Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Sól bocheńska
Wysłane przez: asia_ostr (---.146.144.189.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 29 mar 2010 - 14:15:06

Witam serdecznie. Chciałam się podzielić z wami moim ostatnim odkryciem. Otóż sama byłam zdziwiona, ale łuszczyca znika mi po kąpielach w soli bocheńskiej. Nie wiem czy na każdego to zadziała, ale warto spróbować. Ja jestem zachwycona efektami! Tą sól można kupić w aptece po około 8 złotych za opakowanie 1 kilogram. Starcza mi ono na około trzy kąpiele. Po dwóch pierwszych kąpielach z większości krost bardzo odrywała się łuska. Teraz jestem po czwartej kąpieli i większość krostek wygląda tak, że zostały z niej tylko brzeżki, a w środku jest zdrowa skóra!Dodam jeszcze, że wiele z nich zginęła całkowicie!!! A musicie wiedzieć, że teraz miałam taki wysyp, jak nigdy - cała byłam w tych krostach! Dermatolog jeszcze taka mądra, że mi dała maść punktową, którą tylko w miejscu krosty można smarować, bo zdrową skórę wokoło podrażnia i przebarwia... Oczywiście tego nie robiłam (bez przesady tyle krost to bym chyba cały dzień smarowała).
Włos mi się jeży jak czytam o jakichś tam sterydach, albo innych specyfikach cudownych za kilkaset złotych. Dziękuję Bogu, że odkryłam (przypadkiem) tą sól!
Niektórzy piszą również o wyjazdach leczniczych nad może martwe po 1600 euro za wyjazd... Ja wierzę, że to działa, ale ja mam od niedawna morze we własnej łazience za ok 3zł.
Proszę tylko najpierw sprawdzcie, czy nie będzie was szczypać, bo to jednak sól. Mnie nie szczypało wcale, ale jak ktoś ma bardzo ciężką postać z plackami o dużej powierzchni to nie wiem jak to będze... Lepiej sprawdzić.
Acha po każdej kąpieli wcieram w ciało oliwkę dla dzieci (na mokro). Też polecam. Mam nadzieję, że wam też pomoże. Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: Patti (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 mar 2010 - 00:21:17

witaj Asiu
Kąpiesz się w tej soli codziennie ?
Czy po kąpieli spłukujesz się ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: asia_ostr (---.146.182.150.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 30 mar 2010 - 07:43:00

Hej. Nie spłukuję tej soli tylko po wyjściu od razu na mokro oliwkę kładę. Nie kąpię się w tym codziennie, niestety chyba potrzeba trochę więcej czasu, bo widzę jak po kąpieli na drugi i trzeci dzień te krostki inaczej reagują.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: deep (---.181.54.80.sta.gaja.net.pl)
Data: 02 kwi 2010 - 16:13:25

Witam!
asia_ostr jeśli możesz to pisz sukcesywnie o Twoich efektach w kąpieli z tą solą. Mam jeszcze takie pytanie, czy dużo trzeba sypnąć tej soli do kąpieli, na ile litrów tak mniej więcej. Piszesz 1 kg na trzy kąpiele co z tego wynika, że po około 33 dkg na kąpiel (1/3 zawartości). Tylko w jakim stężeniu najlepiej się kąpać, tzn. na jaką ilość wody, bo domyślam się, że nie jest to obojętne dla dobrych efektów leczenia.
A kolejne pytanie mam takie, czy myjesz - płuczesz tą wodą z solą głowę. Jeśli tak to włosy po takim moczeniu płuczesz?!

Pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: asia_ostr (---.147.144.160.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 02 kwi 2010 - 18:59:11

Wiesz co deep, nigdy nie lubiłam tych gramów, litrów i mililitrów smiling smiley pewnie dla tego, że jestem słaba z matmy hihihi. Obiło mi się kiedyś o uszy, że prawdopodobnie w szpitalach stosowali kąpiele w soli, ale nie wiem w jakiej, tylko, że właśnie jakieś szczególne stężenia osiągali. Ja tą sól odkryłam przypadkiem i na prawdę pierwszy raz sypnęłam ile tam mi się z torebki wysypało i już było widać, że coś się dzieje. Teraz te dawkowanie sama sobie wymyśliłam, bo to jest ani za dużo, ani za mało - efekt jest. Być może byłby lepszy gdybym nasypała więcej, nie wiem... Głowę oczywiście też myję w soli, bo mnie strasznie tam łuszczyca wkurza, ale z tą chyba nie pójdzie tak łatwo. (acha - nic nie spłukuję). Na opakowaniu jest podane jakieś dawkowanie ale ja nawet nie pamiętam jakie - chyba 3kg na wannę - dla mnie to chyba za dużo by było (zresztą to aż 24 złote za kąpiel) - nie eksperymentowałam z tym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: Dana (80.54.80.---)
Data: 03 kwi 2010 - 17:20:14

Witajcie!!w ubiegłym roku byłam w "Iwolangu"-Iwonicz Zdrój i brałam kąpiele w tej soli codziennie-zero efektów.Moja dermatolog powiedziała,że sól tylko wspomaga a nie leczy łuszczycy,no ale może dla Was to jest coś "dobrego".Życzę zdrowia i zazdroszczę,że tak sól Wam pomaga!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: Mały (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 kwi 2010 - 20:03:59

Po przeczytaniu kupiłem te sól w aptece i widze pozytywny efekt. Widać go po 2 dniach ( mam łuszczyce na dłoniach więc kompiel jest szybka )
Łatwo schodzi łuska i nie ma zamiaru narastać pod warunkiem smarowania kremem który nawilży skórę. Czy to wyleczy ? Nie mogę zapewnić i myślę że może być problem. Za Informacje Aśce specjane podziękowania.

