Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Bioptron
Wysłane przez: haneczka (---.tp.unicity.pl)
Data: 08 lut 2008 - 18:58:31

Witam wszystkich forumowiczów.
Słyszałam o cudownym działaniu lampy Bioptron z firmy Zepter. Czy ktoś może mi coś powiedzieć na ten temat?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: michell (---.multimo.gtsenergis.pl)
Data: 11 lut 2008 - 09:38:35

Jak dla mnie to tak jakby chcieć sie wyleczyć stojąc pod żarówka wiadomo ze leczenie laserami ma działanie potwierdzone ale ta lampa laserem nie jest. Przed zakupem radziłabym skonsultować sie z lekarzem tylko jakimś rozsądnym

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: Waldi (195.205.217.---)
Data: 11 lut 2008 - 10:49:25

Michell??????
piszesz tak, cytuję ..."ze leczenie laserami ma działanie potwierdzone ale ta lampa laserem nie jest.
------------

czyżby w leczeniu łuszczycy posługiwano się laserami????? Czyżby nimi coś wycinano z mózgu?,
a może chodzi Tobie o promieniowanie UVB 311 nm ? to pasmo właśnie mają lampy dla łuszczyków, tak krytykowane przez Ciebie. To doskonała jest rzecz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: michell (---.multimo.gtsenergis.pl)
Data: 11 lut 2008 - 19:54:57

Laseroterapię prowadzi się za pomocą laserów biostymulacyjnych o średniej mocy do 100 - 200 mW. to co ty napisales to jest fototerapia konkretnie metoda polegająca na stosowaniu wąskiego spektrum promieniowania UVB o zakresie 311 nm.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: Waldi (195.205.217.---)
Data: 11 lut 2008 - 20:29:59

michell
Pragnę Ci przypomnieć, że Haneczka napisała tak"Słyszałam o cudownym działaniu lampy Bioptron z firmy Zepter. Czy ktoś może mi coś powiedzieć na ten temat?"
Prosi ona o odpowiedź na konkretny temat.
Więc odpisz Jej po ludzku, że jest to fototerapia i jako metoda powszechnie stosowana również i w szpitalach , a nie jak piszesz, że to jakaś to żarówka.?????
Jest taka fajna zasada najpierw pomyśl, a potem pisz.
Ja tu nie jestem od moralizowania, ale napisałaś kilkanaście postów w ciągu nastu minut i skutek jest jaki widzimy.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: michell (---.multimo.gtsenergis.pl)
Data: 11 lut 2008 - 21:06:58

To była odpowiedz na konkretne pytanie. A żarówka została użyta jako porównanie dla łatwiejszego zobrazowania tego co chciałam powiedzieć. Słyszy sie o tym dość często ze tego typu terapie nie maja potwierdzenia, a firmy sprzedające tego typu lampy to firmy żerujące na nieszczęściu innych ponieważ żaden szanujący sie lekarz nie potwierdził ze tego typu metoda jest skuteczna. Nie jestem tu od dziś jeśli poszukasz dokładniej znajdziesz moje wypowiedzi jeszcze z przed roku nick inny ale ip ten sam. I fakt nie jesteś od moralizowania ale każdy ma prawo do wypowiedzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: Waldi (195.205.217.---)
Data: 11 lut 2008 - 21:28:34

Bioptron z firmy Zepter jest mercedesem wśród lamp. Zaś pasmo wydzielane, promieniowaniem UVB 311 nm ? jest powszechnie uznawanym w świecie medycznym.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: michell (---.multimo.gtsenergis.pl)
Data: 11 lut 2008 - 21:51:10

ja poczekam aż z 10 osób wypowie sie ze im pomogło a narazie poszperałam po forum i jakoś ludzie nie są zachwyceni leczeniem zmian ale kilka wypowiedzi pozytywnych w kwestii bolu stawów o to watki :
http://www.luszczyca.pl/read.php?1,42235,42235#msg-42235
(jakie efekty z lampa BIOPTRON?)
http://www.luszczyca.pl/read.php?1,1405,1893#msg-1893
(pytanie o lampy)
http://www.luszczyca.pl/read.php?1,7621,8531#msg-8531
(Czy ktoś stosował BIOPTRON?)
http://www.luszczyca.pl/read.php?1,14681,14681#msg-14681
(łuszczyca)
http://www.luszczyca.pl/read.php?1,31188,31232#msg-31232
(urządzenie "bioptron"winking smiley
Potraktujmy to jako odpowiedz na postawione pytanie. Bo o techniczne aspekty autorka nie pytala

