Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: artur (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2006 - 19:56:59

witajcie mam łuszczyce od kilkunastu lat , 2-tygodnie temu urodzil mi sie syn mateusz i zauwazylem na jego głowce cos jakby łuszczaca sie skurka czy jest to mozliwe zeby tak wczesnie wystapila choroba łuszczyca u tak malego dzidziusia jesli ktos slyszal na ten temat bardzo prosze o jakis odzew aaa napewno to niejest ciemieniucha

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: Ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2006 - 20:16:00

a skad wiesz ze to nie ciemieniucha ???? wyprobuj smarowac oliwa z oliwek , posmarowac nalezy i nalozyc czapeczke , a najlepiej to musisz isc z dzieckiem do lekarza ale oliwa nie zaszkodzi , powodzenia pa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: Dawid (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2006 - 20:35:42

dam sobie odciac glowe ze to nie luszczyca:-)) ale lepiej sprawdz u lekarza-trzymaj sie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: artur (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2006 - 20:36:29

dzieki za odpowiedz ale czy slyszalas zeby takie male dziecko zachorowalo na łuszczyce

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: artur (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2006 - 20:38:14

dzieki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: beti (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 maj 2006 - 21:39:53

U większości niemowląt do 2 m-ca życia skórka całego ciałka się łuszczy. Nie masz się co martwić. Smaruj codziennie po kąpieli synka oliwką z oliwkę najlepiej z Nivei.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: zuzanka (---.proxy.aol.com)
Data: 19 maj 2006 - 21:46:48

Artur , to napewno ciemieniucha, moj tez takie cos mial i juz bylam posikana ze strachu, ale wszystko zniklo, to byla ciemieniucha, jestem przekonana, ze to nie luszczyca.Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: Ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 maj 2006 - 10:19:06

nie slyszalam zeby dzieci takie male mialy luszczyce , u noworodkow wszystki sie dopiero "tworzy" skora reaguje na bodzce zewnetrzne , uzyj oliwy z oliwe dlatego bo np. oliwka czy oliwka z nivei ma w swoim skladzie cos perfumowanego a na to wiekszosc dzieci jest uczulona , a na cialo mozesz smarowac kremikiem bambino jak dotąd to jest najlepszy kosmetyk dla dzieci , tak bylo przynajmniej u moich dzieci ,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: gochna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 maj 2006 - 00:38:58

Nie martw się na zapas. Ja też u swojego malucha podejrzewałam łuszczycę. Byłam u kilku lekarzy. Wszyscy zgodnie twierdzili, że tak małe dzieci raczej nie mają łuszczycy. Później okazało się, że to były zmiany po kontakcie z psią sierścią....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: Karolina (82.160.28.---)
Data: 27 maj 2006 - 15:46:00

skura mojego synka sie luszczyla i to bardzo nie tylko na glowie stopy nozki na buzi w okolicach uszu ale lekarka powiedziala ze totylko z powodu "skóry praczki" gdy skora wracala do normalnosci luszczyla sie. wiec wydaje mi sie ze nie masz sie czym martwic. pozdrawiam
ps mozesz sprobowac zamiast oliwki lub oliwy z oliwek kompieli w balsamie oilatum jest ona na parafinie wiec bardzo dobrze natluszcza skore i mozesz to stosowac u bardzo malego dziecka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 sty 2008 - 17:05:54

-------------------------------------------------------

ostatnio zauażylam u mojego dziecka na lokciach plamy czerwone wyglada jakby miał suche lokcie czy to może byc łuszczyca

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: monika (---.chello.pl)
Data: 11 sty 2008 - 21:41:47

Mój trzyletni synek ma na pupie również czerwone szorstkie plamy myślę że to łuszczyca.używam kremu z linomagiem ale to nie skutkuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: rena (2.102.52.---)
Data: 26 mar 2011 - 17:11:12

witam ja mam loszczyce od jakis 15 lat ,mam 11 miesiecznego synka u ktorego zauwazylam plamki luszczycowe mial na przedramieniu ale zniknela teraz ma na ramieniu w miescu gdzie powstaje blizna po sczepionce,na poczatku myslalam ze to wlasnie blizna ale ta plamka jest sucha i robia sie luskisad smiley(( a mialam taka nadzieje ze moj synus nie odziedziczy tego cholerstwasad smileysad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u niemowlaka
Wysłane przez: rsgd (---.aster.pl)
Data: 27 mar 2011 - 06:25:58

skóra a nie skura...nawet u niemowlaka. Przecież komp sam podkreśla błędy. Choroba chorobą ale błędy...Nie rozumiem. Nie chodziliście przynajmniej do podstawówki???
Obowiązkiem ustawowym w naszym kraju jest też gimnazjum.
D.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.