Łuszczyca ciaza
Wysłane przez: AnGi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 sie 2015 - 13:18:26

Witam. Jestem w 33tyg ciazy i wyszła mi wczoraj łuszczyca krostkowa uuogólniona (normalnie mialam wysiew zwyklej uogólnionej na duzym obszarze krostkowa mi wyszła 3 raz w życiu) przeczytałam w internecie ze jest niebezpieczna dla matki i płodu i nie wiem co robic czekać do wtorku na wizyte u dermatologa bo bylam umówiona czy jechac na pogotowie? Oprócz wysiewu nie mam innych objawów. Prosze o szybka odp.

Re: Łuszczyca ciaza
Wysłane przez: nadella (---.zory.vectranet.pl)
Data: 16 sie 2015 - 21:01:21

Witaj.
Jestem mamą dwójki dzieci,jedno ma 3 lata,drugie 10 miesięcy. Przy obojgu miałam wysiewy,ale zwykłej łuszczycy,dość duże,przy pierwszym mniej przy drugim o wiele bardziej,po prostu wszystkie witaminy organizm daję dzieciątkowi w brzuszku przez co bardziej mnie wysiało wtedy,ale lekarz powiedział że dla płodu łuszczyca nie jest grożna. Nie można brać żadnych sterydów podczas ciązy.

Re: Łuszczyca ciaza
Wysłane przez: nadella (---.zory.vectranet.pl)
Data: 16 sie 2015 - 21:03:29

A o krostkowej to nie wiem,lepiej się dowiedz na pogotowiu

Re: Łuszczyca ciaza
Wysłane przez: Szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 17 sie 2015 - 08:36:53

Odpowiedziałam dosc dokładnie na forum www.luszczyce.pl

Jakie jest zagrożenie i kiedy ono występuje.

Re: Łuszczyca ciaza
Wysłane przez: magda (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data: 24 sie 2015 - 08:24:28

Ja również jestem w ciąży i choruję na łuszczycę krostkową, obecnie (odpukać) jest dobrze. Nie mmam zadnych zmian, no może kilka malutkich krosteczek, które widze tylko ja. Lekarz nic nie mówił o niebezpieczeństwie dla dziecka. Nie można tylko w czasie ciąży stosować żadnych lekarstw a jedynie nawilżać skórę (polecam krem mediderm). Łuszczyca może być dziedziczna ale ni musi. Jest wiele materiałów na ten temat. Powodzenia.