Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: wojtek (195.117.224.---)
Data: 26 mar 2012 - 10:49:35

Właśnie mam rozpoczac terapie PUVA z uzyciem oxsoralenu... troche sie tego obawiam, bo naczytalem sie wiele o skutkach ubocznych w postaci nudnosci, depresji, wymiotow... Boje sie ze ta terapia uniemozliwi mi normalne zycie.. Prosze o jakies informacje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: wojtek (195.117.224.---)
Data: 28 mar 2012 - 12:48:23

nikt sie nie naswietlal????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: xsx (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 28 mar 2012 - 13:06:52

Widzisz mam podobny dylemat jak ty,też mi to zalecono ale właśnie obawiam się efektów ubocznych działania oxsolarenu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: szater (109.110.216.---)
Data: 28 mar 2012 - 13:48:31

Napewno sie naswietlali i ogolnie wszyscy znaja skutki uboczne Oksaralenu....w wielu osrodkach powoli wycofuja sie juz z leczenia PUVA bo wlasnie te skutki uboczne sa dosc duze,nowoczesne osrodki stosuja najnowsze lampy UVB 311.Stosuje sie je bez lekow,skutków ubocznych nie ma są "zdrowsze" dla skory i trzewi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: Pałka (---.play-internet.pl)
Data: 30 mar 2012 - 23:08:17

Wlasnie ostatnio przechodzilam terapie puva z oxoralenem. Hmm u mnie bylo tak, ze pierwsze dni jakos szlo, pozniej po zazyciu bylo mi nie dobrze, az koncu wystapily wymioty i terapie przerwano, poniewaz nie chciano niszczyc mi zoladka. Z tego co wiem, wiekszosc osob ma podobne przezycia z tym lekiem i nie odstawiaja, tylko ewentualnie zmniejszaja dawke i kaza pic wiecej jogurtow (mnie cofneli poniewaz kwalifikowalam sie na biologiczne).

Nie przejumj sie, skutki uboczne nie sa takie zle. Sprobuj. Mnie osobiscie puva duzo pomogla. Wzielam ponad 25 lamp. Tylko, ze wtedy jeszcze byl Geralen i nic mi po tabletkach nie bylo winking smiley

W razie jakis info pisz na maila

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: Mariusz (---.polkowice.vectranet.pl)
Data: 02 kwi 2012 - 16:26:31

Ja w tej chwili korzystam z PUVA z Oxsoralenem. Doktor kazała mi brać 5 tabletek, ale to dla mnie za dużo, za bardzo źle sie czuje. Zaczełem brać po 4 tabletki godzine przed naświetleniami, było lepiej ale nie rewelacyjnie. W tej chwili (po 10 naświetleniach) biorę 3 tabletki godzine przed lampami i jedną pół godziny przed naświetleniami. Olbrzymia poprawa w samopoczuciu.Mogę normalnie funkcionować. Zadnych wymiotów, nudności i bulów brzucha czy głowy, a efekty leczenia są. Polecam taki sposób zarzywania Oxsoralenu, pytałem Doktor czy tak można, powiedziała ze nie ma żadnych przeciwwskazań i ze wielu jej pacientów w taki lub podobny sposób przyjmuje ten lek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: Mariusz (---.polkowice.vectranet.pl)
Data: 03 kwi 2012 - 20:02:37

Od kilku dni zauważyłem skutek uboczny, którego wcześniej nie odczuwałem. Otóż kilka osób na mój widok mówiło:" Ale jesteś czerwony na twarzy, pewnie nieźle pochlałeś". I weź się tu wytłumaczsmiling smiley Pozdrawiam i życze zdrówka!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: Robson (---.icpnet.pl)
Data: 08 kwi 2012 - 19:29:10

