paznokcie!
Wysłane przez: Ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 13 lip 2017 - 11:43:31

Witam, mam łuszczyce krostkowa na dłoniach i stopach. Obecnie łuszczyca zaatakowała mi paznkocia. Dokładnie skóre pod paznokciem w wyniku czego cały paznokieć odszedł od skóry ( chyba macierzy, tak sie to nazywa). Wygląda to tak jakby został całkowicie oderwany i trzyma sie tylko tam skąd wyrasta... przy zahaczeniu o cos bardzo boli. Nie wiem czy iść do chirurga zeby zerwał mi go calkiem? Miał tak toś ? prosze o rade. Ja chyba go zerwę bo on i tak juz sie nie zrośnie do skóry.

Re: paznokcie!
Wysłane przez: Ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 lip 2017 - 10:41:24

nikt nie ma tego samego problemu???

Re: paznokcie!
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.com.pl)
Data: 19 lip 2017 - 19:13:04

Ja mam łuszczycę paznokci od lat. Nie ma na to leku. A przynajmniej ja na taki nie trafiłem. Łuszczyca paznokci ma to do siebie, że możesz zaleczyć łuszczycę na ciele, a na paznokciach zostanie. Albo też odwrotnie, zaleczysz paznokcie, a na skórze nie.
Ja radzę sobie w ten sposób, że nawilżam olejkiem arganowym. Nie wiem czy to pomaga, ale przynajmniej lepiej wygląda. W każdym bądź razie zauważyłem, że suche paznokcie szybciej pękają (pracuję z materiałami, które wysuszają dłonie). Obcinam paznokcie wycinając również chore miejsca, nawet wtedy gdy muszę wciąć się w głąb paznokcia, ponieważ gdy już się chore miejsce uniesie, to już nie zrośnie.
Pozdrawiam

Re: paznokcie!
Wysłane przez: Magda (---.146.rev.vline.pl)
Data: 20 lip 2017 - 08:04:27

Łuszczycę paznokci leczy się tak samo jak łuszczycę na skórze. Kiedy łuszczyca ustępuje ze skóry, goją się również paznokcie.
Ja miałam zajęte łuszczycą wszystkie paznokcie (choć nigdy w takim stopniu, żeby któryś odpadał). Teraz mam wszystkie zdrowe.

Re: paznokcie!
Wysłane przez: Ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 lip 2017 - 12:21:17

wyciełam tego paznokcia na maksa. boje sie tylko że on mi teraz nie odrosnie...

Re: paznokcie!
Wysłane przez: Marek i (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 28 lip 2017 - 14:37:13

Nie bój się bać! Dobrze zrobiłaś, że wyciełaś. Paznokieć napewno odrośnie (jeśli wyleczysz łuszczycę).

Re: paznokcie!
Wysłane przez: Ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 01 sie 2017 - 13:57:29

dzięki:-)

Re: paznokcie!
Wysłane przez: Ela (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 wrz 2017 - 14:42:38

witam, paznokiec odrosnął, co prawda troche ma na nim bruzdy ale mysle ze to tesz odrośnie. Pozdrawiam

Re: paznokcie!
Wysłane przez: Marek (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 12 wrz 2017 - 17:31:23

Brawo Ela, dałaś radę! Teraz to zupełnie inna dziewczyna.

Re: paznokcie!
Wysłane przez: on (---)
Data: 16 lis 2017 - 18:33:29

Witam poznam dziewczynę z problemem łuszczycy paznokcismiling smiley gg 936237