Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 83
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: ola (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 cze 2006 - 13:45:17

czyli jak nie mam łuski a podobno mam łuszczycę .. to mogę zaryzkowac ???
wlaściwie to pierwszy wysyp tych plam byl po ktorymś razie w solarium, ale lakarz mowi ze moge bez problemu chodzic. Zgłupialam.
Wlaściwie tylko skóra glowy ma objawy.. w tej chwili.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: helenka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 cze 2006 - 15:06:45

hyhyhyh noooooooooooooo...smiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smiley
ale mielibyśmy kass mario smiling smileysmiling smileysmiling smiley
jeśli zaś o solarium chodzi - jest to moje drugie podejście w życiu.
kilka lat temu próbowalam, ale chyba przedobrzylam bo dolożylam do tego slońce i .... drobne zmiany zniknęly co prawda, lecz tak wysuszylam skóre, że nawrót jesienią byl dość ostry sad smiley może zaniedbalam natluszczanie ?
a propos natluszczania - może ktoś zna coś nietlustego, dobrze się wchlaniającego, bo teraz latem te mazidla feeeeeeeeee! czuję się jakby mnie kto streczem owinąl brrrrrrrrrr....!!!! (stosuję cieklą parafinę)

pozdrawiam serdecznie smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: marzena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 cze 2006 - 16:00:28

czesc jestem tu nowa mam ł.krostkową na rękach i nogach.byłam na solarium dwa razy i .... wydaje mi się że jest gorzej. mam chodzić jeszcze czy dać sobie spokój .pozdrawiam pa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: helenka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 cze 2006 - 17:10:26

marzena daj sobie spokoj skoro widzisz ze jest gorzej, moze musisz najpierw podleczyc troche i dopiero wtedy....
po co zaostrzać ?
nie każdemu solarium pomaga i slońce, nie każdemu niestety sad smileysad smileysad smiley
idź do lekarza niech zobaczy i zapytaj co radzi....smiling smiley
dlugo masz tą luszczycę ?

pozdro smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: EWa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 cze 2006 - 17:46:14

do natluszczania proponuje balsam do skory bardzo suchej z firmy GARNIER , to ten czerwony > dobrze sie wchlania i naprawde dobrze natłuszcza smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: ASIA 21 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 cze 2006 - 09:34:19

a ja mam pytanie czy te slady biale po luszczycy tez sie opala ja wczesniej zanim mi wyszla luszczyca bylam bardzo opalona i teraz mam biale plamy co z nimi robic czy solarium je wyrowna?????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: noemi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 cze 2006 - 09:37:48

Mnie słońce leczy.Bylam kiedyś w Portugalii i w ciągu 3 dni byłam czyściutkasmiling smiley ale to było jednorazowo, niestety. Kocham lato, kocha słoneczko, ale niestety zimą jest lipa, dlatego jesień-zima-wiosna TYLKO solar.
Chociaż ostatnio lekarka w szpitalu powiedziała mi, że mi to zaszkodzi. Dziwme, bo jak leżałam, to mnie naświetlali lampami typu solarycznego. Dodatkowo podawano mi doustnie Geralen, lek, który powoduje, że te promienie są przyjmowane w ilościach 4 razy większych.
pozdrawiam wszystkich chrych.

P.S. Co jak co polecam słońcesmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: EWa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 cze 2006 - 10:00:49

ASIA 21 ..... w ktoryms poscie piszesz ze kozystalas z tej "porady profesjonalnej" , ja tez napisalam do tej lekarki i rowniez dostalam odp. ze powinnam sie wybrac do dermatologa , ale napisalam jeszcze raz i wyjasnilam że lecze sie u dermatologa a chodzi mi tylko o to czy wlasnie te jasniejsze plamki zejda i po jakim czasie , dostalam druga odp. ze owszem zejda po ok 2-3 tyg , a co najwazniejsze to nalezy pamietać zeby nie byc posmarowanym masciami na luszczyce przed wyjsciem na slońce , nawet jak posmarujesz sie na wieczor to rano nalezy wziac dokładny prysznic przed opalaniem , a smarowanie lekami zastosować dopiero po ok 2 godz po skończeniu opalania ...... czyli jest jakas szansa ze te jasniejsze miejsca znikna , musimy poczekaćsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: helenka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 cze 2006 - 17:13:37

ewa wzielam probke balsamu garnier z apteki
dzisiaj wybadam czy mi pasuje

dzieki smiling smileysmiling smileysmiling smiley:

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: marzena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 cze 2006 - 21:07:22

helenko chodze do lekerza i nawet lezałam w szpitalu nic nie pomaga ,myślałam że solarium pomoże.łuszczycę mam od roku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 cze 2006 - 22:54:09