Witam.
Ja za tydzień wybieram się do lekarza po skierowanie na puva.
Ostatnio byłem 3 lata temu i teraz wybieram się, żeby zaleczyć coś niecoś naszczęście nie mam dużych wysypów. Ostatnio leczyłem się za pomocą oxsoralenu i z tego co pamiętam to miałem delikatne zawroty głowy i nudności, ale dało się z tym żyć. Dodam, że po naświetlaniach wsiadałem w auto i jeżdziłem około 7 godzin dziennie.Była to druga terapia. Na pierwszej ,,brałem" geralen i nie miałem żadnych objawów.
Ogólnie warto dla co najmniej 2 lat spokoju smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: Mariusz (---.polkowice.vectranet.pl)
Data: 02 maj 2012 - 13:23:41

Witam pononwnie, własnie skończyłem naświetlanie. Efekty są super, skóra mi sie zaleczyła. W końcu mogę pierwszy raz od kilku lat wyjść na dwór w krótkim rękawku, bez obaw, ze mam "coś" na łokciach. Teraz pozostaje tylko nawilzać sie i eleiminowac szybko nowe wysypy. Dostałem na to Latikort 0,1%. Akurat mam tak ze bardzo szybko mi wraca łuszczyca, ale takich efektów jak po PUV-ie nie miałem po innych leczeniach. Polecam tą metode tym, którzy mają już dość różnego radzaju maści i kremów. Puva daję tą swobodę, ze w czasie leczenia, wystarczy tylko nawilzac skórę. Męczące mogą być tylko uboczne skutki zażywania Oxsolaenu, ale to tez można w znacznym stopniu zminimalizować, rozdzielając sobie dawkę leku w czasie.
Pozdrawiam, i życzę zrozumienia swojej łsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: annajot (---.dynamic.chello.pl)
Data: 06 maj 2012 - 07:55:21

Przy stosowaniu oxsoralenu trzeba żreć dużo produktów mlecznych. Nie wiedziałam o tym (nie doczytałam w ulotce bo to tam jest), po pierwszej dawce myślałam, że umieram. Odruch wymiotny, zakręty we łbie, ogólne rozbicie (w samochodzie miałam wrażenie, że za chwilę się rozbiję). Trzeba przy tym leku podpierać się produktami mlecznymi. I? Popijałam lek 3-4 szklankami mleka. Nic bardziej mlecznego. I wystarczyło. Chodziłam na PUVA i UVB 311. I wiem jedno. U mnie sprawdza się tylko PUVA. 311 to tylko więcej wydanych pieniędzy, dłuższy czas, i dużo mniejsze efekty. Znam tylko Kazimierzowską. Kiedyś uvb było tańsze (bo tak powinno być) ale obecnie cena jest jedna. I dlatego ja korzystać będę tylko z UVA. JUż kiedyś pisałam, zakładam odwrotnię bluzę (kaptur na twarz), Bluzka z krótkim rękawem, krótkie spodenki.Opalam tylko to co muszę. Łokcie i piszczele oraz dłonie.Wyniki rewelacja, ale oczywiście tylko na jakiś czas. Gdyby to leczyło na zawsze to nie pisalibyśmy o tym publicznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: wojtek (80.50.234.---)
Data: 07 maj 2012 - 11:12:00

Zapoczątkowałem ten temat. Chodzę na Puva od jakiegos czasu, wyniki bardzo dobre, skóra niemal czysta, Myśle ze w za jakies 2 moze 3 tygodnie zakoncze terapie. Biore oxolaren i popijam dwoma szklankami mleka. Nie mialem zadnych przykrych delegliwosci. Dzisiaj zabrkalo mi w domu mleka, wypilem tylko jedna szklanke i rzeczywiscie myslalem, ze sie przewroce na ulicy... mialem zawrotyu glowy, rozbicie. Trzeba pic duzo mleka. Ale skrora juz prawie zdrowa. Puva biore w Warszawie w gabinecie dr Obarka na Elektoralnej, obok placu bankowego. Polecam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: Scott (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 07 maj 2012 - 18:39:57

Wojtek a mógłbyś podać namiary na tego doktora Obarak bo w necie nic nie znalazłem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: wojtek (80.50.234.---)
Data: 08 maj 2012 - 13:50:19

Przepraszam, pomylka, nie Obarek, tylko Obałeksmiling smiley
Dr Sławomir W. Obałek
ul. Ekektoralna 8/10 lok 19
tel 22 620 27 33
ale juz teraz w necie znajdziesz ten gabinetu bez problemu
Ale przygotuj sie na to, ze po zakonczeniu kuracji bedziesz bardzo opalony, jakbys wrocil z wakacjismiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: scott (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 08 maj 2012 - 15:32:12

dzięki Wojtku,z pewnością się do niego wybiorę.W sumie juz jestem opalony bo po tych upałach mnie szybko złapało,a nawet jak będzie więcej to nic nie zaszkodzismiling smiley

Ten doktor to jakis konkretny typ?,bo ja byłem w Dermedica tam też mają lampy ale nie jestem z tej wizyty zadowolony.

