Mupirox
Wysłane przez: Misza (---.chello.pl)
Data: 21 lis 2005 - 12:40:18

Witam! O swojej łuszczycy dowiedzialem sie 5 dni temu - poszedlem do dermatologa bo zaczela mi schodzic skora z twarzy(glownie powieka,nos,usta) Wszedlem z mysla ze mam poprostu sucha skore a wyszedlem z łuszczyca.Nie bede udawal - jestem zalamany!! Zmiany sie poglebily jednego tego wlasnie dnia wyjatkowo-moze przez stres. Lekarz przepisal mi masc "Mupirox" i kazal smarowac ogniska przez 2 tygodnie. Po pierwszym dniu odzyskalem optymizm bo zauwazylem juz delikatna poprawe ale po kolejnych dwoch zrobilo sie gorzej - az w koncu odstawilem ta masc na juz 2 dni. Gorzej,czyli: po okolo godzinie od posmarowania twarz mi puchla,stawala sie czerwona (jak indianskiego wodza) a do tego niemilosierne odczucia swedzenie+pieczenie! Dzis ide do innego lekarza(pani zrobila doktorat z tematu łuszczycy wiec powinna sie znac). Ale wracajac do tej masci to zauwazylem ze nie jest ona popularna bo na tym (wyjatkowo udanym) forum nie znalazlem o niej slowa. Czy ktos jej uzywal i moze te objawy to czesc leczenia?

Re: Mupirox
Wysłane przez: tomek (---.z.katowicka.punkt.pl)
Data: 21 lis 2005 - 13:47:53

Mupirox to antybiotyk i nie stosuje się go w łuszczycy. Mupirox stosuje się w ropnych i bakteryjnych chorobach skóry np. liszajec, ropnie, zakażony tradzik ropowiczy, zapalenie mieszków włosowych.

Re: Mupirox
Wysłane przez: Justyna (---.retsat1.com.pl)
Data: 09 mar 2006 - 23:15:14

Mupirox przepisał mi lekarz w leczeniu trądziku. Popieram Tomka.

Re: Mupirox
Wysłane przez: maciek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 cze 2006 - 16:06:03

ale czy ta masc działa np. na blizny po tradziku???

Re: Mupirox
Wysłane przez: Majka (---.81-161.gts.tkb.net.pl)
Data: 26 cze 2006 - 18:46:09

Mupirox przepisuje się gdy "trądzik" okazuję się czymś powazniejszym, np. gdy zachodzi do zakażenia. A to wiąże sie min z gronkowcem. Na blizny po trądziku niekoniecznie, bardziej skuteczny na to będzie Cepan- dostępny bez recepty. W przeciwieństwie do Mupirox

Re: Mupirox
Wysłane przez: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 cze 2006 - 19:27:16

Na blizny po trądziku polecam też zwykłe maści na bliżny- Contractubex(ok.25zł-wydajne) lub No scar ( rewelacja,ale dość drogie - ok.70 zł-ale duże opakowanie).
Do Miszy-przed rozpoznaniem łuszczycy u mojego chłopaka lekarka też przepisała mu Mupirox i dopiero jak to nie pomogło to na kolejnej wizycie była na 100% pewna,że to łuszczyca i dała sterydy.Więc pewnie nie była w Twoim przypadku pewna czy to łuszczyca.

Re: Mupirox
Wysłane przez: Jan (---.chello.pl)
Data: 25 sie 2006 - 11:49:29

Witam!
A ja dostalem te maść na grzybice stób!? Ciekawe czy zadziala?

Re: Mupirox
Wysłane przez: Iza (217.116.110.---)
Data: 28 gru 2006 - 22:25:40

ja uzywam w chwili obecnej tej masci....wokol ust pojawily mi sie strupy bąble i zaczerwienienie..wygladam jak potwor a sylwester tuz tuz...poszlam do dermatologa spanikowana.....i przepisal mi wlasnie ta masc...za 33 zeta...drogo ale DZIALA!!!!!!! moge juz jesc i poruszyc ustami......i usmiechnac sie....nie wiem mam jakies zakazenie bakteryjne....ale widze poprawe...zaczelam smarowac okolice ust wczoraj i widac niesamowita poprawe...DZIEKI BOGU i mam nadzieje ze do niedzieli zniknie


Re: Mupirox
Wysłane przez: bigmag (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 gru 2006 - 11:33:51

JAKIE SA ANTYBIOTYKI ??????? NA LUSZCZYCE

Re: Mupirox
Wysłane przez: aneta (195.116.80.---)
Data: 24 lis 2009 - 19:03:35

Majka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mupirox przepisuje się gdy "trądzik" okazuję
> się czymś powazniejszym, np. gdy zachodzi do
> zakażenia. A to wiąże sie min z gronkowcem. Na
> blizny po trądziku niekoniecznie, bardziej
> skuteczny na to będzie Cepan- dostępny bez
> recepty. W przeciwieństwie do Mupirox

Re: Mupirox
Wysłane przez: blondynka (---.opera-mini.net)
Data: 14 kwi 2019 - 12:42:48

witam, czy mupirox nafaje sie do leczenia zajadow, nie mogr sie ich pozbyc od lat. Pomozcie