Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
poznajmy się
Wysłane przez: Piotras (---.gprspla.plusgsm.pl)
Data: 09 kwi 2007 - 21:47:09

Mieszkam w Gdańsku od 3 lat, szukam przyjacół chorych na łuszczycę. Lubię słuchachać każdego rodzaju muzyki ale przede wszystkim punk rocka. Pracuję w "garniturze" ale do pubu staram się chodzić w glanach!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: Piotruch (---.tsi.tychy.pl)
Data: 09 kwi 2007 - 22:01:35

Mieszkam w Tychach ... od lat 19 tongue sticking out smiley Co lubie: ... strasznie dużo rzeczy ! Słucham [HH].PL.USA.FR.DEU.] Nie pracuje bo się ucze. > zapraszam do umieszczania swoich fotek z innym podobnym temacie >

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: aga (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 kwi 2007 - 19:44:28

czesc Piotras, też choruje na to dziadostwo, od 7 lat, slucham też rocka z tym że jeszcze metalu, mam czarne włosy, glany,maluje paznokcie na czarno zeby ukryć ten syf ale w miare daje rade, najgorsze jest jak przychodzą chwile załamania... jak sie pomyśli idzie lato imprezy namioty woda a tu cholerna łuszczyca psuje wszystko sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 kwi 2007 - 01:58:36

hej jestem z Katowic, Zawiercia i a za niedługo też z Ryczowa Koloni(taka totalna wieś, w której buduje się już dla mojej rodzinki domek).
Najbardziej lubie to co robie a raczej to czego sie ucze - psychologiesmiling smiley
Moje glany jeszcze mam mimo, że w nich nie chodze bo są zdziebko stare - hmmmm....6-7lat majągrinning smiley to obrzydliwe ale jeszcze rok temu w nich chodziłam ale to dlatego, że mam taki talent,ze niedbam o buty a one i tak sie nie psujągrinning smiley
Pozdrawiam wszystkich przemiłych forumowiczówsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: Klawesyn (---.171.148.129.crowley.pl)
Data: 13 kwi 2007 - 02:30:36

Witam

Ja tak dla odmiany rowniez nosze glany grinning smiley Muzyka - glownie punk rock, najlepiej polski, nienawidze kalifornijskiego i profanacji typu Avril Lavinge, GreenDay lub innych skomercjalizowanych scierw. Tyle o moich pogladach.

W sierpniu minie 22 lata odkad mieszkam w Tychach (czytaj: od urodzenia).Nie ucze sie bo po co tongue sticking out smiley Nie pracuje bo gdzie (no dobra jest gdzie ale poki co mam wikt i opierunek).

Ten syf zlapal mnie jakies 6 lat temu i do dzisiaj nie puszcza, czasem daje male przerwy ale moglbym je policzyc na palacach jednej reki.

To chyba wszystko.Aha i jeszcze jedno, lubie byc sam tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: Agniecha (---.mtvk.pl)
Data: 13 kwi 2007 - 06:20:42

witam! jestem z Mysłowic i mam ciut więcej lat niż Klawesyn smiling smiley glany zamieniłam na treperki, słucham bardzo zróżnicowanej muzyki (od metalu przez jazz, hh, aż do muzyki tanecznej i czasami poważnej), tak samo z zainteresowaniami, z wykształcenia informatyk(już wiem że zepsuję każdy komputer). teraz pracuję jako fotograf.łuszczyce mam i się tym nie przejmuję. pozdrawiam wszystkich

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: Aga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 kwi 2007 - 23:14:16

heeeeeeeeeeej
ja też z WIELKĄ chęcią poznam bratnią duszę,
możesz coś więcej o sobie? możemy przez skype, lub gadu
serdecznie
aga

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: Agniecha (---.mtvk.pl)
Data: 17 kwi 2007 - 06:06:54

Aga- kto ma napisać więcej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: KONRAD (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 17 kwi 2007 - 13:19:17

witam jestem konrad tesz szukam bratniej duszy ?? mam latek 23 ?? moje gg 6666141 piszcie coś ok pozdro

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: ilka (212.33.72.---)
Data: 17 kwi 2007 - 14:28:44

Heja, jestem Iza studiuje socjologiem mam 22 lata, choruje, ale skutecznie ukrywamsmiling smiley niestety swieci slonce, a ja go nienawidze, bo po nim jest duuuuzo gorzej. Jak znacie jakies dobre leki to poadzcie!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: Stasiek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 kwi 2007 - 14:39:59

