Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Ixekizumab
Wysłane przez: on (---.futuroexito.pl)
Data: 07 mar 2016 - 09:23:24

Witam.
Nadal biorę 1 zastrzyk na miesiąc, wizyty mam co 3 mc. Stawy, które miałem spuchnięte nadal są powiększone ale wcale nie bolą (myślę że są zdeformowane i już takie pozostaną, na szczęście to 1 palec u dłoni i duży u stopy) tam gdzie się zaczynało chwila przed zaczęciem leczenia to, to minęło. Na skórze nie mam śladu po łuszczycy, tak jak bym jej nigdy nie miał, z paznokci całkowicie zeszło. Zadziej tutaj zaglądam, ale nadal myślę o chorobie. Jak szybko minęły 3 lata.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ixekizumab
Wysłane przez: on (162.158.102.---)
Data: 16 lut 2017 - 13:48:04

Witam. Zakładałem posta. teraz już leków nie dostaje chociaż zostawiłem sobie 1 strzykawkę na czarną godzinę. Jak na razie od 6 mc "nie brania" leków nic mi się nie pojawiło na skórze. Pozdrawiam i zachęcam do nowych leków.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ixekizumab
Wysłane przez: on (162.158.102.---)
Data: 06 kwi 2017 - 12:39:25

Witam. Jak na razie bez zmian, czyli jest dobrze. Lek już jest dostępny na świecie (nie wiem czy w Polszy), nazywa się TALTZ - Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ixekizumab
Wysłane przez: Zygmunt (162.158.102.---)
Data: 09 kwi 2017 - 14:56:52

W Polsce łuszczycę leczymy przyczynowo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ixekizumab
Wysłane przez: on (162.158.102.---)
Data: 11 kwi 2017 - 16:47:52

Zygmunt Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> W Polsce łuszczycę leczymy przyczynowo.


Czyli jak? Jaka jest przyczyna łuszczyc? Jestem z Polski i w Polsce łuszczycę leczy się objawową (sterydowe maści i leki zmniejszające odporność - które powstały ok 40 lat temu. (np. mtx). Co należy brać żeby zwalczyć przyczynę łuszczycy? pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ixekizumab
Wysłane przez: Zygmunt (162.158.102.---)
Data: 12 kwi 2017 - 12:36:30

Łuszczyca jest chorobą genetyczną, chorobą immunologiczną (w części również chorobą metaboliczną, chorobą psychosomatyczną). Łuszczyca nie jest chorobą skóry (skóra jest tylko zewnętrznym objawem). W Polsce każde dziecko już wie, że łuszczycy nie można wyleczyć maściami, lampami, płynami (uda się tylko na chwilę, albo nie uda wcale).

Etiologię (przyczyny) łuszczycy masz podane w książce "Wylecz się z łuszczycy" - zobacz: www.wydawnictwopandora.pl

Nie należy nic brać, zwłaszcza chemii. Trzeba usunąć przyczyny.

ZDROWYCH, WESOŁYCH ŚWIĄT, BEZ ŁUSZCZYCY!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ixekizumab
Wysłane przez: Ala (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 30 lip 2017 - 15:31:38

Witam, jestem juz rok po zakonczonym leczeniu ixekizumabem. Podczas 3 letniego leczenia niewiedzialam co to choroba (łzs) skóra czysta, paznkocie zdrowe, stawy w polowie sklęsly i nie bolały. Było cudownie dopóki trwało leczenie, jakieś 4 miesiące po znowu zaczęly stawy stopniowo boleć a potem i ł się pojawiła. Wszystko wróciło w zwiększonym tempie nawet gryźć już nie mogę, bo mnie stawy w szczęce bolą. Nie mam sił już na walkę i niewiem co dalej robić...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ixekizumab
Wysłane przez: anty-Zygmunt (---.centertel.pl)
Data: 30 lip 2017 - 23:23:10

Staraj się o kwalifikację do programu terapeutycznego. Możesz z reumatologii lub dermatologii. Może lepiej z tej pierwszej? Jeśli zaliczone i udokumentowane starsze metody leczenia (mtx, cyklosporyna, PUVA - przez co najmniej trzy miesiące), to wystarczy odpowiednie PASI.


PS A "Wlecz się z łuszczycy" to ściema i wie to każde SZANUJĄCE się dziecko w Polsce, gdzie łuszczycę leczymy objawowo, bo tak ją na razie leczymy na całym globie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ixekizumab
Wysłane przez: tinka93 (---.static.ip.netia.com.pl)
Data: 15 cze 2018 - 10:54:02

Witam,

podbijam temat, choruję na łuszczycę od 10 lat. od 5 lat testuje lek ixekizumab, niestety leczenie kończy się już za 6 msc i obawiam se co będzie dalej. Spotkałam się z wieloma opiniami i każda martwi mnie coraz bardziej. Choroba u większości pacjentów wraca ze zdwojoną siłą. U mnie łuszczyca występuje w śladowych ilościach, boje się co będzie po leczeniu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia??

z góry dzięki za każdą odpowiedz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ixekizumab
Wysłane przez: on (---.dynamic.chello.pl)
Data: 24 wrz 2019 - 21:50:01

witam. od dłuższego czasu nic nie pisałem, w listopadzie 2013 roku brałem udział w programie leczenia lekami biologicznymi - zakładałem tego posta. Przez ok 2,5 roku brałem leki w programie. Dzisiaj, po tylu latach nadal nic nie mam na skórze, czasem pojawia mi się coś na paznokciach, ogólnie jest to 1/100 tego co miałem. Czasem coś się pojawi ale po tygodniu znika. Sam się dziwie, że jest tak dobrze. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.