Re: szampony
Wysłane przez: joanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 kwi 2005 - 18:52:07

ja choruje na łuszczyce od 6 roku zycie lezałam w wpitalu na w ciągu roku 2 s miesiace ja dzis mam 23 lata i wiecej łuszczycy mam niz kiedyś!tylko ta osoba rozumie mnie która choruje na łuszczyce. czekam az bedzie taki lek gdy łuszczyca zginie mi całkiem a nie tylko podleczy.narka

Re: szampony
Wysłane przez: Michal (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 kwi 2005 - 19:52:43

polytar AF z elseve przeciwłupiezowy.U mnie po tych dowch szamponach nie ma śladu łuski na głowie jusz bardzo długo.ale za to nie moge wywalic kurestwa z łydek.łuszczyca ja ci jeszcze pokaze... pozdro 4 ALLL

Re: szampony
Wysłane przez: Jarek (217.153.201.---)
Data: 07 kwi 2005 - 22:24:42

Witam używał ktoś z was takiego szamponu : Freederm® Tar dermatologiczny szampon ?? Dajcie jakieś informacje czy to coś dobrego czy szkoda wydawa kase ?? Pozdro dla wszystkich smiling smiley

Re: szampony
Wysłane przez: Cezar (195.187.14.---)
Data: 11 kwi 2005 - 18:40:33

Tak kiedyś używałem Freederm-tar. Po roku przestało pomagać, dlatego w końcu zmieniłem ten szampon dermatologiczny na inny.
Jednak warto tego spróbować, bowiem nie powinien nasilać zmian.

Re: szampony
Wysłane przez: meskalin (---.nm.e-zet.pl)
Data: 17 sie 2005 - 20:55:49

na to nie ma lekarstwa

Re: szampony
Wysłane przez: niesia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 sie 2005 - 21:23:29

Używam Freederm-tar od kilku lat i zmiany na głowie nie pojawiaja sie czesto. Poza dosc uciazliwym zapachem moge go polecic ( bo na mnie dziala) ale na kazdego moze dzialac inaczej...


Re: szampony
Wysłane przez: VITA (---.amg.gda.pl)
Data: 18 sie 2005 - 11:15:27

Spróbójcie przed myciem głowy zastosować olejek CERKOSOL przynajmniej na godzinę, a najlepiej na całą noc. Potem można umyć głowę szamponem STIEPROX (dostepnym tylko na receptę). Taką kurację należy prowadzić codziennie. Powodzenia!

Re: szampony
Wysłane przez: iza (---.promontel.net.pl)
Data: 10 wrz 2005 - 12:55:59

ja musze myc glowe codziennie bo mi sie tak wlosy przetluszczaj prosze doradzcie mi jakies srodki zeby zmniejszcyc przetluszczanie wloslow

Re: szampony
Wysłane przez: Zosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 wrz 2005 - 23:02:11

Witam. Najlepiej zrobic leka trwala i wlosy wysuszy i dobrze zrobi

Re: szampony
Wysłane przez: WIKI83 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 wrz 2005 - 15:07:54

czesc ile kosztuje ten szampon POLYAR AF ?

Re: szampony
Wysłane przez: tomek (---.centrum.punkt.pl)
Data: 20 wrz 2005 - 14:12:13

Polytar AF kosztuje ok. 25 zł (zawiera dziegć czyli smołę i związek cynku), a Polytar ok. 20 zł (bez cynku). Jest też polski szampon dziegciowy Diolen za ok. 10 zł.

Re: szampony
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 pa� 2005 - 16:21:35

Witam wszystkich polecam szampon Denorex.


Re: szampony
Wysłane przez: JACEK (---.szczecin.mm.pl)
Data: 16 pa� 2005 - 22:00:33

Ja stosowalem polytar - taki sobie a co myslicie o oliwie ( lub spirytus ) z cignoliną. ????????????? thx

Re: szampony
Wysłane przez: Piotr (---.chello.pl)
Data: 25 pa� 2005 - 00:02:18

mam uczulenia na wszystkie lecznicze szampony (mam łuszczycę) Stsuje olejek salicylowy Salicylol ale to tylko półśrodek .ściąga łuskę ale nie leczy Prosze poradżcie mi coś Dziękuje

Re: szampony
Wysłane przez: Mario (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 25 pa� 2005 - 01:56:50