Cześć jestem Stasiek. Mam 31 latek, o kurde kiedy to zleciało smiling smiley, na to Coooooś smiling smiley choruję od 6 lat. Jestem z Olsztyna. Pozdrawiam wszystkich Łuszczyków smiling smiley. Trzymajcie się smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: madziarka (---.30.119.70.cfl.res.rr.com)
Data: 17 kwi 2007 - 20:42:58

HEJ WSZYSTKIM....mam 23 lata od 12 lat choruje na luszczyve....i mimo tego ze ponad rok temu wysypalo mnie dojsc porzadniie az do tego ze musialam pojsc do szpitala...dzis jestem szczesliwa pania kosmetolog i ze wzgledu na chorobe skory mam duzo pacjentek......pozdrowiena dla wszystkich 3majcie sie cieplutko i glowa do gory....to jeszcze nie koniec swiata....kiedys ktos nas pokocha....smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: kolo (---.kalisz.mm.pl)
Data: 17 kwi 2007 - 21:11:23

ilka co ty gadasz, jak po sloncu jest gorzej. z tego co wiem wlasnie slonce bardzo pomaga na leczzenie luszczycy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: Dominisia;) (217.153.84.---)
Data: 19 kwi 2007 - 19:41:50

Hey!Mam na imie Dominika,mam 17 latekgrinning smileychoruje juz 6 lat:/jestem z Mysłowic..jak ktos jest z okolic to prosze o kontakt 9671162

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: imbirowa (---.1.telkab.pl)
Data: 19 kwi 2007 - 20:08:10

Czesc !!!!
Jestem z okolic Wawy? Mam 34 lata i luszczyce glowy i troche wypryskow na ciele, zaczelam stosowac diete i pije ziolka ? Chcialabym poznac luszczykow z okolic Wawy - zapraszam do rozmowy smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: smuteczek24 (---.netcontrol.pl)
Data: 19 kwi 2007 - 21:43:28

hey.... mam na imie MArta i wsumie mam wielkiego dola ja jestem chora od 7-8 tyg zaczelo sie od kilku kropeksad smileysad smileysad smileywsumie zadnych badan mi nie robili ale po kilku nietrafnych diagnozach stwierdzili ze to to sad smiley

od dzis uzywam Bonidermu ojca Grzegorza ha i po 1 smarowaniu moje plamy zmienily az kolorsmiling smiley mam cale nozki zesypane, dlonie, dekolt..... i w chwili obecnej jestem zalamanasad smiley choc ten boniderm wniusl nutke nadziei... sorry za bledy ale jestem jakas nieprzytoomna
pozdrawiam cieplo

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: Agniecha (---.mtvk.pl)
Data: 20 kwi 2007 - 06:01:00

Dominisia - ja także jestem z Mysłowic. pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: muszka29 (---.chello.pl)
Data: 20 kwi 2007 - 19:02:30

uwitam was serdecznie!!!mam na imie ania mam 30 lat i mieszkam w gdyni

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: Dominisia;) (217.153.84.---)
Data: 21 kwi 2007 - 09:47:43

Agniecha-to fajniegrinning smileyodezwij sie na ggwinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: poznajmy się
Wysłane przez: imbirowa (---.1.telkab.pl)
Data: 22 kwi 2007 - 11:19:49

Czesc cos skopiowalam dla Was do przeczytania smiling smiley
1Oto fragment komentarza z tego forum jakiejś Pani z Kanady, który mnie bardzo zainteresował i wydaje mi się sensowny więc po małej modyfikacji go wklejam (niestety dość długi):

