Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: emilia82 (---.cable.ubr12.brad.blueyonder.co.uk)
Data: 27 mar 2009 - 14:40:08

Witam
Osobiście nie mam łuszczycy, ale ma ją mój tata i dobrze znam tą chorobę.Jest dziedziczna i wiem że może pojawić się u mnie lub u moich dzieci.Dużo czytałam na jej temat, w związku z czym chciałabym podzielić się z Państwem informacjami na temat kurkumy.
Kurkuma to wspaniała przyprawa wykorzystywana do leczenia schorzeń dermatologicznych w tym także łuszczycy.
Dr. Madalene Heng, dermatolog z Ventura County, ma w swoim gabinecie produkty z kurkumy. Opracowała Psoria-Gold - maść, która według Dr. Heng leczy min łuszczycę. Jedno leczenie łuszczycy i problem znika na całe życie - mówi Dr Heng.
Podaję forum w języku angielskim, w którym prowadzona jest dyskusja na temat leczenia łuszczycy przez Panią Heng.
https://psoriasis.org/forum/showthread.php?t=23665
Ludzie z całego świata jeżdzą do niej na wizytę.
Nie trzeba jednak wydawać mnóstwo pieniędzy na podróż,ponieważ znane są również przypadki zaleczenia łuszczycy poprzez smarowanie skóry kurkumą.
Bardzo ważne jest również stosowanie kurkumy w postaci przyprawy lub w postaci tabletek w momencie zaleczenia choroby, ponieważ wydłuża ona okres reemisji.
Życzę wytrwałości w walce z chorobą!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: emilia82 (---.cable.ubr12.brad.blueyonder.co.uk)
Data: 27 mar 2009 - 15:01:41

Podaję Państwu adres strony w języku angielskim o kobiecie, która miała łuszczycę na dłoniach i stopach w takim stopniu że straciła wszystkie paznokcie.Żaden lekarz nie był jej w stanie pomóc ale pomogła kurkuma.
http://www4.vindy.com/content/local_regional/316454242051761.php

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 27 mar 2009 - 20:04:03

Czy ktoś z Was stosował mydło z kurkumą ??? Znalazłam takie na allegro i na tej stronce (taniej)

http://www.darmaroko.pl/pl/receptury-spa-wellness-hammam/mydlo-aleppo-z-kurkuma.html

http://www.allegro.pl/item570080229_mydlo_aleppo_biobotanic_z_kurkuma_przeciwzapalne.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: Daria (---.v56.interkam.pl)
Data: 28 mar 2009 - 14:08:32

Ja od kilku lat dodaje do wszystkiego kurkume i to nawet w sporawej ilości i efektów nie widzę smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: Wiki (---.docsis.tomkow.pl)
Data: 28 mar 2009 - 16:27:19

Ciekawe, czy załozycielka wątku wyleczyła kurkumą chorego tatusia, nic na ten temat nie pisze ani nawet, czy korzystał z porad dr. Feng? ciekawe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: Jola (---.satfilm.net.pl)
Data: 28 mar 2009 - 23:52:52

Pieknie , ładnie.... "jedno leczenie wystarcza".... to skoro taka cudowna jest , ta kurkuma, to dlaczego piszesz, że Twój tato MA łuszczycę .... chyba juz jej nie powinien mieć ???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: emilia82 (---.cable.ubr12.brad.blueyonder.co.uk)
Data: 29 mar 2009 - 13:01:23

Do Wiki
Naucz się czytać. Doktor ma na imię Heng a nie Feng jak piszesz.
Tutaj nikt nikogo do niczego nie zmusza.
Jeżeli nie chcesz korzystać z mojej rady to poprostu nie korzystaj a swoje uwagi łaskawie zachowaj dla siebie!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: Pluum (---.tp.unicity.pl)
Data: 29 mar 2009 - 13:04:10

Nikt tutaj nie poda Wam "złotego środka" na łuszczycę bo taki chyba nie istnieje. Każdy kto próbuje jakiegoś sposobu lub metodą "prób i błędów" doszedł do czegoś co może wspomóc leczenie, dzieli się takimi informacjami. I tyle. Darujcie sobie te sarkastyczne teksty. Nie chcecie to nie stosujcie. A "nóż-widelec" komuś ta kurkuma pomogła.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: emilia82 (---.cable.ubr12.brad.blueyonder.co.uk)
Data: 29 mar 2009 - 13:18:25

Do Joli
Ja wcale nie twierdzę że JEDNO LECZENIE WYSTARCZA, ale twierdzi tak Pani dermatolog, która jak sądzę ma większą wiedzę na ten temat od Ciebie.
Ty także naucz się czytać bo nigdzie nie jest napisane że twierdzę tak ja.
Przeczytaj lepiej opinii pacjentów, którzy się u niej leczyli. Stronę masz podaną wyżej.Chyba że nie znasz angielskiego ale to jest już twój problem.
Nie oceniaj książki po okładce!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: Asia z Zielonej Góry (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 mar 2009 - 19:20:13

dziewczyny darujcie sobie te docinki,bo tak naprawdę każdemu pomaga co innego..trzeba próbować i kombinować ,choć mnie samej czasami brakuje sił...;/więc czy jest sens by w tej kryzysowej sytuacji jeszcze się dodatkowo pogrążać ?..winking smileyuważam,że choroba ta jest wystarczająco stresująca...więc uśmiech,rękawy zakasać i heja do boju naprzód ku zdrowej,pięknej skórze!!!smiling smiley)) pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: S (---.146.161.9.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 24 mar 2013 - 21:54:27