Bardzo polecam Vichy Dercos przeciwłupieżowy!!! Koszt: ok 37zł

jak walczyć z ...
Wysłane przez: tERESa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 sty 2006 - 19:20:16

witamsmiling smiley..wiem co Czujecie,...choruję na łuszczycę od 4 roku życia,trochę juz przeżyłam!!Łuszczyca występowała u mnie dosłownie wszedzie,teraz jest juz o wiele lepiej,choc zauwazyłm,ze zmiany najbardziej nasilały sie co ~7lat ..Co moge Wam doradzić:

Kąpiele dziegciowe,temp wody.35 stopni, czas kąpieli ok.20-30min.,z soli morskiej czas kąpieli od 40-60min,ale bez użycia mydła!!,również także kąpiele rumiankowe,krochmalowe.

Pamiętajcie także,że do leczenia łuszczycy wykorzystuje się promieniowanie ultrafioletowe-UVA o długości fali 380-200nm,Posiadam lampę bioptron firmy zepter + oxy spray-naświetlam punktowo widoczne i uciążliwe zmiany 2 razy dziennie po 4min.
poza tym polecam naświetlania lampami w solarium(oczywiście z umiarem),najlepiej to raz w tygodniu od 5-8min.(lampy w solarium mają długość fali 380-315nm),zmiany może nie znikają całkowicie ale bledną, i tak mocno się nie łuszczą!,
Nie Zapomnijcie również o odpowiednim nawilżaniu skóry,ja generalnie uzywam balasamu nivea przeznaczony do skóry suchej,ale polecam również kosmetyki z minerałami z morza martwego,dokładnie chodzi mi o sól morska,ale o tym już pisałam wyżej,ale polecam równiez rózne balsamy,szampony,lotiony,maseczki na twarz(jeżeli macie równiez problemy z łuszczyca na twarzy),maseczki błotne na ciało.
Nie wiem czy Wiecie,że łuszczyca to choroba genetyczna- powoduje zaburzenia w metaboliźmie witaminy A..dlatego polecam zażywanie doustnie tej witaminy.

...hmm co by tu jeszcze Wam dopisać,mnie najbardziej pomaga słońce,dlatego w okresie letnim maksymalnie wykorzystuje pogodę..(oczywiście gdy jest..bo u nas to różnie bywa..sami przecież o tym najlepiej wieciesmiling smiley..

Pozdrawiam ..a łuszczycy się nie dajcie!
teresa

Re: szampony
Wysłane przez: pnianka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 sty 2006 - 22:38:43

mnie tez robi dobrze SCHAUMA dla mężczyzn z łupieżem, łuszczyca cudonie NIE znika, ale mniej się sypie, i włosy są w miarę fajne

Re: szampony
Wysłane przez: kasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 mar 2006 - 12:51:08

Ja nie uzywam specjalnych szamponow,mam blond wlosy wiec uzywam do rozjasnionych,poprostu poszlam do dermatologa i przepisal mi taki plyn na glowe lorinden lotio (8-10zl) jest dobry ale najlepszy to Diprosalic (od 30,-)naprawde super 2dni i nic juz nie ma na glowie!!!wysusza i wszystko elegancko,uwierzcie!!!


Re: szampony
Wysłane przez: kinomi (---.icpnet.pl)
Data: 15 mar 2006 - 19:59:16

To może zabrzmi dziwnie co napiszę, ale córka ma łuszczyce na głowie, i czego to nie próbowałyśmy, a ile kasy wydane.....
No i stanęło na tym że najbardziej pomaga najzwyklejszy szampon, z tych najtańszych, po prostu podły, za 0k. 5-6 zł, z zawartoscią soli w nim.A po umyciu głowy, płucze w solance termalnej, już na tym forum było o niej, można ją dostać ze sklepu wysyłkowego. No i łuszczyca pojawia się ...bardzo rzadko. Wiem że to może dziwne , ale coś z tą solą jest,nie na próżńo jeżdżą( ci których stać )nad morze martwe.
Te szampony stoją w marketach na najniższych półkach, np pokrzywowy, o pojemn 1litra za parę złotych. Spróbować nie zaszkodzi.Pozdrawiam

Re: szampony
Wysłane przez: Grzegorz (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 mar 2006 - 20:44:35

przyzwoite efekty daje smarowanie specyfikiem na bazie olejku pichtowego, a potem szampon selsun blue.