Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Anka (---.tnp.pl)
Data: 27 wrz 2005 - 14:20:17

Czy jeśli dziecko choruje na łuszczycę czy należy mi się wtedy zasiłek pielęgnacyjny??


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Kucajka (---.unreg.tvk.wroc.pl)
Data: 27 wrz 2005 - 20:57:28

Hmmm. nie znam sie na tych wszstkich prawach itd.. ale wydaje mis ie ze nasze kochane państwo nie jest az tak dobroduszne tongue sticking out smiley Pozdrawiam winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: she 23 (217.96.74.---)
Data: 28 wrz 2005 - 21:27:41

nie ma takiego zasiłku niestety

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: tysia (---.cigacice.sdi.tpnet.pl)
Data: 29 wrz 2005 - 09:22:56

moja kolezanka choruje na luszczyce (ja zreszta tez..), gdy byla mlodsza jej mama dostawala zasilek pielegnacyjny.. ale to bylo pare lat temu, nie mam pojecia jak jest teraz, a mi juz raczej nie przysluguje...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: qwerty (---.szczecin.mm.pl)
Data: 29 wrz 2005 - 12:13:28

jezeli ma sie orzeczona niepelnosprawnosc to mozna pobierac taki zasilek. Wynosi obecnie chyba 141zl miesiecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Małgosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 wrz 2005 - 14:46:15

Moja mama pobierała taki zasiłek za mnie. Podobno jednak ostatnio skreślono łuszczycę z listy chorób przewlekłych....jakaś totalna bzdura, ale łuszczyca nie jest chorobą przewlekłą, bo dla według urzędników można ją wyleczyć....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Anka (---.tnp.pl)
Data: 17 pa� 2005 - 14:05:29

Z tego co się dowiedziałam to chory na łuszczycę dostaje orzeczenie o niepełnosprawnośći, więc jeśli orzeczenie się posiada to i chyba zasiłek pielęgnacyjny się należy?


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Łukasz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 pa� 2005 - 14:15:49

gdzie trzeba się zgłośić by dostać orzeczenie o niepełnosprawności????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Anka (---.tnp.pl)
Data: 17 pa� 2005 - 14:38:44

do powiatowego zespołu ds orzekania o niepełnosprawności, zazwyczaj znajdziesz go w siedzibie powiatu. Warto się o to starać, ponieważ później np. wyjazdy do sanatoriów są dofinansowywane.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Anka (---.tnp.pl)
Data: 11 sty 2006 - 08:25:23

Kilka dni temu stawałam z moją córka na komisji lekarskiej, dostała orzeczenie o niepełnosprawności z powodu łuszczycy. Będziemy mogli teraz pobierać zasiłek pielęgnacyjny + dodatek na kształcenie niepełnosprawnego dziecka a także korzytać z dopłat do turnusów rehabilitacyjnych. Chociaż to kropla w morzu potrzeb, ale dobre i to.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: BBBBBBBBBBBBBB (---.bater.net.pl)
Data: 11 sty 2006 - 10:36:13

Ja mam łuszczyce i pobieram zasiłek pielęgnacyjny w wysokości około 150 zł, z tego też tytułu została mi przyznana renta socjalna na czas oczywiście określony.
Moja mama przed przejściem na emeryture dostawała na mnie z pracy zasiłek pielęgnacyjny więc sądze że warto się postarać!!!
Więc forumowicze którzy nie wiedzą dokładnie niech się lepiej nie kompromitują swoimi wypowiedziami.


Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: xyz (---.szczecin.mm.pl)
Data: 11 sty 2006 - 12:36:20

BBBBBBBBB!
Ty sie nie kompromituj,bo to,ze zasilek sie nalezy juz zostalo tu napisane,wiec nie wiem po co sie tak unosisz? Jezeli piszesz o rencie to w przyszlosci precyzuj swoja wypowiedz. Zeby dostac zasilek trzeba miec orzeczona niepelnosprawnosc, co do renty socjalnej to trzeba wystapic do ZUSu,a orzeczenie z powiatowego zespolu w tym przypadku nie ma znaczenia... Zeby jednak dostac ta rente trzeba miec duze plecy (ewentualnie koperta) lub luszczyce, ktora zajmuje przynajmniej 70% ciala lub zaawansowana l.stawowa. Poza tym trzeba wspomniec,ze jezeli ma sie dochody wyzsze niz renta socjalna (400 pare zl w zaleznosci rewaloryzacji sie co pare miesiecy zmienia o kilka zlotych) to renta jest zawieszana... Tak wiec osobie pracujacej na nic taka renta....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Klaudia15 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 sty 2006 - 15:59:48

Ja mam zasiłek pięlegnacyjny,,,ale w tym roku stuknie mi szesnastkasad smiley;;;i muszę się wstawić na komisje orzekania niepełnosprawnościsad smiley,,,,,,,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: BBBBBBBBBBBBBB (---.bater.net.pl)
Data: 11 sty 2006 - 16:14:51

Ojjjj niestety ja nie miałam pleców ani kasy żeby dać w koperte!!!!!Więc sobie wypraszam!!!


Chyba z 5 razy sie odwoływałam!!! I wygrałam!!!



Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: koala (---.dynamic.chello.pl)
Data: 31 mar 2015 - 19:38:23

Hej!
Podbijam temat. Czy osobie chorujacej tylko i wyłącznie na luszczyce przysługuje zasiłek pielegnacyjny? Mam 21lat, luszcsyce raczej umiarkowana. Czy jest szansa na przyznanie zwsilku? Nie chodzi mi o stopień niepelnosprawnosci. '~

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Avicii (---.opera-mini.net)
Data: 18 kwi 2015 - 23:47:23

też chciałbym się tego dowiedzieć ;(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: filip (---.dynamic.chello.pl)
Data: 20 kwi 2015 - 09:05:16

Znalazl ktos jakies informacje na ten temat? tez jestem ciekaw

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: 12 groszy (---.play-internet.pl)
Data: 20 kwi 2015 - 22:35:23

Dalej, jazda do roboty jebane nieroby, a nie o zasiłkach marzyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: koala (---.dynamic.chello.pl)
Data: 22 kwi 2015 - 19:39:07

Do 12groszy: z tego co mi wiadomo to zasiłek pielęgnacyjny nie zabrania mi pracować. Ciekawe co byś powiedział jakbyś musiał żyć z Ł. i wydawać spore pieniądze na leczenie, już nie mówię tu o codziennych smarowaniach, naswietlaniach i oczami innych ludzi na twój widok. Sama dorabiam i studiuję Ale pieniędzy czasem nie starcza na wykupienie lekarstw. Z resztą nie wiem jak chciałbyś wyżyć za 153zł bo tyle właśnie wynosi ten zasiłek.
Może lepiej pomyśl zanim coś napiszesz.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.