Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
jaki jest skład maści Lenartowicza ??
Wysłane przez: E. (---.satfilm.net.pl)
Data: 22 maj 2007 - 18:50:34

kto zna przepis na maść Lenartowicza?
kiedys uzywalam jej na czoło, gdy mi zeszla tam z glowy łyszczyca. teraz powrocil. potrzebuje skladu tej masci czy ktos go zna ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jaki jest skład maści Lenartowicza ??
Wysłane przez: Jola (195.117.249.---)
Data: 24 maj 2007 - 13:12:56

Znam skład:

Maść siarkowo-mydlana (inaczej Lenartowicza)

- Sulfuricum Sublimati 10,0
- Sapo Kalini 20,0
- 5% ung. Ac. salicyli ad. 100,0

zamiennik maści to:
- sulfuc. PPT 10,0 )zamiast sulfuricum sublimat)
- sapo kalini 20,0
- 5% ung. Ac. salicyli ad. 100,0


Czy tą maścią smarowałaś/łeś całe ciało czy tylko głowę.

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jaki jest skład maści Lenartowicza ??
Wysłane przez: E. (---.satfilm.net.pl)
Data: 24 maj 2007 - 15:59:20

dzieki za skłąd smiling smiley znalazlam juz wczoraj w necie i dalam dalam do wykonania w aptece smiling smiley

te mascia smarowałam na czoło i zawsze po 7-10 dniach mi znikalo smiling smiley
dodam ze znikalo na dlugo ale to pewnie dlatego ze w polaczeniu z lampami ( te masc uzywalam bedac w plocku w szpitalu)

teraz minelo kilka lat i na ciele mialam przez te lata spokoj a glowe i czolo smarowalam dermovate.. jednak postanowilam odstawic bo wiadomo ze to najbardziej szkodliwy steryd. ciezko bylo odstawic steryd ( bo po nim na tydzien lub dwa mialam glowe idealna bez jednej nawet plamki ) smiling smiley

ale odstawilam i zaczal sie koszmar bo reakcja posterydowa mnie dopadla i cala glowa pokryla mi sie luszczyca ale na spokojnie zaczelam smarowac pomada cygnolinowa .. o roznym skladzie gdyz przepisywali mi to rozni lekarze , raz na spirytusie ze slaba cygnolina np 0,25% a raz bodajze na parafinie czy czyms innym płynnym juz nie wiem ( ale w konsystencji jak olej )
smarowalam tak 2 tygodnie co dziennie i zniknelo mi smiling smiley
juz pare dni mam czysta glowe ale smaruje jeszcze kazdego dnia lub co drugi dzien jak zapomne ( i tak planuje jeszcze przez jakies 2-3 tygodnei smarowac zeby sie nie odnowilo )

ale na czolo postanowilam uzyc te masc lenartowicza . wiec pewnie jutro mi zrobia albo na poniedzialek i po kilku dniach napisze czy znika czy nie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: jaki jest skład maści Lenartowicza ??
Wysłane przez: E. (---.satfilm.net.pl)
Data: 24 maj 2007 - 16:07:57

a odnosnie twojego pytania czy smarowalam ciala to odpoweidz brzmi nie.
w szpitalu zasugerowali mi ze to powinno byc na czolo bo podobno leczy tez tradzik bo to na siarce ..

z moich doswiadczen wynika ze sa 2 typy łuszczycy
jedna reaguje na masci i smarowidla na bazie smoły weglowej i dziegci ( cocois, psorisan itd.. czyli wszystkei smierdzące heheh)

drugi typ łuszczycy reaguje dobrze na preparaty na bazie cygnoliny ( wszelkie pomady i masci robione na bazie cygnoliny i przedewszystkim Cignoderm)

ja mam luszczyce krostkowa na ktora zachorowalam w wieku 16 lat.. wygaldalam jak biedroneczka heheh od razu poszlam do spzitala do plocka . leczyli mnie lampami Puva i cignodermem slabiutkim 0,25 lub 0.1 ( na glowe to samo )

na rok spokoj ( ani jednek krostki )

po roku wysyp ( mniejszy )
znowu płock znowu to samo leczenie ( efeklt ten sam zero krostek na tymrazem kilka lat )


potem mialam maly wysyp ( kilkanascie krostek na ciele ) wiec chodzilam sobie na lampy juz w moim miescie we włocławku w prywatnym gabinecie do dermatologa ( ale za lampy nie placilam bo byla umowa z kasa chorych )

a w domu smarowalam cignodermem

wszystko zniknelo na pare lat

a teraz od 2 tygodni mam na lydkach z 10 krostek i na posladkach z 6 , sa malow idoczne , bardzo malutkie i blade ale chce to szybko wyleczyc wiec smaruje sie cignodermem 0,1

problem tylko mam z glowa i czolem bo przez te wszystkie lata smarowalam dermovate ale jak juz pisalam odstawilam w koncu i zaczelam te pomady cygnolinowe uzywac i efekt jest ( choc nie wiem czy na dlugo )



masci lenartowicza nigdy na cialo nie stosowalam gdyz zawsze pomagal mi cignoderm

Opcje: OdpowiedzCytuj
SKŁAD MAŚCI LENARTOWICZA (uzyskany od Cefarmu Lublin)
Wysłane przez: Pitter (---.globalconnect.pl)
Data: 12 pa� 2008 - 18:01:46

Rp.
Acidi salicylici 5,0
Sulfuris sublimati 10,0
Sapo kalinus 20,0
Vaselini flavi ad 100,0
M.f.Ung.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.