Łuszczyca
Wysłane przez: Dawqq (141.101.105.---)
Data: 06 mar 2017 - 09:55:28

Witajcie piszę z prośbą o doradzenie i pomoc. Zaczęła pojawiać się u mnie łuszczyca najpierw miałem ją na łokciu z łokcia zniknęła pojawiła mi się na piszczeli blisko kostki jak i na kolanach. No i w miejscu intymnym. Także na głowie, w uszach jak i za nimi. Nie chcę iść jak narazie z tym do lekarza. Możecie mi doradzić czym to smarować i co pomaga u was bez wizyty u lekarza. Do lekarza nie pójdę bo jak narazie nie mam ubezpieczenia. Jak radzić sobie z wychodzeniem na basen czy jezioro wiecie jak ludzie na nas patrzą nie kiedy mam ochotę wziąć jednego drugiego i w łeb trzasnął. Mam nadzieję że mi doradzicie bo sam naprawdę nie mam już sił z tym walczyć.

Re: Łuszczyca
Wysłane przez: Dawqq (141.101.105.---)
Data: 06 mar 2017 - 10:00:39

A i czy muszę stosować jakąś dietę? Jeżeli tak to prosił bym abyście napisali czego nie jeść i nie pić

Re: Łuszczyca
Wysłane przez: On44 (162.158.102.---)
Data: 07 mar 2017 - 01:28:22

Nie idź do lekarza ! Zaczekaj za będziesz mieć wszędzie

Re: Łuszczyca
Wysłane przez: olo (162.158.102.---)
Data: 07 mar 2017 - 10:01:14

Pojdzie do lekarza i dostanie zestaw sterydów.No i wtedy pozniej będzie miał wszędzie:-p

Jest również taka wersja Panie "On44"
Myślę,że dobrze robi szukając na własną rękę informacji.Jednak powinien już szukać namiary na dobrego dermatologa.

Re: Łuszczyca
Wysłane przez: On44 (162.158.102.---)
Data: 07 mar 2017 - 14:26:22

Dobry mu nie da , cygnolina prodemina Lenartowicza ,ale kolego to maści robione na receptę ,i poszukaj dobrego lekarza co ci nie da sterydów na dzień dobry

Re: Łuszczyca
Wysłane przez: pomocna dłoń (162.158.102.---)
Data: 09 mar 2017 - 08:11:34

Pij zioła. Czystek bardzo dobrze robi na wątrobe. znajdź maść nie sterydową ja używam balsamu z arganem a do mycia ciała żelu z arganem + zioła (rewelacja) i stosujesz by pozbyć się łuski. Jak już zostają czerwone placki (bez łuski) szukasz słońca!!!!! Ja go szukam w solarium tongue sticking out smiley Startujesz od bardzo małej dawki, nie możesz się opalać tak żeby skóra była zaczerwieniona tylko brązowiała. Ja zaczynam od 5 min z wył. wentylatorem przy nienagrzanym solarium, później leciutko 3 min i pożniej zwiększam.Musisz znaleźć swoją dawkę tzn zbyt duża dawka też być nie może a przynajmniej u mnie nie podzziałało. Chodź codziennie po kilka minut. Po trzecim opalaniu moje placki były dużo mniejsze niż na początku.(Moja wersja terapiii lampami puva, która jest tańsza i chyba dla mnie bardziej skuteczna) Ja zawsze kiedy ide na solarium idę też na saune na której dobrze się trzeba wypocić i zaraz po do groty solnej. Znajdź sobie dietetyczke, która zrobi ci smaczną diete ( nie za 1500 zł ale za 100 z rozpisaną już dietą). Powodzenia

Re: Łuszczyca
Wysłane przez: Szater (162.158.102.---)
Data: 10 mar 2017 - 12:44:37

Dawqq...jakby tu napisac...ilu ludzi tyle pomysłów,łuszczyca to podła choroba i kazdy z nas choruje inaczej i co innego na niego działa.Dla jednych słonce jest wybawieniem a dla drugich dramatem....jak zadziała na ciebie? musisz sprawdzic sam na sobie,wszystko testowac i obserwowac.Ja piłam lata ostropest plamisty,stosowałam diety...rezultat żaden...moja łuszczyca nie "szła" na zadne diety czy ziołowe oczyszczania...jedzenie w mooim przypadku nie ma wpływu na stan skóry...wspomagac wątrobe dobrze,wiec wspierałam...nie uchroniło mnie to od operacji woreczka zółciowego tongue sticking out smiley alkohol moze miec ale też i nie musi wpływac na łuszczyce.
Czy wizyta u dermatologa to taki dramat???no nie wiem,chciałabym miec pewnosc że to łuszczyca a nie jakas jedna z przyłuszczyc,chorób imitujących łuszczyce.

