Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: eksa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 sty 2014 - 16:50:30

Szukam informacji na forum na temat tabletek Trexan i nic nie znajduję.
Ciekawa jestem waszych opinii. Może ktoś stosował, bo lek nie jest nowością. Ja otrzymałam kurację długoterminową, po uprzednim przeleczeniu antybiotykiem co trwało też stosunkowo długo bo ok 2 m-cy. A Texan biorę dopiero dwa tygodnie ale widzę dużą poprawę i na twarzy również co mnie bardzo cieszy. Napiszcie!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 sty 2014 - 20:09:43

witaj treksan to tosamo co methotrexat jest duzo informacji na różnych forach jest to chemia na białaczkę ,poczytaj bo to szkodliwy lek na wątrobę i trzeba często robić badania i ważne - zero alkocholu pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: eksa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 sty 2014 - 22:10:44

dzięki za informacje, zaraz poszukam pod tą drugą nazwą, ale zabrzmiało strasznie!!!. Może miałeś taką kurację, jeżeli tak to napisz coś więcej, pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 sty 2014 - 23:58:59

do eksa :http://leki-informacje.pl...6,trexan,2.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: adam (---.nplay.net.pl)
Data: 27 sty 2014 - 20:50:01

Witam. Ja mrałem trexan, potem ebtrexat w zastrzykach dawka ok 20 ml, a tabsach też ok 25 mg (16 tabsów w tygodniu) i piłem piwo bardzo często (perła mocna razy 3), robiłem co ok 2 tyg badania na wątrobe (próby i wątrobowe i morfologia) wszystko jest ok. Powiedzziałem , że leki nie działają i dostałem biologiczne, teraz dalej popijam, popalam i wszystko mi zgineło, czasami bolą stawy, ale jest to ból delikatny. Pozdrawiam i życze wszystkim chorym leków biologicznych. Adam12

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: eksa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 sty 2014 - 19:58:49

A jak długo brałeś Treksan i po ile tabletek? I czy miałeś jakieś skutki uboczne? Ja biorę przez dwa kolejne dni w tygodniu po dwie tabletki po 2,5mg. Boję się tych skutków ubocznych o których poczytałam np. utraty włosów. Zwłaszcza że jest informacja iż taki skutek występuje dość często. Branie leku mam przepisane na wiele m-cy, co mnie przeraża. A jeżeli chodzi o leki biologiczne, to z tego co wiem trudno taką kurację otrzymać, ponieważ jest b. droga. Na tyle wizyt które miałam u dermatologów nigdy nie usłyszałam o możliwości leczenia lekami biologicznymi. Jakim cudem ci się to udało?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 sty 2014 - 20:46:59

witaj ty nie słuchaj (idioty ) który pisze że że przy MTX pije alkochol ,2,5 mg to jest mała dawka .znam ludzi którzy biorą duże większe dawki pare dni w tygodniu ,ale na zapalenie stawów .leki biologiczne trzeba brać podobno do końca życia ,też są opisane , wąrtobe masz jedną jest wiele naturalnych sposobów na łuszczyce , trzeba się z nią nauczyć żyć .ja choruje 37 lat również na łuszczycowe zapalenie stawów ,MTX też brałem ale tylko jak bardzo dokuczają mistawy. przy łuszczycy każdy organizm działa inaczej .poczytaj inne fora : biedronkowo ,łuszczyce -leczenie ,itp. ,wybierz się może na spotkanie łuszczyków i coś znajdziesz dla siebie .powodzenia w leczeniu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: adam12 (---.futuroexito.pl)
Data: 29 sty 2014 - 09:25:07

Witam,nikogo nie namawiam do picia , nawet jeśli nie bierze leków, chodzi mi o to, że piłem jak brałem trexan, robiłem badania dosyć często (głownie na wątrobę) i wszystko było ok. Przed przystąpieniem do programu z lekami biologicznymi też robią badania i najmniejsza niezgodność może Cie wykluczyć (na wyniki badań czekałem ok 2 tyg). czasami chodzę na siłownie i mam odżywkę, w badaniach wyszło że mam podwyższoną kreatyne, leku nie mogłem dostać, musiałem odczekać ok 10 dni, przestałem brać odżywkę - wszystko ok. Więc myślę, że gdyby było coś nie tak z wątrobą to by wyszło. miałem zajętą skórę, stawy i paznokcie, po drugim zastrzyku skóra jest czysta, teraz jestem po 4 i stawy nie bolą a paznokcie są jak u zdrowego człowieka, jedynie zostały zmiany w stawach (te co popuchły podczas choroby takie zostały, ale tak już jest jak na stawie zrobi się narośl to już nie zginie. A piwo nadal spożywam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: eksa (---.centertel.pl)
Data: 09 mar 2014 - 21:33:31

Dziękuje za wszystkie informacje, a ja dalej biorę te tabletki, skutków ubocznych specjalnie nie widzę,a efekty się utrzymują :-) skórę mam prawie czystą, pozostały drobne plamki. W porównaniu z tym co było to jakiś 1% tego co było wcześniej. Trochę psychicznie odpoczęłam. Twarz również wygląda super z czego bardzo się cieszę! Nie wiem co będzie dalej, ale póki co kuracja trwa, za jakiś czas się odezwę :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
luszczyca
Wysłane przez: szu wielki szu (---.augustow.mm.pl)
Data: 06 kwi 2015 - 11:15:33

pic balowac a choroba musi sfolgowac pic wode wino i tanczyc ze swoja dziewczynann

