łuszczyca a sport
Wysłane przez: Jacek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 gru 2005 - 18:33:17

Witajcie mam do was pytanko kiedyś przed studiami jak jeszcze siostra Ł nie pokazała się u mnie trenowałem sobie tenisa stołowego (II i III liga) teraz chciałbym się troszkę poruszać wieczorem (mam tu na myśli sport i wcześny wieczór winking smiley ) więc zamierzam wrócić do tzw. Ping-ponga. Mam pytanie czy nie ma przeciwskazań w uprawianiu akurat tego sportu przy tej chorobie. Aha jeszcze jedno jak z chodzeniem na basem ??


Z góry dziękuję - pozdrawiam

Re: łuszczyca a sport
Wysłane przez: Ilona (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 02 gru 2005 - 21:15:27

Jacek!!
To przecież do odważnych świat należy, czyli do NAS.
Nie mam pojęcia skąd masz takie obawy, że w Ping-Ponga nie można grać mają Panią Ł.? Ja mam Panią Ł. od ponad 15 lat. Również trenowałam wyczynowo, co prawda jeździectwo, nie ping-ponga (mając łuszczycę) i nigdy nie widziałam w tym żadnego problemu. Co ma piernik do wiatraka? Myślę, że mogą być jakieś opory, ale bardziej psychiczne czy też moralne (wstyd itp.) przy uprawianiu sportu kontaktowego, ale ping-pong?!
A co do basenu, to muszę Ci powiedzieć, że na basen też normalnie chodzę. Mimo tego, iż widać ślady łuszczycy na łokciach, na nogach, na czole. Ale mam to głęboko w nosie. Też chcemy przecież normalnie żyć, prawda?
Powodzenia i niczym się nie przejmuj. Nie patrz na innych, niech oni się martwią i mają problemy. My już jeden mamy i to wystarczy.

Re: łuszczyca a sport
Wysłane przez: Marta (---.chopina.sys-net.pl)
Data: 02 gru 2005 - 21:56:24

sPort? szkodliwy? a skad...! od kilku lat Plywam, biegam, trenuje na silowni, a codziennie rano i wieczorkiem joga. Nie zauwazylam, zeby to sPowodowalo jakiekolwiek negatywne zmiany łuszczycowe. No, chyba, ze bedziesz grał, Jacku, w Ping-Ponga w mrozny Poranek i mrozny wieczor na golasa, kiedy łatwo oslabic organizm ;-] Tyle! Pozdrawiam! winking smiley

Re: łuszczyca a sport
Wysłane przez: Mat (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 gru 2005 - 23:55:00

Ilona - Co ma piernik do wiatraka? - hmm piernik sie może zwiatraczyć a wiatrak spierniczyć tongue sticking out smiley heheh smiling smiley

Re: łuszczyca a sport
Wysłane przez: Ilona (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 gru 2005 - 00:17:25

NO właśnie Mat, i tylko takie mogą być tego efekty!!! Ha, ha, ha.

Re: łuszczyca a sport
Wysłane przez: Mat (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 gru 2005 - 00:22:15

Dawniej dużo biegałem smiling smiley ł mi nie przeszkadzała smiling smiley teraz niestety mało sie ruszam a to przez łzs...

Re: łuszczyca a sport
Wysłane przez: Jacek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 gru 2005 - 12:42:17

Dzięki wszystkim za odpowiedź a chodziło mi o to że przy uprawianiu tenisa częste są u zawodników bóle stawów szczególnie łokci, ale uspokoiliście mnie

- Pozdrawiam