Was wie, co moze pomóc? Jestem nastolatką i zalezy mi, zeby to znikneło szybko, bo chcę normalnie funkcjonować w wakacje....

Re: Lampa UVA, czy to jest coś warte?
Wysłane przez: aga (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 gru 2009 - 20:44:46

Ponczoszanka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> SUPERSTORE Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > do naświetlania polecam tego:
> >
> >
> >
> http://www.allegro.pl/item562970542_solarium_domow
>
> > e_philips_uva_uvb_okazja.html
> Szukaj sprzętu z promiennikiem UVB 311. Bo to
> jest typowa lampa do leczenia łuszczycy. Zaś ta
> powyżej jest to promiennik UVA i można się tym
> ładnie opalać i zwalczać jedynie pryszcze, a w
> przypadku leczenia łuszczycy jest znacznie mniej
> skuteczna.Buziak.Ponczoszanka


Czy tą lampe można też stosować na bielactwo?