Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Zaburzenia pamieci i Ł.
Wysłane przez: Miłorzęb (217.153.80.---)
Data: 14 gru 2005 - 23:58:08

Zauważyliście coś takiego? Znaczne pogorszenie pamięci długotrwałej, problemy ze znalezieniem odpowiedniego słowa w czasie rozmowy ipt itd.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaburzenia pamieci i Ł.
Wysłane przez: michal (213.185.102.---)
Data: 15 gru 2005 - 03:09:35

TAK ale tylko po duzej ilosci ALKO hahahahahahahaha!!!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaburzenia pamieci i Ł.
Wysłane przez: 4mika (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 gru 2005 - 07:58:50

A od dawna to masz?
Pojawilo sie wraz z luszczyca czy po pewnym czasie?


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaburzenia pamieci i Ł.
Wysłane przez: Jaro (---.ramtel.pl)
Data: 15 gru 2005 - 14:14:07

ja tez to mam ale raczej nie z powodu łuszczycy a pewnych urzywek ;-)

zdrowego rozsadku w podejsciu do pewnych spraw zycze
Jaro

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaburzenia pamieci i Ł.
Wysłane przez: kazik (---.54.185.156.eltronik.net.pl)
Data: 15 gru 2005 - 18:51:00

Mam ten sam problem tzn. znalezienie odpowiedniego słowa w trakcie rozmowy, a uchodziłem za gadułę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaburzenia pamieci i Ł.
Wysłane przez: wena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 gru 2005 - 20:38:59

Zdarz mi sie to tylko po uzywkachsmiling smiley hehe moze to zalwazyles u siebie wtedysmiling smiley bo juz niektorym odpierdala i pisza takie glupoty ze maja problemy z pamiecia moze jeszcze z glowa lecz sie na glowetongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaburzenia pamieci i Ł.
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 gru 2005 - 21:06:48

cos w tym jest
tylko ja sadze jestem po 50 siatce
ze to wiek przemeczenie stres
ktorego nie sposob nie miec w naszej przypadlosci
ale nigdy tego nie laczylem z luszczyca
ciekawe

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaburzenia pamieci i Ł.
Wysłane przez: jewka (80.50.250.---)
Data: 15 gru 2005 - 21:11:33

ja ma tak już dłuższy czas, ale moja lekarz upatruje przyczyny tego stanu nie w łuszczycy ale w nadciśnieniu, na które cierpię od dziecka, a które leczę dopiero pół roku.
Znalazłam parę srtykułów w necie o łuszczycy i powiązanych z nią zaburzeniach psychosomatycznych. Ale nie wgłębiałam się w nie bardziej, żeby nie wmówić sobie czegoś. Z czasu do czasu aplikuję sobie kurację lecytynową (łykam tabletuchny z lceytyną), dorzucam witaminki, intensywniej spaceruję na świeżym powietrzu i stan się poprawia.
Popytaj, może masz depresję w związku z chorobą. Depresja jest niszczącą chorobą ducha i może w tym tkwi przyczyna.
U mnie działa tez metoda na "starą krowę". Jak coś zawalam z powodu luk w pamięci to staję pzrzed lustrem, powyzywam się od starych, niedołężnych krów, kupuję karteczki samoprzylepne i zapisuję na nich co się da.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaburzenia pamieci i Ł.
Wysłane przez: joma (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 gru 2005 - 07:58:46

osłabienie pamięci wystepuje w niedoczynośći tarczycy, która jest chorobą współistniejącą często z łuszczycą - myślę, że ma podobna przyczynę wystepowania. Zbadaj sobie hormon TSH (badanie krwi, przepisuje skierowanie lekarz rodzinny)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaburzenia pamieci i Ł.
Wysłane przez: Marta (---.chopina.sys-net.pl)
Data: 16 gru 2005 - 14:41:50

Joma, masz zapewne racje.. Kiedys mialam zaburzenia rytmu pracy serca, spadla mi waga znacznie, oczy piekly i czulam sie koszmarnie. Lekarz uznal, ze przyczyna moze byc nadczynnosc lub niedoczynnosc tarczycy, wiec wypisal skierowanie, jednak objawy ustaly i badan nie wykonalam. Mysle, ze zaburzenia procesoow umyslowych leza u zrodel zaburzen hormonalnych. Od niedawna znowu mam dziwne objawy - krwotoki z nosa, zawroty glowy, zaburzenia koncentracji, nie moge skupic czesto uwagi na tym, co ktos mowi oraz dlugo szukam odpowiednich slow, ktorymi chcialam wyrazic swoje przemyslenia. Mysle, ze wynika to tez ze zlej diety, przemeczenia, a co za tym idzie - oslabienia organizmu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaburzenia pamieci i Ł.
Wysłane przez: ..... (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 gru 2005 - 18:02:38

tez tak mam czasami ale chyba to nie zalezy od tej choroby bardzo duzo ludzi ma takie problemy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaburzenia pamieci i Ł.
Wysłane przez: Wyspiarz (---.radionet.com.pl)
Data: 17 gru 2005 - 22:51:13

U mnie nie ma takich objawow - przeciwnie - pamiec dlugotrwala mam bardzo dobra i pamietam wiele detali. Moja bolaczka sa problemy z koncentracja, ale nie wiem czy to nie efekt zwyklego przepracowania zamiast jakis efekt powodowany przez luszczyce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zaburzenia pamieci i Ł.
Wysłane przez: Miłorzęb (217.153.80.---)
Data: 22 gru 2005 - 02:31:52

Tu wątek po angielsku o demencji łuszczycowej.

http://www.psoriasis.org/forum/showthread.php?t=17649&PHPSESSID=b1c849601ad73128e01db2f05c7f6832

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.