Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: Szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 25 cze 2015 - 08:07:40

Zbyszek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Hej! A mi jakoś zepsuła sie lodówka i wszystko
> zostało zalane wodą....i nie mogłem oddać 3
> pudełek...ale ubolewamsmiling smiley smiling smiley smiling smiley


No podziwiam ,bohaterstwo....niespotykane wrecz tongue sticking out smiley
Co prawda doswiadczenie nauczyło mnie że na kłamstwie i oszustwie daleko sie nie pojedzie...no ale widac ciągle ktos próbuje i ....chwali sie tym grając bohatera.

Teraz módl sie aby nic nie wydarzyło sie w twoim zdrowiu....bo teraz zostajesz sam bez opieki medycznej i....ewentualnej PRAWIDŁOWEJ POMOCY bo jak wytłumaczysz fakt ze ciągle jestes pod wpływem substancji,które zostały wycofane.....no chyba uważasz wszystkich za...

Poza tym poczytajcie troszkę w sieci...są już ludzie ,którzy ogromna cenę zdrowotną zapłacili za leczenie biologami,skutki uboczne ich stosowania pobudziły rozmaite choroby...i to nie są ...alergie.

Spokojnie więc podejdzcie do sprawy,to nie koniec swiata,może tak własnie miało byc i wielu z was uratuje to życie.

Powodzenia i optymistycznego spojrzenia na świat i chorobę życze.

"Sredniowieczne" metody jeszcze nikogo nie zabiły,biologi....no już maja plon swój dość spory.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: Sept (---.thehappy3.com)
Data: 25 cze 2015 - 11:20:27

Szater,

Moim zdaniem raczej nie ma co oceniać innych, sytuacje chorych mogą być skrajnie różne. Ja akurat nie mam już nic w domu i co za tym idzie nie mam co zwracać, ale nie wiem, jak bym się zachował, gdybym ten zapas jakiś tam miał.

I ważniejsza dla mnie kwestia skutków ubocznych, o których wspomniałeś. Co jakiś czas słyszę, że to nie sprawdzone i może być niebezpieczne, ale żebym natrafił gdzieś na konkretne przykłady, to nie za bardzo... Poleć tu proszę coś do czytania, coś co nie zawiera domysłów, tylko opis, jakie konkretne straty wyrządziły leki biologiczne. Jakie te ponure "plony" te leki dokładnie zbierają?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: on (---.futuroexito.pl)
Data: 25 cze 2015 - 13:45:09

tez jestem ciekawy, bo biore od 2 lat jakiś lek biologiczny i nie mam nic, zadnych skutków ubocznych, a jak ktoś powie że na starośc wyjdzie, to przecież 90 % ludzi coś ma na starośc. Też chciałbym coś wiedzieć o konkretnych przypadkach działania niepożądanego.
A ten lek wycofują bo u ludzi go przyjmujących występuje depresja (zwiększona) i to jest powód.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: roman83 (---.play-internet.pl)
Data: 25 cze 2015 - 13:48:24

Mam pytanie do Was. Czy w ostatnim czasie nie bolały Was stawy(stopy , dłonie) ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: robflynn (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 cze 2015 - 15:19:09

No bolaly dlonie jak cholera ale czy to od tego leku ?.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: Zbyszek (---.serv-net.pl)
Data: 25 cze 2015 - 16:11:41

Panie SZATERsmiling smiley : :......jakos radę sobie dam bez tej opieki lekarskiej....smiling smiley smiling smiley smiling smiley....chciałem napisać też takie madrości jak Pan ale po namyśle...ide sprawdzić czy aby ta lodówka mi się znowu nie rozmroziła..smiling smiley smiling smiley smiling smiley...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: roman83 (---.play-internet.pl)
Data: 25 cze 2015 - 16:12:40

Wszystko możliwe...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: Zbyszek (---.serv-net.pl)
Data: 25 cze 2015 - 16:16:06

http://dermatologia.mp.pl/lista/show.html?id=88880

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: Sept (---.impium.de)
Data: 25 cze 2015 - 16:37:45

Czyli generalnie nieznane, niezbadane, nie do końca wiadomo, jakie ma skutki. Wiadomo, jak działa, ale nie ma odpowiedniego materiału do analizy, bo wszystko trwa jeszcze za krótko. Straszenie katastrofalnymi skutkami uważam za zbyt drastyczne biorąc pod uwagę dane, jakie mamy, lub do jakich mamy dostęp. Wiadomo, ktoś po odstawieniu leku, może mieć nasilony nawrót choroby, ale w końcu jest to odstawienie leku. Niestety na tym to polega, lub trzeba się liczyć z tym, że może tak być. Brak leku może powodować nawrót. A że czasem jest gorzej niż przed terapią - to też nie jest reguła. Gdybym miał możliwość nowej terapii lekiem biologicznym, to wchodzę w to bez chwili wątpliwości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: Zbyszek (---.serv-net.pl)
Data: 25 cze 2015 - 20:11:14

Sept z Nas będą mieli materiał do badań..smiling smiley smiling smiley....a za dekade ..dwie...bedą mieli lek....Sept a z jakiego jesteś miasta?smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: Sept (---.centertel.pl)
Data: 25 cze 2015 - 21:21:43

Leczę się w Warszawie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: Aga (---.ihar.edu.pl)
Data: 26 cze 2015 - 10:27:45

Na wczorajszej wizycie dostałam (najprawdopodobniej) ostatnie dwa zastrzyki na ŁZS. Jestem w szoku. Po 11 zastrzykach zeszła mi całkowice łuszczyca, pozostał lekki ból stawów. Miałam nadzieję, że po dalszych zastrzykach minie rówież ból stawów. Jestem załamana...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: Sept (---.namedhumanoid.com)
Data: 26 cze 2015 - 10:54:40