Pozdro.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: asia_ostr (---.146.85.80.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 06 kwi 2010 - 09:57:17

Cześc kochani. Niestety nie każdy ma taką samą łuszczycę. Niektórych osób to nawet w szpitalu nie wyleczą. Bardzo bym chciała, żeby sól pomogła wszystkim. Mój dziadek nawet po wyjściu ze szpitala nie jest wyleczony do końca... Jeszcze mu nie mówiłam o soli ale jak się z nim zobaczę to na pewno powiem. Nie wiem tylko czy będzie chciał ją zastosować, bo to starszy człowiek i ma swoje przyzwyczajenia - podziwiam go za smarowanie codziennie, ja nie mam tyle cierpliwości. Dziadek ciągle ma jakieś maści, a teraz odkrył jakąś tam lampę i się naświetla.
Gdyby kąpiele w bułce tartej leczyły łuszczycę, to na pewno bym wolała to niż maści! smiling smiley Z soli jestem zadowolona. Krosty, które nie chcą zejść (myślę, że na razie) są bardzo gładkie. Chodzi mi na przykład o łokcie, gdzie miałam dosłownie skorupę!
Powiem wam szczerze, że ja sama na sobie mam różne rodzaje. Na łokciach skorupa, gdzie około 30 procent zniknęło, a reszta bardzo się wygładziła, aż miło dotykać. Za uszami znowu, nie mam skorupy tylko duże placki szczypiące.. Troszkę się wygładziły, ale nie znikają na razie. Na udach i przedramionach chyba jest też inna bo zniknęła prawie całkowicie. Na tak zwanych piszczelach też mam inną, skorupiaste, ale małe placki, z których pod działaniem soli bardzo odchodzi łuska, no i bardzo zbledły, jeszcze nie zniknęły całkowicie, ale jest coraz lepiej. Wogóle to jest super bo chociaż mogę na krótki rękaw się pokazac, teraz jest coraz cieplej...
Przesyłam wam wszystkim gorące buziaki!!! Piszcie czy wam pomaga...
Acha, niewykluczone, że sypiąc więcej można byłoby osiągnąć lepszy efekt, ale mi wystarcza tak jaki mam. Jak chcecie to spróbujcie i napiszcie jak wam poszło.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: m. (---.125.rev.vline.pl)
Data: 06 kwi 2010 - 15:30:42

Witam,

Asiu, jedno opakowanie 1kg soli stosujesz na trzy kąpiele? Jestem w szoku, że widzisz efekty! Stężenie soli (ilość) jest bardzo ważna przy kąpielach leczniczych, na opakowaniu soli jest napisane, że na 100 l należy stosować 1,5-2 kg na kąpiel!

Na mnie osobiście sól nie działa sad smiley Zakupiłam nawet kiedyś za 250 zł 50 kg soli nieoczyszczonej z morza martwego, dobrze się po niej czułam, ale panna ł nie zniknęła praktycznie w ogóle...

Idę na wycięcie migdałów niedługo, mam niezły syf z nimi, jedno wielkie ognisko zapalne, może pozbycie się ogniska spowoduje reemisje. Laryngolog namawia mnie na wyjazd do lądka zdroju, ponoć cuda tam czynią winking smiley Ktoś z Was był?

pozdrawiam,
m.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: asia_ostr (---.147.247.244.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 07 kwi 2010 - 12:47:32

