Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Mupirox
Wysłane przez: Misza (---.chello.pl)
Data: 21 lis 2005 - 12:40:18

Witam! O swojej łuszczycy dowiedzialem sie 5 dni temu - poszedlem do dermatologa bo zaczela mi schodzic skora z twarzy(glownie powieka,nos,usta) Wszedlem z mysla ze mam poprostu sucha skore a wyszedlem z łuszczyca.Nie bede udawal - jestem zalamany!! Zmiany sie poglebily jednego tego wlasnie dnia wyjatkowo-moze przez stres. Lekarz przepisal mi masc "Mupirox" i kazal smarowac ogniska przez 2 tygodnie. Po pierwszym dniu odzyskalem optymizm bo zauwazylem juz delikatna poprawe ale po kolejnych dwoch zrobilo sie gorzej - az w koncu odstawilem ta masc na juz 2 dni. Gorzej,czyli: po okolo godzinie od posmarowania twarz mi puchla,stawala sie czerwona (jak indianskiego wodza) a do tego niemilosierne odczucia swedzenie+pieczenie! Dzis ide do innego lekarza(pani zrobila doktorat z tematu łuszczycy wiec powinna sie znac). Ale wracajac do tej masci to zauwazylem ze nie jest ona popularna bo na tym (wyjatkowo udanym) forum nie znalazlem o niej slowa. Czy ktos jej uzywal i moze te objawy to czesc leczenia?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mupirox
Wysłane przez: tomek (---.z.katowicka.punkt.pl)
Data: 21 lis 2005 - 13:47:53

Mupirox to antybiotyk i nie stosuje się go w łuszczycy. Mupirox stosuje się w ropnych i bakteryjnych chorobach skóry np. liszajec, ropnie, zakażony tradzik ropowiczy, zapalenie mieszków włosowych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mupirox
Wysłane przez: Justyna (---.retsat1.com.pl)
Data: 09 mar 2006 - 23:15:14

Mupirox przepisał mi lekarz w leczeniu trądziku. Popieram Tomka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mupirox
Wysłane przez: maciek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 cze 2006 - 16:06:03

ale czy ta masc działa np. na blizny po tradziku???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mupirox
Wysłane przez: Majka (---.81-161.gts.tkb.net.pl)
Data: 26 cze 2006 - 18:46:09

Mupirox przepisuje się gdy "trądzik" okazuję się czymś powazniejszym, np. gdy zachodzi do zakażenia. A to wiąże sie min z gronkowcem. Na blizny po trądziku niekoniecznie, bardziej skuteczny na to będzie Cepan- dostępny bez recepty. W przeciwieństwie do Mupirox

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mupirox
Wysłane przez: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 cze 2006 - 19:27:16

Na blizny po trądziku polecam też zwykłe maści na bliżny- Contractubex(ok.25zł-wydajne) lub No scar ( rewelacja,ale dość drogie - ok.70 zł-ale duże opakowanie).
Do Miszy-przed rozpoznaniem łuszczycy u mojego chłopaka lekarka też przepisała mu Mupirox i dopiero jak to nie pomogło to na kolejnej wizycie była na 100% pewna,że to łuszczyca i dała sterydy.Więc pewnie nie była w Twoim przypadku pewna czy to łuszczyca.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mupirox
Wysłane przez: Jan (---.chello.pl)
Data: 25 sie 2006 - 11:49:29

Witam!
A ja dostalem te maść na grzybice stób!? Ciekawe czy zadziala?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mupirox
Wysłane przez: Iza (217.116.110.---)
Data: 28 gru 2006 - 22:25:40

ja uzywam w chwili obecnej tej masci....wokol ust pojawily mi sie strupy bąble i zaczerwienienie..wygladam jak potwor a sylwester tuz tuz...poszlam do dermatologa spanikowana.....i przepisal mi wlasnie ta masc...za 33 zeta...drogo ale DZIALA!!!!!!! moge juz jesc i poruszyc ustami......i usmiechnac sie....nie wiem mam jakies zakazenie bakteryjne....ale widze poprawe...zaczelam smarowac okolice ust wczoraj i widac niesamowita poprawe...DZIEKI BOGU i mam nadzieje ze do niedzieli zniknie


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mupirox
Wysłane przez: bigmag (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 gru 2006 - 11:33:51

JAKIE SA ANTYBIOTYKI ??????? NA LUSZCZYCE

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mupirox
Wysłane przez: aneta (195.116.80.---)
Data: 24 lis 2009 - 19:03:35

Majka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mupirox przepisuje się gdy "trądzik" okazuję
> się czymś powazniejszym, np. gdy zachodzi do
> zakażenia. A to wiąże sie min z gronkowcem. Na
> blizny po trądziku niekoniecznie, bardziej
> skuteczny na to będzie Cepan- dostępny bez
> recepty. W przeciwieństwie do Mupirox

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mupirox
Wysłane przez: blondynka (---.opera-mini.net)
Data: 14 kwi 2019 - 12:42:48

witam, czy mupirox nafaje sie do leczenia zajadow, nie mogr sie ich pozbyc od lat. Pomozcie

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.