Moi drodzy , przeczytałam prawie wszystkie Wasze wypowiedzi dotyczace SOLARIUM. Nie tak szybko !!!!!! Łagodzimy objawy łuszczycy, może i eliminujemy je , bardziej lub mniej skutecznie. Piszecie - korzystać z solarium 2 - 3 razy w miesiącu. OSTRZEGAM !!!!!!!!! Poczytajcie o konsekwencjach nadużywania naswietlania. Następstwem leżakowania w solarium mogą być nowotwory . W najlepszym przypadku 3 naświetlania x 12 m-cy x np. 5 lat i bez względu na to jakich kremów, balsamów i maści będziemy uzywać nasza skora wygladać będzie jak zmacerowany pergamin, papier toaletowy gorszego gatunku. Taka jest prawda 5 lat a upieram sie, że wystarcza 3 lata a zafundujemy sobie "babciną" skórę i w wiekszości przypadków z łuszczycą u boku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 cze 2006 - 14:21:37

co tak ucichło w "pokoju solarium" Wybralićsie plaże nad morzem?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: helenka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 cze 2006 - 15:28:01

ELKA NIE STRASZ!!!!!!!

kurrrrrrrrrrrrde! wlaśnie teraz, gdy po 27 latach mogę dzięki solarium zalożyć bluzeczkę na ramiączkach i kto wie może niebawem polatam w krótkich spodenkach Ty mi serwujesz takie horory ! grrrrrrrrrrrrrrrr!

a w nosie mam !
chodzę do solarium co 2 dzień, w końcu się odwarzylam i efekty są super!
jestem zachwycona smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: helenka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 cze 2006 - 15:30:17

odważylam* sorki smiling smiley wkradl sie bląd smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: helenka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 cze 2006 - 17:25:21

marzenka luszczyca to paskudna, podstępna, nieprzewidywalna i cwana choroba....niestety sad smiley
nie poślę Ci slów pocieszenia bo każdy przechodzi ją inaczej
znam osoby które mialy i już nie mają, sama sobie poszla, tak po prostu...smiling smiley
ja ją mam 27 lat, prawie od dziecka i nauczylam się z tym paskudztwem żyć - nie bylo wyjścia
kto wie, może u Ciebie kiedyś samo zniknie? smiling smileysmiling smileysmiling smiley trzeba być dobrej myśli, bo luszczyca kocha stres i......kólko sie zamyka !

pozdrawiam serdecznie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: ?uszczyca a solarium
Wysłane przez: EWa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 cze 2006 - 23:42:14

nie ucichlo , widzisz jestem zdania , moze tylko ja jedna? , ale jesli ktos choryje na ? juz ladnych kilkanascie lat i ani razu albo tylko sporadycznie , nacieszyl sie zaleczona skor? to w d...e ma to ze za kilka lat moze miec "stara' skore skoro chociaz przez jakis czas moze ladnie wyglada? , i nie wierze ?e kazdy chodzi na solarum przez caly czas , to tylko do pewnego momentu , do czasu jak sie to troche zaleczy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: anastazja (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 29 cze 2006 - 12:05:05

podsuneliscie mi dobry pomysl... choruje od 2 lat uzywam cygnoliny elokomu lorindenu A łuszczyca znika a nastepnie pojawia sie po jakims czasie Musze spróbowac solarki moze mi pomoze jestem pierwszy raz na tej stronce Nigdy wielkiej wagi do tej choroby nie przywiazywalam moze dlatego ze pojawila sie ona przed moja matura i poprostu nie bylo czasu na leczenie mam dobrego dermatologa ale sprobowac czegos innego zawsze mozna... pozdrawiam Łuszczacych sie z całej Polski... Cieszmy sie że "to tylko" łuszczyca a nie cos gorszego!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lip 2006 - 17:04:45

Komisja Europejska ostrzegła obywateli UE przed ryzykiem, jakie wiąże się z opalaniem w solarium i zaapelowała do producentów tego rodzaju urządzeń o większą troskę o użytkowników.
KE opublikowała naukowy raport, z którego jasno wynika, że korzystanie z solarium zwiększa ryzyko zachorowania na złośliwe nowotwory skóry. Dokładnymi statystykami KE nie dysponuje, ale dla przykładu podaje, że w Wielkiej Brytanii opalanie w solarium kończy się śmiercią setki osób rocznie.

Stąd apel Komisji Europejskiej, by z solarium nie korzystały osoby o jasnej karnacji, piegowate, z wieloma pieprzykami albo takie, które w rodzinie miały przypadki zgonów na nowotwory skóry. Opalanie w solarium jest też niewskazane dla osób poniżej 18 roku życia - twierdzi KE.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lip 2006 - 17:15:48

powyższy tekst - dzisiejsze wiadomości Onet - warto przeczytać!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Bartosz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 lip 2006 - 16:46:19

czesc probowalem tez tego kilka razy i jest efekt ale tylko chwilowy a pozniej to samo sam mam luszczyce probuje juz wszystkiego i nic powodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 83



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.