Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Luszczyca a honorowe krwiodawstwo
Wysłane przez: 4mika (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 gru 2005 - 20:50:09

Nie mam problemu z oddawaniem krwi, bo nie czuje sie niezrealizowana.
Po prostu zastanawia mnie zestawienie i wcisniecie chorych na L miedzy narkomanow a gruzlikow.
To, co pisze kwark jest juz jakims uzasadnieniem. Dlaczego wiec na tych listach nie ma SM? A jak osoba nie wie, ze jest chora - przeciez i tak testuja krew (albo moze nie..?)
Innym moze byc zazywanie lekow (zwlaszcza sterydow) - ale wtedy sie chyba pisze: chorzy na luszczyce zazywajacy takie-a-takie leki.

Ciekawe, ze na stronach in english sytuacja wyglada inaczej. Jedynym przeciwskazaniem "permanentnym" jest:
-Persons who have taken Tegison for psoriasis
I nic wiecej o luszczycy nie pisza...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca a honorowe krwiodawstwo
Wysłane przez: Dominik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 gru 2005 - 22:25:29

Mozecie sobie myslec co chcecie, ale po prostu nam nie wolno oddawac krwi i tyle. I nalezy sie z tym pogodzic...niestety sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca a honorowe krwiodawstwo
Wysłane przez: Wyspiarz (212.160.230.---)
Data: 10 gru 2005 - 15:27:07

Taka prawda - oddajac krew mozemy przekazac geny luszczycowe osobie, ktorej przeotczona zostanie nasza krew. Nie wolno nam oddawac krwi i tyle.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca a honorowe krwiodawstwo
Wysłane przez: zioma (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 gru 2005 - 15:52:44

Do Wyspiarza: stary nei masz racji z tymi genami. geny masz już w sobie, nikt Ci nei dorzuci nowości.nie możesz przez krew przekazać genów, gdyby tak było to po transfuzji rodziły by się dzieciwinking smiley mozesz jedynei przekazać z krwią substancje które spowodują uaktywnienie takiego a takiego genu. moze się czepiam, sory, takie małe zboczenei przedzawodowe. Poczytaj Kwarka, dobrze gada. pozdrosmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca a honorowe krwiodawstwo
Wysłane przez: daria (---.g.intelink.pl)
Data: 10 gru 2005 - 19:57:13

a ja nie moge sie z tym pogodzić. Co to za głupia choroba-dlaczego nie zbadano jej właściwości?? o co w niej wogle chodzi!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca a honorowe krwiodawstwo
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 gru 2005 - 23:02:31

ludzie luszczyca nie jest zakazna
ale krew oddana innemu czlowiekowi jest przeszczepem
i nasza choroba ma genetyczne pochodzenie
ja sadze iz nie mozna swiadomie oddawac krwi bedac luszczykiem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca a honorowe krwiodawstwo
Wysłane przez: 4mika (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 10 gru 2005 - 23:18:47

Wydaje mi sie, ze nie ma prostego przelozenia na genetyke.
A juz bzdura jest mowienie, ze przekazujemy jakies "geny" bo jakby tak bylo, to ludzie po transfuzjach byliby hybrydamismiling smiley)

Ciekawe czy w sytuacji krytycznej, albo gdyby taki luszczyk byl jedynym osiagalnym dawca szpiku - czy tez by odmowili?

Podkreslam, ze polskie zalecenia jakos nie znajduja odbicia w tzw. zachodnich. Tam koncentruja sie glownie na zazywanych lekach na L. jako kryterium do wykluczenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca a honorowe krwiodawstwo
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 gru 2005 - 23:29:47

gdybym mial swiadomosc iz moje 0rh- uratuje komus zycie
bez zastanowienia oddaje
zreszta bylem kiedys honorowym

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca a honorowe krwiodawstwo
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 gru 2005 - 07:53:17

Nie jest możliwe przekazywanie informacji genetycznej poprzez krew. Ten proces zachodzi tylko i wyłącznie podczas podziału komórek (mitoza i mejoza ze zjawiskiem crossing-over), można też przekazywać informację genetyczną zawartą w DNA mitochondrialnym (struktura energetyczna wewnątrzkomórkowa). Krew jest nośnikiem komórek, a nie substancją odpowiedzialną za przepływ informacji - tę funkcje spełnia messenger RNA. Przekazywanie genów to najdoskonalszy i najbardziej wyrafinowany proces jaki zachodzi w przyrodzie. Jest sterowany przez wiele substancji czynnych i zachodzi w ścislych, specyficznych warunkach. Materiał genetyczny przekazany i nie powilony ginie w krótkim czasie. Samo podanie krwi nie przeniesie genu bez funkcji ,,copy".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca a honorowe krwiodawstwo
Wysłane przez: 4mika (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 gru 2005 - 16:48:12

Drogi kwarku, wiem, ze chciales zablysnac :>, ale mocno zaweziles pojecie przekazywania informacji genetycznej. Jednak dyskusja ta nie jest na temat przekazywania genow, tylko krwiodawstwa.

Nalezy jeszcze raz podkreslic: nie przekazujemy genow poprzez krew. Obrazowo posluze sie przykladem transfuzji krwi od osoby innej rasy (np. czarnej). Czy sciemnialaby nam skora..? smiling smiley


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca a honorowe krwiodawstwo
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 gru 2005 - 17:06:15

Racja, poszedłem na całość i zawęziłem temat do ścisłego minimum i w dodatku na poziomie książki do gimnazjum. Ale takie podanie czystej prawdy (pure core) czasami rozwiewa wątpliwości, bez zbędnego owijania w wymysły i fantazje podczas radosnej twórczości w ramach dysputy ,,ślady zębów na kaszance i kto to zrobił". Nie mam zamiaru tu błyszczeć, bo to niczemu nie służy, czasami staram się błyszczeć natomiast na posiedzeniach Światowego Zjazdu Dyskutantów Na Tematy Dziedziczenia Przez Transfuzję, które odbywają się co roku w sali wykładowej Kathmandu University w pierwszy czwartek miesiąca Mun.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.