Łuszczyca jest to problem z eliminacją toksyn związany z jelitami - ze ściankami jelit. Są cieńsze miejsca pomiędzy grubym jelitem i cienkim. Dziury w jelitach powodowane są różnymi problemami tj.: bakterie (gronkowca złocistego) paciorkowce - (wymaz z gardła potrzebny), nadmiar kwasu w organizmie, przerost drożdży w organizmie, mechaniczne uszkodzenia itp.
Te przyczyny, oraz inne bakterie osłabiają ścianki jelit - powstają przecieki, (u każdego może być inna przyczyna.)
Zawartość pokarmu przecieka przez ścienione jelita do obiegu krwi zatruwając ją toksynami, (kiedy treść żołądkowa się przesuwa niżej, zawartość ta jest niczym innym jak odpadem toksycznym, &#8226;czego organizm nie potrzebuje).
Organizm czyszcząc krew odrzuca toksyny do układu limfatycznego,
W organizmie są cztery drogi eliminacji - płuca, skóra, nerki, jelito grube.
Przy łuszczycy eliminacja toksyn w układzie limfatycznym jest wydalana przez skórę, tamte drogi są nieefektywne. Źle oczyszczający się układ limfatyczny to 100% przyczyny łuszczycy - toksyny nie mają ujścia. Zespół cieknącego jelita to 95% przyczyny. Pozostałe 5% jest podane niżej (wiec dializa nerek, która jest niczym innym jak oczyszczaniem krwi dała rewelacyjne wyniki. Każdy musi słuchać swojego organizmu i odnaleźć, co mu służy, po jakim posiłku jest zmęczony, swędzący itp.

Dieta jest głównym składnikiem walki z tą chorobą!!!.
Picie kory wiązowej skutecznie klei dziury w jelitach. Tutaj serwatka ma sens gdyż jest też kleikiem wraz z pożytecznymi bakteriami, które naprawią florę bakteryjną

Absolutne wyleczenie jest możliwe poprzez dietę. To wymaga usposobienia i cierpliwości.
Dieta z warzyw jest najbardziej wskazana.
Stosunek warzyw korzystnie wpływające na zdrowie: Jedno warzywo korzenne i 3 warzywa nadziemne.
Dobrze jest mieć jeden posiłek z warzyw dziennie w południe &#8211; LUNCH, a gotowane warzywa spożywać wieczorem. Posiłek nie może być jedzony w złości, pośpiechu itp.
Ważne jest też nastawienie do życia - right thinking. Badając usposobienie łuszczyków okazuje się, że prawie wszyscy są wrażliwi, jak maja problem to go trzymają dniami i się meczą z nim, wiara w siebie jest pomocna przy leczeniu, tutaj ma sens JOGA, kiedy pracuje się nad koncentracją myśli- umiejętność selekcji myśli wpływa na nas pozytywnie. Stres wpływa szczególnie źle na system trawienny.

Główne leczenia wymaga:
1. Czyszczenie organizmu od środka: 6 szklanek wody, colonics, dieta z świeżych owoców i warzyw.

2. Uzdrawianie jelita:
Ziółka do zaklejenia dziur w jelitach
Woda (Elm) kora wiązowa - sproszkowana jest pita przed śniadaniem. Do cieplej niegotującej wody wrzucić szczyptę wiązu, po 30 minutach woda jest gotowa do picia.

amerykański żółty safron jest pity wieczorem przed spaniem - stosowany częściej jak wiąz( może być pity razem z rumiankiem).
Do wody gotowanej wrzącej pitnej dodaje się szczyptę tych ziół. Po 30 min. jest gotowe do picia. Wodę taką można przygotować na parę dni naprzód (1-2 dni), trzymać w lodówce. Można ją pić z butelki jak każdą inną wodę.
Dodatkowe bardzo pomocne ziółka to rumianek.

3. Dieta - jedzenie które przyczynia się toksyczności jelit musi być wyeliminowane.
tj. czerwone mięso, smażone jedzenie, gazowane i alkoholowe napoje, nabiał tłusty. Szczególnie złe przy łuszczycy są warzywa tj. pomidory, papryka, białe ziemniaki. Eliminacja słodkich, tłustych i jasno-mącznych wypieków.

4. Problem z kręgosłupem musi być zlikwidowany (7-8 kręg). Nacisk na środkowe nerwy w kręgosłupie powoduje nacisk na nerwy jelitowe, gdzie jest podrażnienie jelit. Chiropraktyczne zabiegi pozwalają na zdrowy kręgosłup. Pływanie i ćwiczenia z dużą piłką poprawia unerwienie kręgosłupa w okolicach dwunastnicy. Wszystko w organizmie zależy od wszystkiego.