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: Avicii (---.opera-mini.net)
Data: 26 kwi 2015 - 08:02:57

eksa jak u Cb z tym leczeniem trexanem ? jak efekty i czy nadal nie ma skutków ubocznych bo ja również chciałbym tego spróbowaćsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: eksa (---.centertel.pl)
Data: 28 kwi 2015 - 19:42:26

Cały ten czas biorę Trexan. W listopadzie ubiegłego roku kończyły mi się tabletki, a ponieważ nie mogłam dostać się szybko do lekarza to sama zmniejszyłam dawkę o połowę aby nie przerywać leczenia. Jeżeli chodzi o skutki uboczne to niestety najbardziej dokuczał mi problem z koncentracją i zaczeły mi wypadać
włosy. Po zmnieszeniu dawki to się poprawiło jeżeli chodzi o skutki uboczne ale stan mojej skóry trochę się pogorszył. Jak dostałam się do lekarza to pani doktor stwierdziła, że podczas leczenia powinno się raczej zwiększać dawkę a nie zmniejszać. Ponieważ boję się powrotu skutków ubocznych nie podwyższyłam dawki i cały czas biorę 2 tabletki tygodniowo. Skóra póki co nie wygląda źle, twarz i głowa Ok trochę na plecach się pojawia ale co to jest w porównaniu z tym co było. Nie wiem czy dobrze robię następną wizytę mam w lipcu, zobaczymy co dalej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: Avicii (---.opera-mini.net)
Data: 28 kwi 2015 - 23:55:29

to wypadanie włosów przeraża mnie najbardziej ;( czyli jak już się zaczyna brać ten trexan to trzeba już brać cały czas ? yawning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: eksa (---.centertel.pl)
Data: 01 maj 2015 - 14:50:31

Z tego co wiem leki immunosupresyjne bierze się przez dłuższy czas. Rozmawiałam z dziewczyną która brała jyż czwarty rok i czuła się dobrze. I włosy miała normalne, jest to pewnie b. indywidualna sprawa. U mnie jak zmniejszyłam dawkę szybko włosy się zagęściły. Sama nie wiem co dalej, też chciałabym porozmawiać z ludźmi z dłuższym stażem takiego leczenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: Avicii (---.opera-mini.net)
Data: 02 maj 2015 - 23:06:54

a Twoje organy wew mają się ok ? w sensie wątroba i nerki? smiling smiley i w jakim stanie byłaś jeśli chodzi o % zajętej skóry łuszczyca że dali Ci trexan ? smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: eksa (---.centertel.pl)
Data: 03 maj 2015 - 09:56:06

Na łuszczycę choruję już ok 20 lat. Zaczęło się od maleńkiej zmiany na skórze głowy i przez lata się pogłębiało . Może w porównaniu z innymi dużo nie miałam zmian, procentowo trudno określić, sk?ra głowy pod włosami, niestety twarz czyli czoło przy uszach i za uszmi, pojedyńcze zmiany na plecach brzuchu łokciach i trt pośladki. I właściwie nic mi nie pomagało, a dużo stosowałam specyfików. Pierwsza rzecz która mi pomogła to były lampy PUVA no i teraz Trexan. Wątrobę kontroluję raz w m-cu za każdym razem boję się żeby było wszystko Ok, bo boję się również przerwać leczenie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: obcca (---.play-internet.pl)
Data: 03 maj 2015 - 19:59:41

nie wiem po co ludzie strasza trexanem, biore kilkanascie lat, nie narzekam mam spokoj z luszcyca, badania kontrolne mam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: eksa (---.centertel.pl)
Data: 03 maj 2015 - 21:07:31

Napisz coś więcej o leczeniu, od jakiej dawki zaczynałaś ile teraz bierzesz i jak się czujesz i czy masz jakieś skutki uboczne?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: MartuŚ (---.play-internet.pl)
Data: 04 maj 2015 - 18:12:49

Cześć smiling smiley

mam pytanie:
czy ktoś na forum brał zastrzyki METEX?
jestem ciekawa opinii.

Przez około 3 lata biorę metotrexat (6 tabletek na tydzień) i zgadzam się z przedmówcami jeśli chodzi wypadanie włosów. W moim przypadku jest tez tak, że kilka godzin po zażyciu źle się czuję, mam mdłości, boli mnie brzuch. Najważniejsze, jest jednak to, że pomaga, łuszczyca prawie zniknęła.
Wiem, że to baaardzo silny lek, ale jestem zadowolona.

Pozdrawiam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Trexan - tabletki na łuszczycę
Wysłane przez: eksa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 lut 2016 - 21:01:10

Hej,
Parę miesięcy minęło, kiedy ostatnio pisałam.
Ponieważ trochę jednak pogorszył mi się stan skóry to od stycznia wróciłam do starej dawki TREXAN-u czyli 4 tabletki na tydzień i teraz jest OK. Skóra prawie czysta, wyniki badań też w porządku. Także cieszę się i mam nadzieję, że jeszcze długo tak będzie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.