WItam. Powiem tak. ja też nie wierzyłam.Moja kolezanka od 10 lat walczyla z łuszcycą. Przeniosłą sie na stawy i miala zaplaenie stawów. Straszna choroba której leczenie polega na niedopuszczeniu do kalectwa, sterydy i takie tam swiństwa, od 3 tygodni pod nadzorem lekarza holendra wcina kurkume z pieprzem i miodem. Postęp wielki, nie bierze sterydów. Na razie ból jeszcze jest ale to długie leczenie i trzeba WIARY i wytrwałośi. POczytajcie i sprobujcie. Pozdrawim.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: ina (---.net.brewet.pl)
Data: 25 mar 2013 - 01:25:56

Jeśli możesz, napisz jakie dawki, proporcje, jak dozowane. I ten pieprz - to czarny czy cayenne?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: S (---.31.170.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 27 mar 2013 - 21:53:26

6 tygodni duza łyżka duza kurkumy z lyzeczka miodu (najlepiej akacjowy) i pieprzem ( naturalny pol malej lyzeczki) oraz lyzka jogurtu naturalnego eko ,potem 6 tygodni lyzka kurkumy z lyzka cynamonu i pieprz i jogurt , i ponownie 6 tygodni lyzka kurkumy z miodem pieprzem i jogurt, zapalenie krwi ustepowalo, potem badania i jesli ok to przechodzimy do leczenia samej luszczycy- jakies oleje pilchowy i jeszcze jakis ale na razie jestesmy na etapie kurkumy. najwazniejsze by produkty byly naturalne ze sklepow ekologicznych. sterydy nie były z czasem potrzebne, bol malal, a opuchlizna schodzi. ale to dlugie leczenie. Kazdy lek chemiczny dziala na niekorzysc i spowalnia dzialanie.ale od razu nie mozna wszystkiego odstawic bo ból byl bardzo silny, powolutku zmniejszalysmy dawki. Jak nie mogla zyc bez przeciwbolowych to paracetamol moze byc. Tak przekazal nam lekarz ale ja nim nie jestem. w kazdym razie ma zakaz jedzenia miesa, moze troche ryb, zmazyc na oleju z oliwek z odrobina masla by nie przypalal. wszytko naturalne, najlepsze zielone warzywa, brokuly!!! salata avokado. Tyle wiem. caly czas sie uczymy. ale rezulaty sa. Ta kurkuma to strasznie niedobra ostrzegam i teraz juz nie moze jesc bo sie jej niedobrze robi ale z sokami miesza bo nie daje rady. wyciskamy naturalna pol szklanki i miesza. Mleka jej nie wolno pic, 0 bialka krowiego , moze byc kozie. Orzechy, pistacje ok. Jak mi sie przypomni cos jeszcze to napisze. a ta kurkume to raz dziennie. Wazne by ja kupic nie na bazarku a w sklepie eko badz internet ale z pieczecia organic albo pieczecia jakosci. to bardzo wazne,. Ale najlepiej poszukac lekarza bo tak samemu to ciezko . Sa rozne chwile zwatpienia i trzeba miec oparcie i konsultacje by nie narobic bigosu. Tak mysle. To straszna choroba i ciezka bolesna ale DO WYLECZENIA! . Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: S (---.31.170.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 27 mar 2013 - 21:59:53

czarny, moze byc w ziarnach do zmielenia pieprz eko koniecznie naturalny

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: S (---.31.170.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 27 mar 2013 - 22:05:28

OLEJ PICHTOWY pomylilam sie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: ina (---.net.brewet.pl)
Data: 28 mar 2013 - 20:16:32

Dzięki S, odzywaj się i opisuj jak przebiega leczenie, co włączacie do diety, wszystko co Ci się przypomni.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: Marta (---.toya.net.pl)
Data: 06 wrz 2015 - 14:32:05

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego suplementu z kurkumą wiem ze nie wszystkie działają a z powodu ceny nie moge sobie pozwolic na frywolne eksperymenty. Wiele czytałam na jej temat i jestem bardzo ciekawa .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kurkuma a łuszczyca
Wysłane przez: aldona234 (---.dynamic.chello.pl)
Data: 17 sie 2016 - 12:32:24

emilia82 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam
> Osobiście nie mam łuszczycy, ale ma ją mój
> tata i dobrze znam tą chorobę.Jest dziedziczna i
> wiem że może pojawić się u mnie lub u moich
> dzieci.Dużo czytałam na jej temat, w związku z
> czym chciałabym podzielić się z Państwem
> informacjami na temat kurkumy.
> Kurkuma to wspaniała przyprawa wykorzystywana do
> leczenia schorzeń dermatologicznych w tym także
> łuszczycy.
> Dr. Madalene Heng, dermatolog z Ventura County, ma
> w swoim gabinecie produkty z kurkumy. Opracowała
> Psoria-Gold - maść, która według Dr. Heng
> leczy min łuszczycę. Jedno leczenie łuszczycy i
> problem znika na całe życie - mówi Dr Heng.
> Podaję forum w języku angielskim, w którym
> prowadzona jest dyskusja na temat leczenia
> łuszczycy przez Panią Heng.
> https://psoriasis.org/forum/showthread.php?t=23665
>
> Ludzie z całego świata jeżdzą do niej na
> wizytę.
> Nie trzeba jednak wydawać mnóstwo pieniędzy na
> podróż,ponieważ znane są również przypadki
> zaleczenia łuszczycy poprzez smarowanie skóry
> kurkumą.
> Bardzo ważne jest również stosowanie kurkumy w
> postaci przyprawy lub w postaci tabletek w
> momencie zaleczenia choroby, ponieważ wydłuża
> ona okres reemisji.
> Życzę wytrwałości w walce z chorobą!

Polecam ten artykuł http://www.zdrowyportal.pl/1864/kurkuma-8-imponujacych-wlasciwosci-leczniczych-kurkumy/

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.