Ogólne :  www.luszczyca.pl

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
zorac+lampa uvb 311
Wysłane przez: tomo (---.static.gprsbal.plusgsm.pl)
Data: 10 wrz 2009 - 21:05:09

Witajcie. Czy ktoś z Was próbował zastosować połączenie podane w temacie? Ja się męczę z tą porąbaną chorobą od 14 lat, oczywiście z różnym skutkiem. Naturalnie próbowałem wszystkiego- dziegcie, DCT, sterydy, zioła, czary mary hokus pokus itp. Ostatnio zapodałem sobie zorac + naświetlania własnoręcznie zrobioną lampą Uvb 311. Efekt mnie zabił. Łokcie na wykończeniu, ciężkie kolana prawie całkiem zaleczone. Polecam spróbować - dla mnie bajka. Istotna informacja- terapia skuteczna głónie w łuszczycy plackowatej - łokcie, kolana, okolice lędźwiowe. Czyli tzw. standarcik.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zorac+lampa uvb 311
Wysłane przez: MONA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 wrz 2009 - 21:11:07

Witam. WYBACZ ZMECZONA JESTEM PO PRACY I NIE MAM SIL SZUKAC CO TO ZA ZORAC. LAMPE MAM SWOJA WIEC CHETNIE SKORZYSTAM.POZDRAWIAM

Wysłane przez: gregi (212.244.229.---)
Data: 11 wrz 2009 - 00:04:50

na ł cos musi byc tzn brakuje nam organizmowi skorze promieni slon ecznych slonca w wielu przypadkach sloncde jest najlepsze takze naukowcy powinni isc tym tropem tzn promieni uva uvb wytwarzanych tez przez solaria lampy PUVa A PUVA B czy lampe uvb311 zorac i inne a ciekaw jestem tomo jak zrobic taka lampe i ile to kosztuje tak na oko domyslam sie ze kupic trza jakas obudowe a do niej swietlowke tak

Wysłane przez: tomo (89.230.88.---)
Data: 13 wrz 2009 - 09:04:48

Hej,
Zorac to lek z grupy retinoidów, jest to pochodna witaminy A. Substancja czynna w tym leku ma nazwę tazaroten, ja mam żel o stężeniu 0,1%. Żel stosuję na noc, naswietlam zmiany w ciągu dnia cały czas je także natłuszczam. Lampę zrobiłem tak: w sklepie ze świetlówkami zakupiłem specjalną świetlówkę UVB 311 z wejściem G23 i do tego w hurtowni zakupiłem lampkę biurową własnie z wejściem G23. Ważne jest aby lampka biurowa miała odblask czyli aby wnętrze klosza było wyścielone materiałem odbijającym światło. Koszt wytworzenia - 170 zł (120 świetlówka i 50 obudowa). W efekcie otrzymałem lampę nie różniącą się (oprócz efektu wizualnego) od Dermalight (1000 zł).

Wysłane przez: gregi (80.54.48.---)
Data: 13 wrz 2009 - 16:13:30

no fajny sposobik i nie drogi za bardzo jestem ciekawy bo wiesz ogolnie slonce i lampy puva dzialaja na mnie najlepiej i mysle ze na wiekszosc z ł sam mysle jak skombinowac jakies lampy wiec tak zakladam ze taka swietlowka naswietlasz np 8-10 min wybrana czesc ciala np reke czy noge a mysle ze gdyby skabinowac wieksza obudowe i cos wiecej swietlowek to bysmy mieli lampy podobne do lamp puva UVB311nm- bez psoralenow geralen oxoralen aut a naswietlac mozna by cale cialko jak myslisz mozna by cos pokabinowac chodzi o cos podobnego do kabinki jak w solarium z lampami TOMO byloby cos takiego mozliwe odp bo tak sie na razie zastanawiam

Wysłane przez: t (89.230.88.---)
Data: 14 wrz 2009 - 15:43:56

Aż tak dobrze się nie znam żeby wykombinować kabinę ale przy większych powierzchniach naświetlań interes jest zbyt skomplikowany. Co do naświetlań to zależy od skóry ale na początek proponuję 2 dni po 3 min, kolejne 2 po 4 min potem zobaczyć jak skóra zareaguje i jak się nie spiecze to powoli zwiększać. Ja po raz pierwszy w życiu mam całkowicie zaleczone łokcie, kolana kończę i jestem bardzo zadowolony.

Wysłane przez: ula (---.kompus.3s.pl)
Data: 14 wrz 2009 - 17:43:46

Mam pytanko. Czy można naświetlać przez dłuższy czas np. pół roku po te kilka minut codziennie czy tak jak na naświetlaniach w przychodni - 3 razy w tygodniu przez około 3 miesiące?
Pomysł z lampą w domku jest bardzo interesujący.
Łuszczycę mam od zawsze tj.od 21 lat, naświetlałam się w przychodni uż kilka lat i muszę powiedzieć że na mnie to działa. Więc przydałaby się taka lampka w domku.
Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości

Wysłane przez: ela (217.153.67.---)
Data: 17 pa 2010 - 12:52:50

do TOMO chcialbym zamowic taka lampe prosze wyslac swoj email akolo63@interia.pl

Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 

Kontakt: EPOX, Krucza 51/81, 00-022 Warszawa info@epox.pl