Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
rada
Wysłane przez: Adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 cze 2006 - 02:29:57

Witajcie. Jestem tutaj zupełnie nowy, nie znam Was i dopiero zaczynam rozumieć Wasz problem. Jeszcze pół roku temu nie miałem pojęcia co to jest łuszczyca. Teraz wiem.....chociaż nie do końca, bo nie ja jestem chory, tylko moja ośmioletnia córka. NIe chcę się rozpisywać. Bardzo dużo czytałem na temat łuszczycy, a jeżeli chodzi o praktykę to też stosowalismy wiele metod leczenia (dostępnych dla dzieci) i wiem, że to dopiero początek walki......i na samym początku nasej wspólnej rodzinnej drogi przez tą chorobę chciałbym się podzielić pewnym doświadczeniem (może juz o tym słyszeliście, ale ja uważam, ze powinienem o tym napisać). Otóż moja żona usłyszała od obsługi apteki, której jesteśmy klientami, iż pewien pan cierpiacy na łuszczycę od wielu lat (panie z apteki widziały objawy choroby na dłoniach, rękach) pojawił się w aptece bez żadnych zewnętrznych objawów. Ku wielkiemu zdziweniu stwierdził, iż pozbył się "biedronek" w bardzo prosty sposób. Otóż codziennie smarował chore miejsca szamponem leczniczym POLYTAR LIQUID i po krótkim czasie objawy ustąpiły. Nie chciało nam się w to wierzyć, jednak szampon taki posiadaliśmy, gdyż myliśmy nim głowe naszej córki. Postanowilismy spróbować, przez jeden tydzień smarowałem tym szamponem prawą rękę mojej córki, po to by porównać z ręką lewą niesmarowaną (ma wysypane całe ciało, ale ręcę są w najgorszynm stanie). Pierwsze EFEKTY widziałem po dwóch dniach!!!!!! Teraz jestesmy po tygodniu stosownia tego specyfiku i prawa ręka ZNACZNIE różni się od lewej. Żadne dotychczas stosowane środki nie przyniosły takiego rezultatu. poważnie. Od jutra zaczynamy smarować całe ciało naszej córeczki i podzielę się z Wami moimi obserwacjami. szampon zmywam z ręki po ok. pół godzinie. NIe wiem, moze to banalne co pisze, ale uważam, że powinienem się podzielić moim doświadczeniem. Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie
Adam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 cze 2006 - 12:15:13

A czy możesz podać skład tego szamponu .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: EWa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 cze 2006 - 13:17:33

szampon ten zawiera dziegc i moze dlatego ponaga równiez na cialo , warto sprobowac smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: Adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 cze 2006 - 15:51:50

szukałem pudełka z ulotką nie mogłem znależć, tak więc szczegółowego składu nie podam, na opkowaniu szamponu jest jedynie napisane, że substancja czynna to mieszanina dzigci 1%. pozdrawam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: dana (---.ceron.pl)
Data: 18 cze 2006 - 15:56:54

jednym słowem to smoła węglowa ,maść Delatar

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: Adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 cze 2006 - 15:58:35

ale po Delatarze nie było efektów, po tym szamponie są

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 cze 2006 - 18:04:31

Na mnie też delatar nie działał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: Ania:) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 cze 2006 - 21:41:17

To fajnie Adamie, że zechaciałeś sie z nami podzielić tą wiadomościąsmiling smileyWszystkiego warto spróbowaćsmiling smiley
Nie obraź się ale muszę Ci to napisać, panie z obsługi apteki to zazwyczaj mgr farmacjismiling smiley
Pozdrawiam cieplutkosmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: Adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 cze 2006 - 21:46:17

Akurat te Panie były technikami farmacji :-)
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: ASIA 21 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 cze 2006 - 23:11:21

Witam cie Adamie posiadam ten szampon ale czy to nie zaszkodzi mam nogi w strasznym stanie wiec chyba sprobuje ale nie chcialabym tego podrazniac prosze o odpowiedz pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: Adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 cze 2006 - 23:44:13

moja córka ma osiem lat i nie zaszkodziło tylko pomogło, zresztą jeżeli ten szampon został polecony przez lekarza dla dziecka (na głowę oczywiście) to nie powinien chyba działać podrażniająco, spróbować warto, chociaż przez tydzień:-)
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: renata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 cze 2006 - 00:08:17

Ja tym szamponem myję głowę tyle lat i łuszczycę tam mam ale zastanawiam się jak smarujesz i na jak długo ciało córki i po jakim czasie zmywasz?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: Adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 cze 2006 - 00:30:13

smaruję na lekko wilgotną skórę, zmywam po pół godznie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: renata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 cze 2006 - 00:59:56

dzięki spróbuję

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: Izka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 cze 2006 - 11:22:04

Hej. Gdzieś kiedyś czytałam,ze w dawnych czasach jak nie było jeszcze medycyny tak rozwiniętej to ludzi z chorobami skóry kapano żywcem w dziegciu i wystarczało. pozdrówka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: dana (---.ceron.pl)
Data: 20 cze 2006 - 21:02:04

szamponem leczniczym POLYTAR LIQUID
proszę podajcie ile on kosztuje?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: renata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 cze 2006 - 23:35:09

Witam ten szampon kosztuje 20 zł i można kupić w aptekach .Ja stosuję go od kilku lat na przemian z innym dziegciowym szamponem o nazwie Freederm Tar który kosztuje 26 zł.Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: hatys (---.futuro.kielce.msk.pl)
Data: 21 cze 2006 - 11:09:03

Kurcze - ja na łuszczyce choruje całe życie- ale dopiero teraz zdałem sobie sprawę z tego. Mój problem dotyczył owłosionej skóry głowy- ale sobie jakoś radziłem- zresztą łuszczycę najłatwiej poznać po płytkach paznokciowych i po białych plamkach na skórze po intensywnym opalaniu- nigdy mi to nie przeszkadzało... 3 miesiące temu zacząlem zażywać doustnie cynk- ok 20-30mg dziennie- problem z głową zniknął już po 3 dniach- a ja całe życie się męczyłem :-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: Klawesyn (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 cze 2006 - 11:34:28

ten cynk to lekarz ci zalecil czy moze znasz to od jakiegos znajomego, i czy kazdy moze to stosowac ???

I jeszcze jedno pytanie grinning smiley cynk powoduje zwiekszenie poziomu hormonow, czyli innaczej mowiac pokarmy zawierajace duze ilosci cynku stosowane sa jako afrodyzjak, zauwazyles moze u siebie jakies nienaturalne pobudzenie grinning smileygrinning smiley ???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: rada
Wysłane przez: Justyna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 cze 2006 - 14:51:20

Szampon stosuję do mycia głowy od dłuższego czasu i niestety jedynym efektem jest jego brak, ech.... za to maść COCOIS jest niezastąpona! Po raz kolejny wstrzymano jej sprowadzanie do polskich aptek, czekam na jej powrót z niecierpliwością! Polecam każdemu na skórę głowy, jest dostępna bez recepty - koszt ok. 32zł - 30g tubka.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.