Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 10 cze 2009 - 17:00:32

Raczej nie stosuj clobedermu na twarz,bo to maść sterydowa i nie stosuje się jej na twarzy.Lepij kup krem z witaminą A,albo dermosan,hasceral albo tłusty krem.Maści sterydowych z zasady nie stosuje się na twarz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: LukaszM (---.b-ras2.mvw.galway.eircom.net)
Data: 13 cze 2009 - 04:58:13

Witam wszystkich, ja tez mam problem z czymś podobnym.
Ogolnie choruje na łuszczycę juz 20lat, natomiast nigdy nie mialem problemow z twarza!Od ok. 2 m-cy pojawilo mi sie cos na twarzy, okolice nosa, broda a takze szyja i kark.Wiem, ze nie jest to luszczyca gdyz plamy nie sa wypukle co jest z reguly objawem luszczycy.Plamy te sa plaskie nie czuc ich pod opuszkami palcow w ogole.Pojawiaja sie i znikaja ale nie calkowicie.Gdy sie zaczerwieniaja czuje jak "pali"mnie twarz.Stosowalem rozne kremy ale jak na razie nie pomoga nic.Tak prawde mowiac to nie mam zielonego pojecia co to jest.Zastanawialem sie czy nie wprowadzilem czegos nowego do mojego jadlospisu ale nie przypominam sobie.Nie pale i mozna powiedziec ze nie pijesad smiley
Moze ktos z Was sie spotkal z czym takim?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: Anka (---.aster.pl)
Data: 13 cze 2009 - 06:35:41

Tak jak pisałam wcześniej, być może masz trądzik posterydowy. Najczęściej czerwone plamy występują w okolicy ust, nosa, pod oczami, na czole, ale też na szyi i plecach. Ja miałam uczucie pieczenia (w szczególności na plecach). Pierwszy konował do którego poszłam stwierdził, że to alergia i przepisał maść, oczywiście sterydową. Po dwóch dniach zeszło a potem było już tylko gorzej. Okazało się, że to trądzik posterydowy (masa informacji w wyszukiwarkach). Przez ok. 2 miesiące smarowałam maściami "robionymi" ale efekty mizerne. Wydałam tylko kupę kasy. Wreszcie lekarz przepisał Elidel (ok. 80zł. za tubkę) ale po 3 dniach wszystko zniknęło i przez jakiś czas był spokój. Elidel jest drogi, jest na receptę i część lekarzy niechętnie go przepisuje. Teraz znowu się pojawilo, ale znowu posmarowałam elidelem i jest OK. Nigdy nie mialam łuszczycy na twarzy, sterydów używałam tylko na inne części ciała, ale trądzik pojawia się właśnie na twarzy, szyi i plecach. Nie wiem dlaczego inni mi na tym portalu nie uwierzyli, chyba to wynika z niewiedzy o łuszczycy, sterydach i ewentualnych następstwach ich używania. Z tego co napisałeś myślę, że to jest TO. Zasugeruj tradzik posterydowy lekarzowi...
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: dermocosmetic (---.centertel.pl)
Data: 03 wrz 2009 - 23:43:45

Jako sprzedawca preparatów blue cap udostępniam Państwu wyniki badań wykonanych w Narodowym Instytucie Leków w Warszawie które udowodniają że te preparaty nie posiadają sterydów o których było głośno na tym forum.
BADANIA SPRAYU
http://www.dermocosmetic.eu/badania-blue-cap-spray.html
BADANIA KREMU
http://www.dermocosmetic.eu/badania-blue-cap-krem.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: gregi (212.244.229.---)
Data: 06 wrz 2009 - 22:49:17

na twarz unikac sterydow sa naprawde niebezpieczne noi jeszcze na twarz a jak juz sypnie to duzo natluszczac polecam krem oliwkowy jest dobry super natluszcza łagodzi podraznienia wplywa korzystnie na skore po odstawieniu sterydow a z lekow to tylko te bezpieczne bez sterydow

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: bosik1981 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 pa� 2009 - 22:38:00

CYTAT: [ Pluum, oczywiście, że występuje na twarzy natomiast Bosik i mam pewne wątpliwości co do Ani podają objawy jak przy trądziku posterydowym. Łuszczycę mam prawie dwadzieścia la, wiele lat leczyłam sterydami i dokładnie wiem jak wygląda trądzik post. i łuszczyca. Ten portal jest po to, żeby sobie pomagać. A trądzik posterydowy istnieje i nic na to nie poradzimy, ale wiele osób o tym nie wie. I nie mylmy trądziku posterydowego z innymi rodzajami tego cholerstwa.]

