Ogólne :  www.luszczyca.pl

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Maśc Sorel znika z aptek!!!
Wysłane przez: LoL (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 05 pa 2011 - 18:46:55

Dermatolog przepisała mi jak co miesiąc maść sorel plus,i ku mojemu zdziwieniu babka w aptece powiedziała mi że zaprzestano produkcji tej maści!.Wcześniej tak samo stało się z plynem,noż kuzwa mać to jedyna maść która jak tako mi pomaga,nie jest to steryd i jest stosunkowo tania (40zł za opakowanie 50g)

Musiałem przez to wykupić daivonex-cena za opakowanie to 75 zeta-ja pierdziele wychodzi na to że chorzy na ł skazani są na potwornie drogie leczenia.

Co tu dalej robić bo kupowanie co miesiąc 2 opakowań maści,i 2 opakowań płynu to prawie 300 zł-szok.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Maśc Sorel znika z aptek!!!
Wysłane przez: ania (---.dynamic.chello.pl)
Data: 05 pa 2011 - 19:41:01

A probowales krem blua cap,tez jest bez sterydow jak dla mnie jest skuteczny.Ostanio kupilam dwa w cenie jednego za 59 zl.Poszukaj w aptekach internetowych lub u producenta.A dodam jeszcze ze spray z tej seri jest rewelacyjny i stosuje go na zmiane z kremem,ktory kiedys dostalam od lekarza.Powodzenia Ania.

Wysłane przez: aga (---.dynamic.chello.pl)
Data: 07 pa 2011 - 10:04:38

Jeżeli chodzi o sorel plus to ja specjalnie jeżdże 50 km po nia bo w mojej mieścinie w żadnej aptece nie moige dostac,też tego nie rozumie czy tamta apteka ma jakis zapas tej maści że tylko tam ja dostaje.Ale jedyna maśc która mi pomaga.

Wysłane przez: Daniela (---.uznam.net.pl)
Data: 07 pa 2011 - 16:57:42

Kiedyś powiedziałam do swojego dermatologa (do którego chodziłam prywatnie) że przepisuje bardzo drogie leki. A on mi na to " co pani chce? łuszczyca jest chorobą dla ludzi bogatych". Przestałam do niego chodzić, wogóle nie chodzę do dermatologów. Obecnie wykupiłam abonament do solarium, 20 x 9 minut i trzeba to wykorzystać w ciągu miesiąca. Ale jeśli poproszę o przedłużenie np. o tydzień z powodu wyjazdu to kierownik solarium się zgodzi i skóra moja będzie miała trochę przerwy w opalaniu. A lato było zimne nad morzem dlatego to solarium.

Wysłane przez: gosia79z (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 pa 2011 - 22:06:33

Witam
Oto interesujacy link

http://www.rynekaptek.pl/dystrybucja/gif-sorel-plus-wycofany-z-obrotu,2097.html

Sama szukam tej maści, jestem zainteresowana, co będzie dalej.Pisałam do firmy Sandoz, producenta specyfiku-zero odpowiedzi.

Wycofana jedna seria, a co z resztą, czy jest jakaś reszta, inne serie itd.?

Data: 11 pa 2011 - 16:19:26

Wklejam mail, wiadomość jaką dostałam z firmy SANDOZ, producenta leku Sorel Plus:

" Szanowna Pani,

Z przykrością musimy poinformować, że kłopoty produkcyjne w fabryce w Ljubljanie spowodowały przerwę w dostawach maści Sorel Plus na rynki europejskie.
Brak leku nie jest wynikiem decyzji o skreśleniu rejestru ale przestojem produkcyjnym na linii maści w fabryce. Zapasy z naszego magazynu i hurtowni na terenie kraju zostały wyprzedane.

Wznowienia dostaw spodziewamy się w listopadzie i wtedy jak najszybciej uruchomimy kanał dystrybucji do hurtowni i aptek. Lek powinien być ponownie dostępny na początku grudnia.

Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Z uszanowaniem,
TOMASZ MATERKA
Portfolio Planning Manager
Sandoz Polska Sp. z o.o.
Ul. Domaniewska 50C
PL 02-672 Warszawa
Poland
Phone: +48 22 549 15 38
Fax: +48 22 549 15 96
Email : tomasz.materka@sandoz.com "

Wysłane przez: gienia (---.ptim.net.pl)
Data: 13 pa 2011 - 22:20:44

Dobre wieści! Dopiero co dowiedziałam się z form, że jest tańszy zamiennik divonexu z jednoczesną informacją, że lek właśnie znika.
Oby!

Data: 30 mar 2012 - 17:05:27

No ta, ale mamy już prawie kwiecien roku następnego, a maści jak nie było, tak nie ma w aptekach.Muszę znów do tej firmy napisac.

Wysłane przez: szater (109.110.216.---)
Data: 30 mar 2012 - 19:33:34

Sprawa nie jest tak prosta jak sie wydawało na poczatku.Z aptek wycofano jedna serir produktu -masci Sorel Plus ale okazało sie ze jest dużo blędów podczas produkcji i dlatego sam Producent wycofał wszystkie masci z aptek.Ponowne dopuszczenie do obrotu nie jest łatwa sprawa,wszystko musi zostac dokładnie sprawdzone,poprawione i zgłoszone zgodnie z procedurą .od momentu zgłoszenia produktu do momentu wprowadzenia go spowrotem do aptek moze minąc nawet rok.

Data: 03 kwi 2012 - 16:40:02

Witam Panią,

Niestety, przykro nam poinformować, że maść Sorel Plus nie będzie dostępna w sprzedaży co najmniej do października 2012

Gdy tylko wznowienie produkcji zostanie potwierdzone, przekażemy informację aptekom.

Z uszanowaniem,

TOMASZ MATERKA

Portfolio Planning Manager

Sandoz Polska Sp. z o.o.

ul. Domaniewska 50C

PL-02-672 Warszawa

POLAND

Phone +48 22 549 15 38

Fax +48 22 549 15 01

tomasz.materka@sandoz.com

www.novartis.com

Sent: Friday, March 30, 2012 5:10 PM
To: MATERKA, TOMASZ
Subject: Re: SOREL PLUS - przerwa w produkcji

Witam

Pytałam kilka miesiecy temu o maść SOREL PLUS.Specyfiku nadal brak w aptekach, a farmaceuci bezradnie rozkładają ręce.Czy mozna liczyć na to, by specyfik trafił do rąk chorych jeszcze w tym roku?

Będę wdzęczna za odpowiedź.

Data: 03 kwi 2012 - 16:42:17

Witam
Powyższy post to moja skopiowana korespondencja z pracownikiem firmy Sandoz, dotycząca maści Sorel plus.

Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 

Kontakt: EPOX, Krucza 51/81, 00-022 Warszawa info@epox.pl