prosba o pomoc w badaniu - stres w łuszczycy
Wysłane przez: asiek13 (---.tvk.torun.pl)
Data: 22 lip 2014 - 13:10:31

Witam Serdecznie,
Jestem magistrantka w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, piszę pracę magisterską o radzeniu sobie ze stresem w łuszczycy. Moim promotorem jest Dr Marlena Kossakowska http://www.swps.pl/sopot/sopot-uczelnia/sopot-uczelnia-kadra/621-sopot/uczelnia-sopot/kadra-sopot/7621-dr-marlena-kossakowska
adres mailowy: [email protected]
Bardzo proszę o przeczytanie poniższej prośby i wypełnienie ankiety. Mam nadzieje ze tym badaniem przybliżymy się o krok do poradzenia sobie z ta trudna choroba.
Z poważaniem
Joanna Banaszek


Tresc prosby:

Szanowni Panstwo, jestem psychologiem i prowadze badania dotyczace radzenia sobie z choroba przewlekla. W wyniku badan napisze ksiazke na temat radzenia sobie z choroba. Uprzejmie prosze o pomoc. Wystarczy kliknac na ponizszy link i odpowiedziec na szereg pytan. Badanie nie jest krotkie i zajmuje ok 20-30 minut, ale dzieki niemu dowiemy sie dosc szczegolowo jak pomoc chorym pod wzgledem psychologicznym. Trzeba odpowiedziec na wszystkie pytania zaznaczone czerwona gwiazdka. Na koniec badania podaje swoj adres mailowy z moim nazwiskiem. Osoby chetne moga do mnie napisac maila z prosba o przeslanie wynikow badania. Dziekuje bardzo. Na poczatku po kliknieciu wpisz kod lub pseudonim, badania sa anonimowe. Kliknij i wypelnij:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDNDLVpKS2pWQXBOdWFSbHFSVFAtMlE6MQ
Badanie dotyczy tylko osób chorych.

Re: prosba o pomoc w badaniu - stres w łuszczycy
Wysłane przez: diana (---.rzeszow.mm.pl)
Data: 23 lip 2014 - 22:09:56

chcialam srobic serio ale tak dlugiego badania dlugo nie widzialam, odstrasza dlugoscia

Re: prosba o pomoc w badaniu - stres w łuszczycy
Wysłane przez: asiek13 (---.bu.eduroam.umk.pl)
Data: 24 lip 2014 - 15:01:50

Witam, bardzo dziekuje za checi i mimo wszystko bardzo bym prosila o jeszcze jedno podejście jeśli znajdzie Pani chwilke, wiem ze badanie jest odstraszające ale mam nadzieje ze w przyszłości pomoże osobom chorym na łuszczyce. Tylko dzięki osobom chorym można walczyc z ta trudna choroba. Pozdrawiam serdecznie

Re: prosba o pomoc w badaniu - stres w łuszczycy
Wysłane przez: Z.E.J. (---.rejtravel.pl)
Data: 24 lip 2014 - 23:26:03

Witam,
eżeli jesteś psychologiem to poczytaj trochę więcej i o filozofii też, poznaj naturę ludzką. Każdy człowiek jest stwożony tak aby dążył do dobra swojego i swoich najbliższych, to jest chwalebne i naturalne. Lecz chwalebny lekarz na państwowym etacie, który ma jeszcze swoją prywatną klinikę nie będzie wyleczał tylko będzie udawał że stara się wyleczyć i im będzie dla nas milszy, mówił nam o stresach i prawidłowym odżywianiu tym gorzej dla nas.
Dzisiaj instytucje i uczelnie państwowe wybrały dla nas tzw. lekarzy z dyplomami, które w razie czego im dupę bronią a ewentualne odszkodowanie zapłacą podatnicy a święte krowy mają się bardzo dobrze.
Gdyby te święte krowy mógł weryfikować tylko pacjęt, to znaczy że lekaże byli by tylko prywatni i każdy mógłby nim zostać w zależności od skuteczności to sami poszli byśmy do tego najlepszego.
Jasne że nie potrzebny by nam był ZUS ani NFZ, więc nie płaćmy tego haraczu a dobrzy lekarze sami będą się kształcić w najlepszych uczelniach z zamiłowania i dla dobra przyszłych pacjętów bo innaczej konkurencja pokarze im gdzie mogą zbierać puszki i butelki.
Pozdrawiam Z.E.J.

Re: prosba o pomoc w badaniu - stres w łuszczycy
Wysłane przez: asiek13 (---.bu.eduroam.umk.pl)
Data: 25 lip 2014 - 11:24:00

Witam serdecznie,
Z.E.J. - z całym szacunkiem - o ile dobrze zrozumiałam - psychologiem jeszcze nie jestem, ale mam zamiar być... Nie piusze pracy magisterskiej o chorobie przewleklej (łuszczycy) bo taki temat mi narzucono lub bo taki temat był wolny... Mam osobiste doświadczenia związane z silnym trądzikiem z którym zmagałam się przez kilka lat i jeśli chodzi o emocje, nature człowieka, stygmatyzacje osob z chorobami skórnymi, itd., itd., to dużo wiem (podkreślam ze nie z książek). Aby kiedyś były efekty, to niestety trzeba do tego dochodzić metoda prob i bledow, poszukiwac, pytac, oraz zbierac informacje od osob doświadczonych, ponieważ to one (w tym przypadku osoby chore na luszczyce) sa specjalistami, oni czuja i wiedza najlepiej!!!! książki owszem czytam bo takie sa wymogi, ale tez sa to książki pisane również przez specjalistow. Jeśli chodzi natomiast o pogardę lub zniechęcenie do leakrzy to niestety jak w każdym zawodzie sa osoby z powolania i sa osoby z pobudek finansowych, sa tez tacy, którzy realizują marzenia rodzicow... nie mi to oceniac, ja chce robic swoje, robic to jak najlepiej i liczyc ze dzięki osobom, które zechca przemeczyc się tych kilkanaście minut w wypelnianiu ankiety kiedyś będzie można szybciej, lepiej, latwiej im pomoc. Może jestem naiwna ale wole patrzeć pozytywnie w przyszlosc niż narzekac na obecny stan rzeczy. Kiedys tez bylam zbuntowana a wine zrzucalam na lekarzy, ale to potegowalo moja chorobę. Pozdrawiam i zycze więcej pozytywnego myslenia

Re: prosba o pomoc w badaniu - stres w łuszczycy
Wysłane przez: asiek13 (---.bu.eduroam.umk.pl)
Data: 25 lip 2014 - 11:32:45

Z.E.J. serdecznie polecam ksiazke "Psychologiczne i medyczne aspekty chorób skóry" Redaktor: Teresa Rzepa, Jacek Szepietowski, Ryszard Żaba. Bardzo cenna ksiazka która przybliży w jaki sposób stres wpływa na choroby skorne (pod tym katem pisze) pozdrawiam