Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: andrzej 77 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 11:23:44

Nie mam pretensji do ludzi o dziwne reakcje na łuszczycę, sam zanim zachorowałem nic o takiej chorobie nie wiedziałem i na jakieś zmiany na skórze innych myślałem czy to czasami nie jakaś choroba zaraźliwa.
Pozdrowiena77


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 11:31:55

Ja tez ale lepiej unikac podobnych sytuacji.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: andrzej 77 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 11:59:14

Słońce jest dla wszystkich, zróbmy taką &#8222;zadymę&#8221; jak czarno skorzy w Ameryce, ze to prześladowane (nie rasizmowe) łuszczycowe łuszczyka.
A tak na poważnie: można by się zastanowić czy nie warto by pomyśleć o organizacjach, klubowych, stowarzyszeniach.
a 77


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 12:04:58

Wydaje mi sie ze jest stowarzyszenie chorych na luszczyce.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: andrzej 77 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 12:18:47

Tak gdzieś jest, ale na pewno nie w Krakowie, bo bym wiedział. Myślę o takim klubie w którym by się nie mówiło: jestem chory na łuszczycę tylko mam łuszczycę japończyk nie mówi jestem chory na Japonię tylko jestem japończykiem. Góral; mówi gwarą góralską a my go podziwiamy. 77


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 13:15:00

A zaprzeproszeniem co zdrowego to interesuje jego to nie dotyczy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: mimi (80.48.166.---)
Data: 06 mar 2009 - 22:52:39

Hej wiecie mam luszczyce juz od 14 lat w w pelni siebie akceptuje. Wiem ze niektorzy moga miec z tym problem ale szkoda zycia na cos takiego. Co do os. ktorzy pytaja sie mnie czy to nie jest zarazliwe odpawiadam grzecznie i wcale mnie to nie denerwuje przeciez ludzie moga nie wiedziec co i jak. Wiecie to czy kto czuje sie inny przez ta chorobe zalezy tylko i wylacznie od jego psychiki mam duzo przyjaciol i doceniaja mnie za to jaka jestem w srodku a nie na zewnatrz. Ja tez mam basen na wf i w sumie troche mi wychodza plamki ale mam to gdzies przeciez luszcyca nie bedzie mnie ograniczac. Czemu mam tracic z zycia tylko dla tego ze mam to cos na skorze. Pozdrawaim smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: bartosz 35 (---.idd.net.pl)
Data: 08 mar 2009 - 16:55:23

basen kompletnie nie szkodzi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Viki (---.dynamic.chello.pl)
Data: 24 kwi 2015 - 12:10:28

Cześć,
Ja chodzę na basen od kilku lat dość regularnie i nie zauważyłam jakiś większych wysypów łuszczycy jak nie chodziłam na basen. To, ze woda jest chlorowana to jest fakt i raczej tego nie zmienimy (chyba że zmienimy basen) ale przecież przed basenem można nakremować te miejsca gdzie masz wysyp - będzie większa ochrona, a po basenie przecież bierzesz prysznic i zmywasz cały chlor z siebie. Potem tylko natłuszczanie i jest ok.
To że ktoś się dziwnie patrzy, czy obawia rzekomego "zarażenia" to inny fakt. Nie oszukujmy się, nie jest to przyjemne i nie jesteśmy w stanie wszystkim tłumaczyć, że tą chorobą nie można się zarazić. Ale z tym należy się uporać przed wejściem na basen.
Zauważyłam, że po basenie w szczególności jak zmarznę to łuszczyca przybiera kolor bordowy, ale jak mi ciepło to wszystko jest w normalnych kolorach. Też tak macie ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.