proszę o radę
Wysłane przez: agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 lut 2005 - 19:49:22

Z choroba zetknelam sie po raz pierwszy ok 5 lat temu, mialam to wtedy jedynie na glowie. niestety jakos na andrzejki (ok 3 m-ce temu) wysypalo mnie na calym ciele. Nie moge tego zrozumiec (pojedyncze plamki na glowie, a teraz cialo??? jak to?). Systematycznie odwiedzam dermatologa i przepisala mi teraz jakąś maść (nie pamietam nazwy) ktora bedzie mi wypalala ta łuszczyce, po niej bede miala plamy. Czy ktos zna jakąs metode na pozbycie sie tego?! jestem cala w kropach od szyji w dól! no i na głowie. Ciesze sie ze nia mam na twarzy... ale co spojrze w lustro, płaczę... niedlugo moja 18-nastka a ja nie moge sie pozbierac! Chodze jedynie w golfach. Bralam nawet jakies antybiotyki i nic. Pomocy! czy to w końcu zejdzie?


Re: proszę o radę
Wysłane przez: agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 lut 2005 - 20:13:11

I mam jeszcze jedno pytanie. Czy tabletki hormonalne (antykoncepcyjce) mogą wpłynąc na nasilenie się łuszczycy? W sumie to moze powinnam odstawić je, i tak sie nie pokaże nago nikomu.... Ale moze ktos wie?

Re: proszę o radę
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 08 lut 2005 - 22:20:52

Moga wplynac...
Zreszta jak wszystko inne...

Re: proszę o radę
Wysłane przez: Iwonka (80.51.229.---)
Data: 08 lut 2005 - 22:25:01

A Ty się na tym najbardziej pewnie znasz tongue sticking out smiley

Re: proszę o radę
Wysłane przez: izabela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 lut 2005 - 23:02:28

choruję na łuszczycę od 5 lat. Choroba ujawniła się bardzo nagle- w wyniku ogromnego stresu. Poprostu położyłam się spać i rano wstałam ze zmianami na skórze rąk - od łokci do nagarstków. Lekarz przepisał mi jakąś robioną maśc i pomogło zostały tylko niewielkie zmiany na samych łokciach.Taka sytuacja utrzymywała się przez pre lat i dało się z tym żyć. Niestety od półtorej roku mam nawrót choroby . Zmiany na sórze powiększają się i obejmują coraz większe partie ciała. Mam zajete łokcie , kolana .plecy twarz , skóre głowy i nóg. Nie mogę nad tym zapanować Stosuje różne maści, lecz efekty są bardzo krótkotrwałe albo znikome . Czy niema żadnego sposobu by zachamować rozwój choroby?Wiem że ta choroba jest niuleczalna o pochodzeniu genetycznym, ale też słyszałam o tym żże chorzy na ta chorobę mają efekty w leczeniu. Proszę pomóżcie mi bo niechce mi się żyć. Izabelka

Re: proszę o radę
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 09 lut 2005 - 08:28:54

Do Iwonki: A zebys wiedziala,ze sie znam...

Do Izabeli:
Na pozbycie sie lusek uzyj kremu do stop przesuszonych Dr Ireny Eris z mocznikiem i olejkiem z drzewa herbacianego. Gdy luska zejdzie smaruj DCT (Dermatitis Clear Tincture). Na mnie akurat dziala idealnie. Stosuje ten plyn od wielu lat. Nie bylem u lekarza juz bardzo dawno.Jezeli mnie wysypie to smaruje sie nim 2razy dziennie, robiac sobie co 5-6dni jednodniowa przerwe. Trzeba tez zadbac,aby skora po smarowaniu tym plynem byla dobrze nawilzona,wiec trzeba ja duzo balsamowac lub smarowac oliwka dla dzieci.Glowe natomiast 2-3razy w tygodniu myj szamponem polytar AF,a w pozostale dni proponuje szampon Timotei z wyciagiem z mirtu i drzewa herbacianego. Jezeli zacznie pojawiac sie w miejscach wystepowania luszcycy zdrowa skora, wtedy mozesz udac sie na solarium,a najlepiej gdybys mogla isc na helarium.

Re: proszę o radę
Wysłane przez: Ania (---.lubin.dialog.net.pl)
Data: 10 lut 2005 - 16:21:27

hej mam 23 lata moja mama też ma łuszczyce od kilku lat stosuje leki ale to znika na kilka tygodni a potem pojawia sie znowu to straszne ale ona sie nie poddaje . Te maści o których piszesz :musisz bardzo uważać gdyz one miejsca chore troche leczą ale zdrową skóre palą tzn wyskakuja tak jakby poparzenia . nie chcem cię straszyć ale musisz uważać na stężenie jakie mają te maści bo nie każdą możesz się smarować. Jeżeli chcesz to odpisz może namówie mame żeby z tobą popisała to może i ona poczuje sie lepiej pozdrawiam i nie załamuj sie bo to jest choroba uwarunkowana genetycznie i nikt nie wie nawet ja czy kiedyś może nie zachoruje.
Ania z Legnicy