Dermovate. Czy wybiela?
Wysłane przez: lukasz (---.free.aero2.net.pl)
Data: 01 sie 2014 - 20:47:28

Witam.
Od sześciu dni smaruję rękę i kolano maścią Dermovate, a na głowę leję roztwór tej samej marki. Stosuję to 2 razy dziennie, zmiany się wygładziły na równo ze zdrową skorę oraz rojaśjniły. Na ręce mam owalną zmianę i dwie kropy, które mimo smarowania wciąz sa widoczne. Kiedy podrapie te miejsca skóra zaczyna mnie swędzieć i zastanwiam się czy dalsze smarowanie przyniesie jakies ofekty w postaci wybielenia zmian? Dodam, że nidy wczesniej w tych miejsach nie stosowałem sterydów(nie licząc głowy), parę lat temu wypaliłem sobie to cygnaliną teraz wróciło i używam sterydu.
Wydaje mi sie, że łuszczyca całkiem nie zeszła skoro jest różowy kolor, ale nie wiem czy dalej smarowac? Czy któremuś z Was sterydy wybieliły skórę i po jakim czasie?

Pozdrawiam

Re: Dermovate. Czy wybiela?
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 01 sie 2014 - 21:27:00

Stosuje różne sterydy od kilku lat. Oczywiście nie ciągle w jednym miejscu, bo zmiany pojawiają się, znikają, wychodzą gdzie indziej itd. Smaruję kiedy potrzeba. Tak czy inaczej nie wybieliły mi skóry. Oczywiście gdy łuszczyca w danym miejscu znika, to przez jakiś czas to miejsce jest jaśniejsze od reszty skóry. I np. jednokrotne opalanie nie wyrównuje tych bledszych miejsc. Ale z czasem wszystko zaniknie i kolor się zrówna. Ja tak mam przynajmniej i w tym celu korzystam ze słońca, bądź raz na jakiś czas z solarium.

Re: Dermovate. Czy wybiela?
Wysłane przez: lukasz (---.free.aero2.net.pl)
Data: 02 sie 2014 - 02:01:29

A jaki masz kolor tych miejsc po zakończonej kuracji sterydem? Bo mnie martwi to, że juz szósty dzień samruje i wciąż są koloru różowego co chyba świadczy o niedkońca zaleczonej łyszczycy. Oczywiście zdaje sobie sprawę, ze to nie idzie raz, dwa ale nie wiem czy mogę juz przerwać kurację czy ciągnąc dalej do tych dwóch tygodni?

Re: Dermovate. Czy wybiela?
Wysłane przez: lukasz (---.free.aero2.net.pl)
Data: 02 sie 2014 - 02:05:15

Miało być: "nie do końca"

Przepraszam juz prawie śpięwinking smiley

Re: Dermovate. Czy wybiela?
Wysłane przez: diana (---.rzeszow.mm.pl)
Data: 14 sie 2014 - 19:03:42

jesli masz opalona skore wybieli ci skore, ale spokojnie mozna ja opalic ale opala sie ciut dluzej, po okolo 7 dniach powinienes juz widziec bielsza skore, kwestia jaka masz karnacje, ja jestem opalona wiec odrazu widze jasniejsza plamke

Re: Dermovate. Czy wybiela?
Wysłane przez: diana (---.rzeszow.mm.pl)
Data: 14 sie 2014 - 19:05:09

jesli widzisz rozowy slad to znaczy ze luszczyca zniknela ale jeszcze jest stadium zapalne, posmaruj jeszcze kilka dni

Re: Dermovate. Czy wybiela?
Wysłane przez: lukasz (---.free.aero2.net.pl)
Data: 18 sie 2014 - 00:31:53

O właśnie! O to mi chodziło. W sobotę 2 sierpnia smarowałem ostani raz i jak dotąd utrzymuje się różowy ślad. Planuję to przejechać cygnoliną za jakiś czas.