Paznokcie
Wysłane przez: koala (---.dynamic.chello.pl)
Data: 15 sie 2015 - 13:39:55

Ostatnio na palcu wskazującym i kciuku zauważyłam takie kropeczki wgłębienia. Takie jakby ktoś wbił iglę w paznokieć. Nie jest tego duzo, na kciuku ok. 8 a na wskazującym ok.10 takich wglebien. Dodatkowo na kciuku mam 4 takie w sumie jakby czerwone plamy. No może nie czerwone a takie ciemniejsze niż normalny kolor paznokcia, może bardziej w brązowy. W dodatku to boli. Niestety na zdjęciach tego nie widać, znaczy się mam słaby aparat a żeby zrobić zdjęcie z bliska to już w ogóle ale czy takie coś może świadczyć o Ł. paznokci?
Dodaje zdjęcia choć raczej nic na nich nie widać. [url=http://naforum.zapodaj.net/f7aae2daaa55.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f7aae2daaa55.jpg[/img][/url] http://naforum.zapodaj.net/e80ada2ef65e.jpg.html

Re: Paznokcie
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 15 sie 2015 - 15:00:45

Dzień dobry. Witaj Koala
Nikt nie lubi być posłem złych wieści, ja również, ale wszystkie oznaki, które dokładnie opisałaś (w szczególności punkcikowate wgłębienia i niewielkie przebarwienia) wskazują na początki łuszczycy paznokci (na ile można wyrokować na odległość, przez internet). Tak właśnie zaczyna się łuszczyca paznokci.

Re: Paznokcie
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 15 sie 2015 - 15:34:32

P.S. Za bardzo się nie zamartwiaj, znamy etiologię (przyczyny) choroby. W Polsce łuszczycę można trwale i całkowicie wyleczyć. (Mnie również się to udało!)

Re: Paznokcie
Wysłane przez: Sławek (---.play-internet.pl)
Data: 20 sie 2015 - 09:18:19

Może Helena opowiedz swoją historię smiling smiley czy trzeba kupić książkę żeby sobie o tym poczytać? tongue sticking out smiley

Re: Paznokcie
Wysłane przez: Helena Branicka (---.146.rev.vline.pl)
Data: 22 sie 2015 - 19:00:54

Witam
Łuszczyca to koszmar, męczarnia, życiowa katastrofa. Z łuszczycy uwolniłam się 2 lata temu (również dzięki książce, bez niej nie byłoby możliwe). Paznokcie mam w idealnym stanie, skórę również. Jeśli mówię o tym (niezbyt często), to nie dlatego żeby się chwalić, ale żeby Was zdopingować i zmobilizować, wyciągnąć z doła.

Łuszczycę można trwale i całkowicie wyleczyć - bez maści, bez chemii, bez leków biologicznych, w jedyny racjonalny sposób - usuwając źródła, przyczyny choroby.

Nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej. Łuszczyca jest wyleczalna!
Pozdrawiam. Życzę udanego wieczoru, miłej niedzieli.
Helena

P.S. Zobacz temat: "WOLNY i PRZESZCZĘŚLIWY" z dn.9.06.2015r.

Re: Paznokcie
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 23 sie 2015 - 20:50:52

Helena no i znowu piszesz nie na temat. Nie pisz że się wyleczyłaś, tylko w jaki sposób to zrobiłaś. Bo jak do tej pory pieprzysz w kółko o tym samym, czyli o niczym.

Re: Paznokcie
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 24 sie 2015 - 21:10:53

- Trzy razy dziennie kiełki na parze, i wykańczasz rumiankiem.
(Przypomnij sobie całą ubiegłoroczną dyskusję. Nie chcę być niegrzeczna).

Re: Paznokcie
Wysłane przez: Kamil Kowalski (---.play-internet.pl)
Data: 24 sie 2015 - 23:54:07

Pani Helenko, ale tu chodzi o łuszczycę, a nie jak zatrzymać biegunkę.