metypred wasze doświadczenia
Wysłane przez: bb (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 28 mar 2016 - 11:25:14

Lekarz przepisał mi metypred,jednak boję się go brać że po odstawieniu wysypie mnie ejszcze gorzej.

Lekarz stwierdził że powinienem go brać w dawce 2mg dziennie przez miesiąc,potem powoli odstawiać np 2mg co drugi dzień,co trzeci a potem raz w tygodniu ale nie przerywać w ogóle bo mnie wysypie-jak sądzicie czy takie dawkowanie jest bezpieczne?

Re: metypred wasze doświadczenia
Wysłane przez: Szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 29 mar 2016 - 08:06:45

Metypred to steryd likwidujacy stany zapalne ,stosowany do leczenia stawów,choruje przeszło 50 lat nigdy nie stosowałam na łuszczyce.owszem leczona jestem Metypredem w związku z Łyszczycowym zapaleniem stawów,stosuje dawke 16mg dziennie,przez okres ostrej fazy,potem zmniejszam dawke. 2mg to sladowe ilosci,sokojnie,nie sadze aby pomogły na zmiany,ich likwidacje,ale gdy w gre wchodzi sztywnosc stawów taka dawka....troche pomoze.Spotkałam sie ze stoosowaniem metypredy w cięzkich postaciach łuszczycy,gdy zajete jest bardzo duze powierzchnie ciała ale nie w tak minimalnej dawce.
Stosowanie tego sterydu w/g zalecen lekarskich nie spowoduje zadnych dramatycznych zmian tongue sticking out smiley spokojnie

Re: metypred wasze doświadczenia
Wysłane przez: Zulac (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 29 mar 2016 - 13:09:50

Odsyłam do mojego wątku jaki zapoczątkowałem w święta adepend na LZS . Poczytaj będziesz miał pytania pisz.