Na pewno to jest łuszczyca twarzy ! Wiem jak wygląda, ponieważ mam już ją około 8 lat. Ostatnio niestety mi się pogorszyło: wysyp na szyi, za uszami, w uszach, koło nosa i na nim, we brwiach, na czole (środek oraz przy samych włosach) oraz przy oku nasilił się strasznie. Ratuję się Dermovate oraz kremem i balsamem Nivea...ale jakoś słabo idzie...hmm...nie wiem, co już robić ! :/

Przez tą łuszczyce na dodatek straciłem pracę...ech...szkoda gadać...

Tak sobie pomyślałem, aby spróbować wypalić ją cygnoliną 0,25% po godzince dziennie, a czerwone podrażnienia nawilżać niveą...tylko troszkę się boję, bo sami wiecie jak działa cygnolina (za bardzo nie nadaje się na wrażliwe miejsca).

Macie może jakąś inną sprawdzoną metodę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: cola (---.centertel.pl)
Data: 30 pa� 2009 - 09:05:28

ja tu bym polecił blue cap krem z tego co się orientuję to on wielu osobą już pomógł, jest to preparat bez sterydów badania 2 posty wyżej.
co do poprzedniego postu CYGNOLINA to by odradzał jej stosowanie na twarz

pozdrawiam

cola

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: Pluum (---.chello.pl)
Data: 30 pa� 2009 - 09:26:30

Bosik1981 lepiej nie szalej z cygnoliną na twarz. To nie jest dobry pomysł. Leżałam wiele razy w różnych szpitalach i zawsze ostrzegali, żeby daleko od twarzy, spali Ci delikatną skórę a Nivea napewno niewiele pomoże. Na buziola pomaga też trochę Laticort (przynajmniej u mnie)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: bosik1981 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 lis 2009 - 21:01:53

Czy dobrym pomysłem będzie stosowanie na twarz kremu borowego?
Nivea to ostatnio stosuję jak wychodzę z domu...
Szkoda, że brak mi kasy na jakieś lepsze preparaty :/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: Pluum (---.chello.pl)
Data: 05 lis 2009 - 22:02:21

Czy masz na myśli krem cynkowo-borowy dla niemowląt ??? Ten jest bardzo delikatny i napewno Ci nie zaszkodzi ale chyba też niewiele pomoże. Laticort o którym pisałam wcześniej jest na receptę i kosztuje ok. 1,40. A czasami te droższe preparaty wcale nie są lepsze. Niestety ,taka choroba, ze ciągle trzeba eksperymentować bo często na każdego działa coś innego sad smiley Trzymaj się !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: bosik1981 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lis 2009 - 09:05:17

Do: Pluum
Tak, miałem na myśli krem krem cynkowo-borowy.

Jeśli chodzi o Laticort, to miałem go już (był w płynie jak dobrze pamiętam). Tylko ten lek jest sterydem, a sterydy mnie strasznie "męczą". Dlatego szukam jakiegoś naturalnego (niesterydowego) i w przystępnej cenie sposobu na walkę z łuszczycą twarzy.