5. Używać maści zapisane przez lekarza w międzyczasie
6. Do kąpieli używać mydła siarkowego.


DIETA
Bakterie żyją w kwaśnym organizmie - w alkaicznym nie ma bakterii, więc nawet przeziębienia wirusowe nie występują. Jeżeli organizm jest zakwaszony to żeby wyrównać zasadowość pobiera wapno z kości i tam gdzie się da!, reumatyzm, słabe serce itp. występuje.
Kwas wyżera ściółkę w jelitach powodując przecieki toksyn do krwi

WLASCIWA DIETA 80% alkaliczna - 20 % kwasowa (dobrze jest sprawdzić kwasowość organizmu papierkami PH powinno być 6.75-7.25)

Kwasowa żywność:
boczek
ciastka
kasza perłowa
wołowina, wieprzowina (po zjedzeniu stają się kwasowe)
jasny chleb, jasny ryż
torciki
sery tłuste
borowina czerwona
jajka białka
szynka
makarony jasne
śliwki (również suszone)
kiełbasy
banany
pomidory
orzechy - oprócz migdałów i orzechów laskowych

Jedzenie neutralne
mleko i mleko kwaśne
oleje również z oliwek
śmietana
miód
lody
masło
cebula
jabłka

Alkaiczna żywność
migdały
morele
szparagi
fasola w małych ilościach
zielona fasolka
brokuły
brukselka
kapusta
marchew - wskazana w dużych ilościach
kalafior
selery
rodzynki
cytryna staje się alkaiczna po spożyciu
sałata - czyści krew!!!!!!!!!!
pomarańcze stają się alkaiczne po spożyciu
brzoskwinie
gruszki są wskazane do jedzenia w dużych ilościach, są słodkie i alkaiczne
ananasy
białe kartofle (ograniczyć)
słodkie kartofle tez ograniczyć
maliny
grejfruty

Pacjent powinien spożywać duże ilości morskich potraw, mięso czerwone zastąpic ptactwem i baraniną. Cytrusy - stają się alkaiczne, ale kiedy spożyte razem z węglowodanami stają się kwasami. Mleczne potrawy i cytrusy powinny być spożywane osobno (2 godz. przerwy)
mięso spożywać z warzywami, nie z węglowodanami. Kawa, herbata bez mleka i śmietanki - organizm potrzebuje innych enzymów do trawienia)

1. Jedz sporo jarzyn i owoców. Jeden posiłek dziennie w południe powinien składać się z
surowych warzyw wyłącznie. Używaj oleju z oliwek, unikaj octu! sałaty bez sosu winegred

2. Gotowane warzywa powinny być spożywane z rybą, ptactwem albo baraniną, Spożywaj morskie produkty

3. Wyeliminuj tłuste potrawy, słodkie i mączne.

4. Warzywa spożywaj w proporcji 3 rosnące nad ziemią (sałata, szpinak itp.) i jedna spod ziemi (burak, ziemniak itp.- oprócz marchwi)

5. Wino może być pite umiarkowanie inne alkohole zabronione.

6. Jedz duże ilości sałaty i selera. Sałata jest naturalnym oczyszczaczem krwi!

7. Unikaj czerwonych mięs, szynka, steki. Zupełnie zrezygnuj ze smażonych potraw.

8. Kompletny bilans alkaiczno - kwasowy ryb, ptactwa & baraniny zamiast mięsa czerwonego.

9. Masaż ciała z użyciem oliwki z oleju i oliwki arachidowej (pobudzenie systemu limfatycznego), po tym opalaj się na słońcu albo użyj Ultra-Violet Light 1 to 1 1/2 minutes.
Ochraniacze dla oczów potrzebne. Lampa w odległosci 1,15m.

10. Dla występujących sporych ognisk, bardzo pomocne jest zrobienie ciepłych okładów z oleju rycynowego albo olej z oliwek z olejem arachidowym posmarować olejem i zakręcić folią spożywczą. W lodowce, trzymać okład przez parę godzin. Okład ten powinien być zrobiony najmniej 2 razy w tygodniu.
Ps. Olej rycynowy stosowany zewnętrznie czyni cuda (polać na 3-4 złożone flanele przyłożyć do ciała i przykryć. Poduszka nagrzewająca. Utrzymać ciepło ale nie gorąco. W wielu przypadkach kładzie się taki okład na wątrobę, która pracuje bardziej zdrowotnie, Jest to sposób na leczenie skórnych problemów jak i wiele innych schorzeń.
Jak nie masz czasu to smaruj olejem rycynowym rano i wieczorem i tak zostaw

11. Unikaj stresu
12. Głownie jedz jedzenie surowe , nie gotowane
13. Witaminy vit a,b complex, e i c razem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.