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: Waldi (195.205.217.---)
Data: 11 lut 2008 - 22:05:21

Te powyższe przykłady są jak >pierdnięcie< motyla na tle ludzi na dwóch półkulach, ktorym przyniosły te lampy ulgę i pomoc. Wcale te przykłady nie dowodzą, że to co wcześniej napisałem cyt>Zaś pasmo wydzielane, promieniowaniem UVB 311 nm ? jest powszechnie uznawanym w świecie medycznym.< jest zdaniem nieprawdziwym.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: michell (---.multimo.gtsenergis.pl)
Data: 11 lut 2008 - 22:10:28

oczywiście ze nie. To były wypowiedzi ludzi którzy sprobowali i mogli sie wypowiedzieć bardziej niż my,ok niż ja bo ja akurat mam opinie z drugiej reki sama nie stosowałam. A jej zależało na tym by dowiedzieć sie coś na temat opinii ludzi którzy stosowali a nie którzy zastanawiali sie nad tym czy UVB 311nm jest powszechnie uznane w świecie medycznym czy nie. Dalam te linki bo te ten temat sie już powtarzał i tyle

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: Waldi (195.205.217.---)
Data: 11 lut 2008 - 22:33:03

No zajrzałem do pierwszego z brzegu wątku i jeden z postow cytuję"

"Mam lampę od ponad roku (tą średniej wielkości). Łuszczycę mam na całym ciele, dlatego naświetlam tylko twarz (czoło, nos itd.) - mam dzieci, dom, pracuję i dlatego nie mogę spędzać całego dnia na naświetlaniu się. Co do efektów - u mnie łuszczyca jest i dobrze się ma, ale muszę oddać sprawiedliwie, że skóra wygląda przyzwoiciej podczas naświeltania. Ponadto musisz wiedzieć, że Zepter umożliwia bezpłatne próbne naświetlania. Może warto najpierw sprawdzić czy na Ciebie to wogóle działa.
Z życzeniami cierpliwości"
Chyba jest to pozytywny obraz używania lampy. Nie uważasz?.
Mam nadzieję, że nasza korespondencja nie wywoła u Ciebie traumatycznych doznań, które zaowocują bezsennością.
Zatem Dobrej Nocy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: michell (---.multimo.gtsenergis.pl)
Data: 12 lut 2008 - 09:26:14

Nie noc miałam całkiem przyzwoita smiling smiley
Ale ja nie szukałam negatywnych przykładów tylko szukałam wątków w których ktoś odpowiedział już na zadane przez autorkę pytanie. jeśli szukałam bym tylko negatywów watek z ta odpowiedzią nigdy by sie przecież nie znalazł w moim poście, nie sadzisz :> Nie jestem aż taka straszna osoba jak mnie przedstawiłeś tu i na innym jeszcze wątku forum.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: Waldi (195.205.217.---)
Data: 12 lut 2008 - 13:15:48

No to jak piszesz, że całkiem noc była >przyzwoita<, to i wena dzisiaj powinna być twórcza.
Tylko wypada cieszyć się. Oby tylko nie zamieniła się w tautologię.

-Życzę, aby Twoje myśli były skrojone zgodnie z zasadami logiki i semantyki.

-Życzę, byś powróciła do pierwszego swojego wątku w tym poście i na tym tle przeanalizowała kolejne. Uważam, że nastapiły pozytywne zmiany. A jakże.

-Życzę, abyś odróżniała prawdę od kłamstwa i nie nazywała tego porównaniem. Przekonałabyś mnie być może, gdybyś użyła określenia celniejszego od porównania jakim jest zabieg parafrazy(dobry-zły, piękny-brzydki).

-Życzę również z okazji zbliżającego pięknego dnia jakim są Walentyki, abyś kochała i była kochaną dzień po dniu przez cały kolejny rok.
Pozdrawiam
waldi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: michell (---.multimo.gtsenergis.pl)
Data: 12 lut 2008 - 13:30:23

Dziękuje smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: haneczka (---.tp.unicity.pl)
Data: 14 lut 2008 - 18:34:53

Dziękuję za odpowiedzi

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bioptron
Wysłane przez: Waldi (195.205.217.---)
Data: 14 lut 2008 - 20:17:05

Haneczko proponuję wejdż tu http://luszczyca.org.pl/forum/
i poswięć swojego drobinę czasu. Wyjasnione masz min. jak uzywać lampy i inne uwarunkowania. warto się z tym zapoznać. Nie podaję konkretnego linku, bo obawiam się, że pójdziesz na skróty.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.