Aga, 11 zastrzyków, to w zasadzie dopiero zaczęłaś i poznałaś różnicę :-). Ciekawe, że jeszcze Ci dali zastrzyk, bo generalnie brodalumab jest wstrzymany od co najmniej 2 tygodni. Widać trafiłaś na ludzi, którzy chcą Ci pomóc, jakby nie patrzeć, za wszelką cenę ;-). U mnie na ostatniej wizycie pojawił się pomysł, że może jeszcze się uda, ale nic z tego nie wyszło.
Ja też jestem nieco przerażony tym, co może się teraz stać, ale nie ma co martwić się tak bardzo, nie mamy na to wpływu. Pozytywne myślenie to absolutna podstawa w walce o zdrowie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: roman83 (---.play-internet.pl)
Data: 26 cze 2015 - 13:42:55

Prawdopodobnie jesienią maja być dwa nowe programy ale jakie to narazie cisza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: Aga... (---.ihar.edu.pl)
Data: 30 cze 2015 - 09:57:47

Witam serdecznie,
Jeśli jesienią wejdą nowe programy to czy będą one realizowane w tych samych Ośrodkach w których realizowany był program z Brodalumabnem? Rozumiem że ponownie będzie prowadzona kwalifikacja do nowowchodzących programów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: tedunio (---.internetia.net.pl)
Data: 30 cze 2015 - 10:14:02

witam,

Wrocław, mi też lodówka zniszczyła 4 ostatnie pudełka także nie byłem w stanie ich oddać.

pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: Sept (---.is.a.tor.exit.server.torland.is)
Data: 30 cze 2015 - 14:19:01

Co za pech, nie dość, że program przerwali, to jeszcze awaria lodówki.
Nieszczęścia chodzą parami ;-).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: Stefek Burczymucha (---.itsa.net.pl)
Data: 30 cze 2015 - 15:07:22

Cześć,

Do mnie też dotarła ta przykra nowina.
Jakiś pomysł co dalej? Ja to póki co na gorąco nie mam jeszcze żadnych przemyśleń, ale z pewnością do firmy Amgen maila napiszę od siebie.
Czy komuś w Warszawie na Szaserów też się zepsuła lodówka? Jaka była reakcja personelu medycznego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: Szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 01 lip 2015 - 08:06:17

Zbyszek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Panie SZATERsmiling smiley : :......jakos radę sobie dam bez
> tej opieki lekarskiej....smiling smiley smiling smiley smiling smiley....chciałem
> napisać też takie madrości jak Pan ale po
> namyśle...ide sprawdzić czy aby ta lodówka mi
> się znowu nie rozmroziła..smiling smiley smiling smiley smiling smiley...


Najpierw proponuje sprawdzić jakiej płci jest interlokutor tongue sticking out smiley potem lodówke grinning smiley

Do napisania prawdziwych madrosci potrzeba wiedzy i doswiadczenia...to tak na marginesie...a tak na chwilę obecna życze szczescia ,bo bedzie ono konieczne .....chociaż czy zdrowie budowane na kłamstwie i oszustwie ...przyjdzie i co najważniejsze....utrzyma sie???

Po sterydach są opłakane skutki uboczne a biologi to ingerencja w immunologię,trzeba spokojnej głowy i co najważniejsze dokładnego stosowania sie do zacecen lekarskich....jakie są lub mogą byc skutki? ano kazdy przekona sie na sobie w odpowiednim dla niego czasie.Pokłosie jest ale nie nagłasnia sie tego bo cały czas leki są w fazie testowania.Aby cokolwiek napisac na temat biologów i ich skutków ubocznych musi minąć wiele dekad a nie 10 lat.

Czysta skóra to nie wszystko,jest jeszcze życie,jest rodzina i...dzieci....zdrowe dzieci.

To ze na chwilę obecną nie ma żadnych widocznych problemów nie znaczy ,że ich nie ma,dlatego rozsądek jest najważniejszy bo ryzyko jest 1000 krotnie wieksze jak przy stosowaniu sterydów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Brodalumab - wycofanie leku
Wysłane przez: Sept (---.noisetor.net)
Data: 01 lip 2015 - 11:13:15

Szater,

Ponownie bardzo Cię proszę: przedstaw konkretne informacje.

Piszesz: "Pokłosie jest ale nie nagłasnia sie tego bo cały czas leki są w fazie testowania."
Czego się nie nagłaśnia?

"Aby cokolwiek napisac na temat biologów i ich skutków ubocznych musi minąć wiele dekad a nie 10 lat."
To po co straszysz? Jesteś z przyszłości i znasz wyniki badań tych leków?

"To ze na chwilę obecną nie ma żadnych widocznych problemów nie znaczy ,że ich nie ma"
Jakie wobec tego są, o których wiesz?

"ryzyko jest 1000 krotnie wieksze jak przy stosowaniu sterydów"
Dlaczego akurat 1000, a nie 100 albo 10 000?
Czy wynika to z matematycznych kalkulacji i jesteś w ich posiadaniu?


Doceniam też Twoją troskę o chorych i ich przyszłość, która faktycznie jest pod pewnego rodzaju znakiem zapytania ze względu na przyjmowaniu nowych leków. Podajesz jednak informacje, których nie podpierasz żadnymi źródłami. Piszesz o rozsądku, a czy to rozsądne tak straszyć chorych ludzi, wiesz jak stres wpływa na łuszczycę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.