Na wizytę musiałem czekac pół godziny,najlepsze jest to że kiedy pokazałem lekarce parę zmian na ciele to skwitowała to słowem "ojejku".No dermatolog która dziwi się widokiem łuszczycy nie jest chyba godnym zaufania lekarzem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: wojtek (80.50.234.---)
Data: 10 maj 2012 - 08:31:12

jest to gabinet dermatologiczny ukierunkowany na leczenie lampami PUVA, a wiec na chorych na łuszczyce. Tam nikt sie nie bedzie dziwi. Jest tylko jeden lekarz i pielegniarka, ktora naswietla. Nie bedziesz czekal na wizyte, bo sa tak ustawieni pacjenci, ze sie wchodzi od razu do lekarza. ale pamietaj, z jak lekarz zdecyduje o stosowaniu u ciebie PUVA to bierze sie tabletki na poltorej godziny przed naswietlaniem. I mjusisz je popijac duza iloscia mleka, dwie szklanki. Inaczej mozesz miec bardzo zle samopoczucie, zawroty glowy, nudnosci itp.Ja jestem juz prawie czysty, przyjmuje ostatnich 5 naswietlan i koniec. Moze nawet sie pokazacsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: kati (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 maj 2012 - 14:19:42

witam czy może ktoś z okolic kalisza korzystał z takich lamp.bardzo proszę o jakis adres

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: emi (---.inowroclaw.mm.pl)
Data: 14 cze 2012 - 23:45:25

Witam-zażywam oxsoralen 4 tabletki przed PUVA-źle to znoszę -mam wymioty,śpię po lampach po 2-3 godz. a najbardziej boli mnie żołądek-nie daje rady.Czy moge sama przerwać leczenie,czy muszę zgłosić to lekarzowi,który ciągle robi sobie przerwy ,a ja dojeżdzam 120 km dziennie i nie mam czasu czekac aż p.doktor zechce mnie przyjac.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: NIEDOUCZONY (---.dynamic.mm.pl)
Data: 28 sie 2015 - 09:01:14

CZTERY LATA PO TEJ KURACJI WYSTAPIŁO BIELACTWO NABYTE, KTORE SIE ROZRASTA ( 30 % CIALA) NA KTORE NIE MA DO DZISIAJ LEKARSTWA!!!!TRAGEDIA Z LECZENIA!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: Nowa (---.play-internet.pl)
Data: 16 sty 2017 - 15:52:02

Hej. Ja stosowalam Oxoralen z naswietlaniami. Na poczatku bylam trochę poparzona, ale efekty byly super. I oczywiście śliczna,brązowa opalenizna smiling smiley Minusami było okropne samopoczucie, jak wracalam z naswietlan z kierowcą to potrafiłam przespać całą drogę. Myslalam tylko o spaniu. Bardzo bolala mnie głowa i żołądek. Teraz jestem prawie 2 miesiące po i mam tylko 4 kropki,a bylam cala osypana

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OXSORALEN + PUVA - jest czego się obawiac????
Wysłane przez: Karolina (162.158.202.---)
Data: 05 maj 2017 - 17:35:17

Witam. Mam takie pytanie.
Jak się idzie na naświetlenie PUVA i ma się przyjmować ,,oxsoralen 0,01 G opakowanie 50 kapsułek,, czy to trzeba przyjmować czy ktoś przed naswietlaniem wg nie przyjmował i też bez tych kapsułek pomogło naświetlenie ?
Czy zawsze trzeba przyjmować te kapsułki ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.