Droga m. Co do migdałków to się nie znam więc nie będę się udzielać. A jeśli chodzi o te wszystkie sole to nie trzeba być farmaceutą (chociaż jak czytam te wszystkie fora dla łuszczyków to myślę, że chyba trzeba być...), żeby się ze stron internetowych dowiedzieć, że pomiędzy solą bocheńską a solą z morza martwego jest taka różnica, że ta pierwsza jest jodowo-bromowa, a ta druga magnezowo-potasowa. Widać dla łuszczycy to jest jakaś różnica... Poza tym wystarczy by stężenie było większe niż w organiźmie, czyli pow. 0,9 proc. Nie wiem czy takie osiągam, ale przykro mi bardzo... efekt widzę. Najgorsze jest to, że ta "cholera" nie u każdego reaguje tak samo nawet na najdroższe leki.
A tej soli z morza martwego nie sprzedawali w mniejszych opakowanich? Jak otworzyłaś 50 kilo to zanim je zużyłaś, to cały jod jaki tam był - wyparował (poczytaj w necie). Poza tym nie namawiałabym was do wydawania takiej kasy jak napisałaś - dla mnie to zdecydowanie za dużo. Wydałaś 250 złotych i nie udało się, trudno. Ja osobiście jestem w szoku, bo przeczytałam na forum, że ludzie z ł jeżdżą do izraela nad te całe morze martwe za 10000zł na 4 tygodnie!!! Acha no i otwarcie przyznają się, że po pół roku od powrotu ł wraca!!! Ale twardo tam jeżdżą dalej... Nawet jakieś teorie powstają, że ponieważ tam jest największa depresja na świecie to słońce tam pada pod specjalnym kątem i dlatego pomaga...No nie wiem mi tam solarium też pomaga, ale na razie nie chodzę, bo chcę zobaczyć jak od samej soli b mi pójdzie... Nie dajcie się nabrać na cudowne leki i wyjazdy za grubą kasę, bardzo was proszę. Ja nie miałabym odwagi namawiać was na takie wydatki.
Jeśli chodzi o te kąpiele w dużych stężeniach i codziennie... Może to po prostu za dużo. Jak jest dużo soli to trzeba się opłukać po wyjściu. Mam rację? Ja się nie spłukuję, nie mam wysuszonej skóry, co przy dużej ilości soli może się zdarzyć. Poza tym widzę jak dzień po kąpieli krostki czerwienieją, a dwa dni po - bledną, odrzucają łuskę i robią się gładkie. No przepraszam, ale widzę efekt. Kochana m. napisz koniecznie jak czy ci pomogli w tym lądku i czym cię leczyli. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: ada (---.range86-160.btcentralplus.com)
Data: 07 kwi 2010 - 21:14:38

A po co zaraz do Izraela jeździć skoro Bałtyk też jest słonym morzem i pomagasmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: Dana (109.243.27.---)
Data: 08 kwi 2010 - 17:27:32

Witaj Ado!!! Tak to już jest z naszą choroba,że jednym pomaga Bałtyk a drugim Morze Martwe więc nie dziw sie,że ludzie chca wyjeczać nad MM.Wielokrotnie kapałam się w naszym morzu i rezultat był zerowy,a kąpiel W soli z MM trochę pomaga.Kiedyś nawet byłam w Izraelu i moczyłam się w Morzu Martwym-niestety tylko 1 dzień(byłam na wycieczce objazdowej).Po tej kąpieli i zastosowaniu błota skóra była jak pupa niemowlaka,także myślę,że taki pobyt nad MM to świetna sprawa.Dobrze,że Tobie pomaga nasz Bałtyk!!!! Pozdrawiam i życzę miłych chwil nad naszym morzem!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: meri (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 20 kwi 2011 - 23:12:30

To prawda, sól działa (na mnie nawet ta kuchenna smiling smiley). już po 1-szej kąpieli zauważyłam efekty. pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: Łukasz (80.54.37.---)
Data: 05 sty 2013 - 18:01:04

Witam.. Podzielę się z wami swoim doświadczeniem z kąpielami solnymi, ja co roku staram się jeździć na wakacje w te kraje gdzie jest dostęp do morza i słonej wody , slona woda plus dobre słoneczko bardo mi pomaga w wyleczeniu łuszczycy. Przez kilka miesięcy po takich wakacjach mam spokój od tych wszystkich męczących masci . Wiadomo nie jest to efekt na stale ale przez ten czas człowiek odpoczywa chociaż psychiczne od tego wszystkiego. I wkoncu takie wakacje to połączenie przyjemnego z pożytecznym . I wcale nie trzeba jechać i wydawać po 10000zl za wakacje. Piękne Włochy też pomagają i nie jest tak drogo. W tym roku mam zamiar jechać wypróbować Chorwację. Pozdrawiam. I glowa do góry

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 05 sty 2013 - 22:32:27

http://www.youtube.com/watch?v=2x8yEfAM_Ic&feature=plcp
a może to w tym morzu pomaga też grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: kristoffer (---.dynamic.dsl.as9105.com)
Data: 03 cze 2016 - 11:37:15

Witam. Mam łuszczyce od lat. Z uwagą przeczytałem ten post bo syszałem o soli boheńskiej. Ale mówiono mi, że trzeba co najmniej 5 kilo na kąpiel. Czy można prosić o dokładną nazwę z opakowania bo chciałbym mieć pewność, że kupiłem prawidłową. pozdrawiam serdecznie. Krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sól bocheńska
Wysłane przez: Szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 03 cze 2016 - 16:06:40

ja stosuję Sól Bochenska Jodowo-bromową około 10zł za kilogram.też dzielę jedno opakowanie na 3 kąpiele,niepełną wanne wody,tak aby zanuzyc ciało,woda 37*C,kapiel 20 min,co drugi dzien.Dodaje tez olejku Palmer'sa Cocoa Butter Formula,pieknie pachnie i fajnie nawilza.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.