Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Neotigason
Wysłane przez: Roman (---.nysa.sdi.tpnet.pl)
Data: 22 sie 2005 - 13:00:42

Witajcie!
Mam 34 lata od 14 lat z łuszczycą na dobre i złe. Od 5 lat raz w roku (przeważnie przed latem) stosuję kurację przy użyciu tabletek neotigason firmy Roche. Poprawa gwarantowana w przeciągu kilku tygodni na okres w moim przypadku od 3 - 6 miesięcy. Tabletki nie są tanie (ok. 190 zł za 100 szt. na ubezpieczenie) i trzeba mieć w miarę zdrową wątrobę aby je stosować. Mankamentem tego leczenia jest możliwe nasilenia choroby przy późniejszych jej nawrotach , ale z mojego punktu widzenia warto choćby na te kilka miesięcy by móc poczuć powiew świeżości. Pozdrawiam i czekam na opinie tych którzy mieli styczność z neotigasonem w celu podzielenia się doświadczeniami. I jeszcze jedno , kto wie gdzie i za ile można nabyć rybki Garra Rufa . Piszcie .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: Aldona (---.c155.petrotel.pl)
Data: 24 sie 2005 - 00:19:03

Dla mnie super. Jest choćby gwarancją lata w normalnych ubraniach. Jestem na minimalnej dawce podtrzymującej, regularnie robię badania, jest dobrze i niech tak zostanie czego i Tobie życzę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: kerrim (---.walbrzych.sdi.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2005 - 13:46:10

Witam.
Mi lekarz przepisał podobne tabletki. Też podczas ich zażywania łuszczyca znika w ciągu około 2-3 tygodnie, tyle że miałem pecha i zacząłem je brać na jesień i wiosną lekarz kazał zrobić przerwe i oczywiście na lato mnie wysypało - ale pech. Tabletki to: Sandimmun Neoral firmy Novartis pakowane też po 100szt. Ceny nie pamiętam, ale na recepte były dosłownie za "grosze" Też trzeba mieć zdrową wątrobę ponadto badania krwi raz w miesiącu i trzeba kontrolować ciśnienie, oraz wagę ciała.
Ps. Znalazłem cenę na opakowaniu 353zł, ale naprawdę na receptę nie przekraczała 10 zł.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: Kuba (217.153.14.---)
Data: 03 pa� 2005 - 15:01:04

Witajcie,
mam 33 lata. Na łuszczycę choruję już 15 rok ale takiego "wysypanego" jeszcze nie miałem. Od dziś zaczynam przyjmować Neotigason. Mam nadzieję na poprawę. Czy mieliście do tabletek naświetlania PUVA? Ja nie dostałem.
PS Sandimun mi nie pomógł:-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: markus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 pa� 2005 - 01:36:23

nie pamietam ale puva wspomaga leczenie noetigasonem ( albo sandinum ) naprawde nie pamietam , przynajmniej tak twierdzi moj dermatolog , co oczywiscie nie zwalnia z brania oxyralenu przed puva, zycze zdrowia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: EWA.P (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 pa� 2005 - 15:51:00

ja jak bralam neotigason to naswietlania mi odstawili i kazali jak najmniej przebywac na sloncu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: Daniel (80.54.200.---)
Data: 10 pa� 2005 - 22:13:30

Ja bralem neotigason i sero poprawy , teraz biore sandinium i jest lepiej ,.,pozdrawiam wszystkimwinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: Krzycho (---.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 10 pa� 2005 - 23:15:22

Mam 33 lata a łuszczycę mam 29 lat. Nic mi już nie pomaga, przynajmniej mam takie wrażenie. Jedyny to Samdimun, doradżcie mi skąd go brać, mam coraz większe problemy z uzyskaniem recepty. Jestem z Poznania.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: radek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lis 2005 - 19:20:02

Ja brałem Neotigason i naświetlamie PUVA efekt SUPER spokój na 6 miesiąc teraz mnie tak wysypało że nie widac zdrowego ciała