Bardzo dużo rozmaitych podpowiedzi jest na

www.luszczyce.pl
www.luszczyca.pl
http://luszczyca.org.pl/p2/forum/index.php

musisz poczytac,poszukac,są rozmaite pomocne wskazówki,metody i sposoby.
Nie żebym była przeciwna...ale leczenie solarką to raczej nie najzdrowszy pomysł,no ale każdy ma prawo wyboru.
Teraz jest cięzki okres bo na wiosne i jesien łuszczyca najbardziej atakuje.

Jest wiele różnych pomysłów jeżeli chodzi o leczenie,przede wszystkim njpierw sprawdz czy nie masz stanów zapalnych,ZĘBY!!!...potem możesz szukacswojego sposobu...bo to że komus cos pomogło nie znaczy ,ze pomoże Tobie.

Zycze powodzenia,pamietaj naszymi sprzymierzencami są sól i olej....mozna sie w soli kąpac,można zrobic peeling solny i scierac skóre z łuską,można stosowac kąpiele ziołowe,okłady z herbaty...i wszystko co tylko ludzie wymyslili aby sobie ulżyc...wejdz na fora i szukaj.Powodzenia grinning smiley

Re: Łuszczyca
Wysłane przez: colinMacuga (162.158.102.---)
Data: 12 mar 2017 - 19:08:48

Dawqq Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witajcie piszę z prośbą o doradzenie i pomoc.
> Zaczęła pojawiać się u mnie łuszczyca
> najpierw miałem ją na łokciu z łokcia
> zniknęła pojawiła mi się na piszczeli blisko
> kostki jak i na kolanach. No i w miejscu intymnym.
> Także na głowie, w uszach jak i za nimi. Nie
> chcę iść jak narazie z tym do lekarza. Możecie
> mi doradzić czym to smarować i co pomaga u was
> bez wizyty u lekarza. Do lekarza nie pójdę bo
> jak narazie nie mam ubezpieczenia. Jak radzić
> sobie z wychodzeniem na basen czy jezioro wiecie
> jak ludzie na nas patrzą nie kiedy mam ochotę
> wziąć jednego drugiego i w łeb trzasnął. Mam
> nadzieję że mi doradzicie bo sam naprawdę nie
> mam już sił z tym walczyć.


Witam. Proszę czytaj uważnie ! Nie będę się powtarzał. 1. Nie ma na to lekarstwa. 2. Nigdy nie stosuj sterydów -?- dlatego, że po sterydach wszystkie inne leki są mniej więcej o 50% mniej skuteczne. A to jest dla Ciebie w przyszłym leczeniu najważniejsze !!!. 3. Drogą prób znajdziesz dla siebie jakiś lek, który Ci ulży lub wyleczy na jakiś czas. Być może nawet na okres liczony w latach. 4. Wszystkie leki można dostać przez internet. Jak masz znajomych np: w Niemczech czy w USA na, których możesz liczyć to poproś aby przysłali Ci coś z tamtego rynku farmac... Mogą tam być leki o których w Polsce nikt nie słyszał - nawet lekarze. 5. Jeśli pójdziesz do lekarza i przepisze Ci "cignoline" to nie stosuj nigdy silniejszej niż 0,40. Jeśli ta od 0,15 do 0,40 nie pomoże z (doświetlaniem szpitalnymi lampami) to mocniejsza na pewno zaszkodzi. 6. Jeśli nie używałeś żadnych maści sterydowych to dziegcie powinny Ci pomóc. (w wyższym stężeniu są skuteczniejsze i szybciej działają. (Kiedyś... można było dostać czystą "smołę dziegciową" w słoiczkach wielkości musztardy. Była ona jak to smoła b. brudząca ale efekt był porażający. Placki łuszczycy goiły się w oczach nie w tygodniach.) 7. Możesz jeść wszystko ale ograniczaj potraw ostrych, pomidorów no i absolutnie piwa, papierosów i wódy. Po za tym nie zrywaj nocek - musisz się wysypiać. Kocham Was Wszystkich... POWODZENIA !