Czerwony jestem na twarzy i już nawet w dzień nie wychodzę z domu :/

Proszę o pomoc!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: beata (---.adsl.inetia.pl)
Data: 06 lis 2009 - 12:51:49

bosik 1981, ja na twarz (czoło i nie tylko) stosuję maść ZORAC 0,05%, niestety jest droga(ok. 60PL) ale nie jest sterydem!!! Nie polecam sterydów bo jak ktoś raz zastosuje to później żadne niesterydowe maści nie będą działać. Są jeszcze robione maści z mocznikiem, można spróbować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: kasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 lis 2009 - 10:24:49

witam mam 21 lat, choruję od 6 lat.... na twarz codziennie wieczorem stosuje bardzo tłusty krem oliwkowy badz masło kakaowe 4zł w tesco i dzięki Bogu nie mówie ze one pomagaja ale natłuszczają skóre bo żadko mam coś na buzi może delikatnie na powiece ależadko, natomiast loriden kiedyś nie był sterydem teraz juz jest i stosowałam go bedąc miesiąc temu w szpitalu na kark.. szczerze mi juz to nie pomaga,ogólnie lipa straszna..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: gregi (212.244.229.---)
Data: 07 lis 2009 - 17:59:51

bosik1981 czerwony jestes bo jechales pewno troche na sterydach radze odstawic wwszystko co na sterydach ,sterydy ,cigna na twarz nie wolno ja moge ci polecic sprawdzony i bezpieczny protopic na twarz i czule miejsca najlepszy jest drogi ale na twarz wart zastosowania znam pare osob ,ktore mialy problem z twarza i bylo po problemie po protopicu plus natłuszczsc kremem oliwkowym protopic jest na recepte jakbys mial problem to skontaktuj sie ze mna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: Grzechu (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 lis 2009 - 10:31:25

Hej ja też miałem taki problem przez około jakies 2 miesiące ale zastosowałem najprostrzą metode, czyli poporsu brałem kilka liści z aloesu (aloe -vera) opcinałem kłujące brzegi i normalnie rozcinałem liście na połowy i miąższem przykładałem na twarz na zmiany skurne i powiem szczeze ze bardzo mi to pomogło a metoda nr 2 jaką sotosowałem to zrobiłem maseczke z miąższu liści aloesu i kefiru potem wszystko do ręcznego młynka albo mozdzierza i rozdrabniamy nastepnie wszytko na gaze i na twarz na 20 min. i jestem narazie bardzo szcześciwy bo jak narazie ni mi nie wyskoczyło smiling smiley wiec jest OK a i co do wieku roślinki powiem tam na wielu forach piszą ze rościnka nie powinna przekraczac 6 lat moja ma chyba z 8 i nadal jest ok wiec nie przejmojcie sie i Tym. pozdrawiam w razie pytań piszcie na gg 3265574

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: bosik1981 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 lis 2009 - 15:01:50

Witam wszystkich,

Bardzo dziękuję za cenne rady !!! Na pewno spróbuję wszystkich metod, które wymieniliście. Jak każdy z Was wie, każda osoba chora na łuszczycę indywidualnie reaguje na metody leczenia. Jednemu pomoże, a drugiemu nie.

Na początku może spróbuję maść "Protopic 0,1%". (Mam nadzieję, że nie jest to steryd ?) Dlatego zaczynam kurację od niego, bo mam straszne na twarzy wysypy plam. Jak troszkę podleczy lub wyleczy mi się twarz, wtedy będę stosował profilaktycznie metody alternatywne przez Was opisane.

Wszystkim dziękuję jeszcze raz oraz napiszę za jakiś czas, jak mi wyszła kuracja.

Pozdrawiam serdecznie !

:-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: joma (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 12 lis 2009 - 10:58:11

spróbuj 2-3 krostki w mniej widocznym miejscu nacierać 1-2 x dz. wodą utlenioną
to nie żart
myślę, że to pomoże
po farbowaniu włosów, gdzie jest perhydrol, łuszczyca schodzi z głowy smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: ania (195.170.108.---)
Data: 16 gru 2009 - 10:16:44

LUDZIE! nie stosujcie masci i kremow sterydowych na twarz po wyladujecie w szpitalu z ostrym tradzikiem posterydowym!!!
na twarz stosujcie masc Protopic. rewelacyjnie dziala i nie jest sterydem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: ja (---.ghnet.pl)
Data: 18 gru 2009 - 01:34:30

Protopic? Steryd.

Kuzwa juz nie moge!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy - jak z nią walczyć ? Proszę o porady !
Wysłane przez: Weronika (---.rudaslaska.vectranet.pl)
Data: 02 sty 2010 - 18:48:29

Proponuję mydło z nanosrebrem, mi pomogło na twarzy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.