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: chory (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lis 2005 - 20:01:26

ja wam mówię najleprzy jest Vipsogal

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: Paweł (---.ghnet.pl)
Data: 04 kwi 2006 - 14:12:32

Z receptami nie ma problemu-moja mama jest lekarzem,jak ktoś potrzebuje pisać.
Mam łuszczycę od 2 lat,a mam 45 lat i uważam to za tragedie.Mam cukrzycę,i bardzo poraniony brzuch-rany stare,ale się odzywają.
Może ktoś w Krakowie zna jakiegoś super-dermatologa?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: Krysia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 04 kwi 2006 - 19:40:36

jeśli chodzi o rybki to na innym forum ktoś napisał że 50 zł za szt ale nie podał gdzie mozna te rybki kupić, podam ci stronę na którą możesz zajrzeć ale nie ma po polsku niestety. http://www.dr-fisch.at/knabberfische/index.php
Jeśli chodzi o tigason to stosowałam to dawno temu a potem neotigason. Ten pierwszy raz to w trakcie zażywania były nieciekawe efekty uboczne ale spokój miałam ok 5-6 miesiecy ale były spore ciemnobrązowe przebarwienia na skórze w miejscach po plamach, wiec i tak nie mogłam pokazac sie na plaży czy basenie. Potem jak sypnęło to był poważny problem. Po kilku latach klinika znów to zaproponowała ale neotigason, znów nieciekawie sie czułam w czasie kuracji ale efekt był o połowe krótszy.Teraz mam już dość ekperymentowania na sobie bo brałam tez sanndinum w chwili gdy nie było tego jeszcze w aptekach ale byłam w klinice królikiem doświadczalnym i bez efektu dopiero 3 lata temu ponowiono próbę ale gdy nie było efektów dołączono metotreksat i oba leki dały dobry efekt,Niestety była to już piorunujaca dawka ale skuteczna na ok2-3 miesiące ,potem wyglądałam tak jak przed szpitalem - tak więc wszelkie"wielkogabarytowe"leki u mnie odpadają i czekam na Boży cud bo nie jest ciekawie a na dzis to smaruje sie tylko po to aby skóra nie bolała. Nie stac mnie na wiele rzeczy wiec i rybki mogą byc dla mnie problemem nawet gdybym miała do nich dostep. Na koniec poradzę ci coś - nie bądź skory do zbyt czestych "świeżych powiewów" bo tak sie dowalisz jak ja teraz, nic mi nie pomaga. Życzę ci dużo zdrowia i powodzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: Waldek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 kwi 2006 - 20:01:17

DO PAWŁA Witam możesz podać maila potrzebował bym recepte oczywiście jak możesz muj mail to [email protected] dziękuje i pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: Mania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 kwi 2006 - 08:39:39

Brałam już dwa razy neotigason i stosowałam go razem z lampami PUVA (RePuva) efekt super. Polecam bo to dobry sposób aby uporać się z plamami. Problemem sa tylko skutki uboczne no i oczywiście silne działanie teratogenne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: karmi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 kwi 2006 - 15:18:10

Do Pawła Cześć chciałabym spróbowac tego sandimmun cos pisales o recepcie??jezeli mozesz zalatwic to odezwij sie moj email [email protected] dzieki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: biedroneczka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 kwi 2006 - 15:52:24

ja slyszalam ze decydujac sie na trzeba sie zabezpieczac przed zajsciem w ciaze bo rodza sie dzieci upośledzone

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: Mania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 kwi 2006 - 15:21:54

No tak zgadza się działanie teratogenne o którym pisałam to działanie uszkadzające płód. Dlatego biorac neotigason oraz przez 2 lata od ostatniej tabletki nie mozna zajść w ciążę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Neoral Sandinum
Wysłane przez: Kasia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2006 - 13:32:58

Czy mozesz zalatwic recepte na ten lek NEORAL SANDINUM?


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neotigason
Wysłane przez: michał (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2006 - 16:03:48

sandinum juz podobno jest nie refundowany

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.