Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
paznokcie!
Wysłane przez: Ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 13 lip 2017 - 11:43:31

Witam, mam łuszczyce krostkowa na dłoniach i stopach. Obecnie łuszczyca zaatakowała mi paznkocia. Dokładnie skóre pod paznokciem w wyniku czego cały paznokieć odszedł od skóry ( chyba macierzy, tak sie to nazywa). Wygląda to tak jakby został całkowicie oderwany i trzyma sie tylko tam skąd wyrasta... przy zahaczeniu o cos bardzo boli. Nie wiem czy iść do chirurga zeby zerwał mi go calkiem? Miał tak toś ? prosze o rade. Ja chyba go zerwę bo on i tak juz sie nie zrośnie do skóry.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: paznokcie!
Wysłane przez: Ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 lip 2017 - 10:41:24

nikt nie ma tego samego problemu???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: paznokcie!
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.com.pl)
Data: 19 lip 2017 - 19:13:04

Ja mam łuszczycę paznokci od lat. Nie ma na to leku. A przynajmniej ja na taki nie trafiłem. Łuszczyca paznokci ma to do siebie, że możesz zaleczyć łuszczycę na ciele, a na paznokciach zostanie. Albo też odwrotnie, zaleczysz paznokcie, a na skórze nie.
Ja radzę sobie w ten sposób, że nawilżam olejkiem arganowym. Nie wiem czy to pomaga, ale przynajmniej lepiej wygląda. W każdym bądź razie zauważyłem, że suche paznokcie szybciej pękają (pracuję z materiałami, które wysuszają dłonie). Obcinam paznokcie wycinając również chore miejsca, nawet wtedy gdy muszę wciąć się w głąb paznokcia, ponieważ gdy już się chore miejsce uniesie, to już nie zrośnie.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: paznokcie!
Wysłane przez: Magda (---.146.rev.vline.pl)
Data: 20 lip 2017 - 08:04:27

Łuszczycę paznokci leczy się tak samo jak łuszczycę na skórze. Kiedy łuszczyca ustępuje ze skóry, goją się również paznokcie.
Ja miałam zajęte łuszczycą wszystkie paznokcie (choć nigdy w takim stopniu, żeby któryś odpadał). Teraz mam wszystkie zdrowe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: paznokcie!
Wysłane przez: Ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 lip 2017 - 12:21:17

wyciełam tego paznokcia na maksa. boje sie tylko że on mi teraz nie odrosnie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: paznokcie!
Wysłane przez: Marek i (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 28 lip 2017 - 14:37:13

Nie bój się bać! Dobrze zrobiłaś, że wyciełaś. Paznokieć napewno odrośnie (jeśli wyleczysz łuszczycę).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: paznokcie!
Wysłane przez: Ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 sie 2017 - 13:57:29

dzięki:-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: paznokcie!
Wysłane przez: Ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 wrz 2017 - 14:42:38

witam, paznokiec odrosnął, co prawda troche ma na nim bruzdy ale mysle ze to tesz odrośnie. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: paznokcie!
Wysłane przez: Marek (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 12 wrz 2017 - 17:31:23

Brawo Ela, dałaś radę! Teraz to zupełnie inna dziewczyna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: paznokcie!
Wysłane przez: on (---)
Data: 16 lis 2017 - 18:33:29

Witam poznam dziewczynę z problemem łuszczycy paznokcismiling smiley gg 936237

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.