Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Asia 25 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 kwi 2009 - 17:23:51

Johny ja dostałam skierowanie w Aldemedzie w Zielonej Górze..więc trudno mi powiedzieć jak tam u Ciebie w trójmieście:/ale popytaj się dermatologa u którego się leczysz, albo zmień lekarza,podzwoń poradnie dermatologiczne i pytaj gdzie są lampy smiling smileypozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: madziarka (81.219.82.---)
Data: 15 kwi 2009 - 22:33:28

johny ja chodziłam w gdańsku do przychodni dermatologicznej na ulicy Tkackiej. Na NFZ. naswietlałam sie 3 razy w tygodniu przez trzy miesiace,do tego tabletki geralen, ale byłam naprawde wysypana wszedzie, mineło 15 miesiecy i mam spokój. naprawde polecamsmiling smiley Pozdrawiam

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Ania (---.kalisz.mm.pl)
Data: 29 kwi 2009 - 09:55:32

Witam Cie Markusmiling smileyJa leczyłam się w szpitalu na ulicy Szkolnej..jeśli dobrze pamiętam..?im. Strusiasmiling smiley skierował mnie tam lekarz o nazwisku Żaba- był tam ordynatorem i z tego co się orientuję to nadal jest. Ma również swój gabinet prywatny w Poznaniu ale okres oczekiwania na wizytę jest dość długi- bo kiedyś się dowiadywałam. Mają tam lampy i PUVA i UVB i leczą tradycyjnymi metodami teżwinking smiley normalny oddział dermatologicznysmiling smiley Teraz na lato to chyba UVB lepiej ale to już doradzi Ci lekarzsmiling smiley MAm nadzieję, że pomogłam, przepraszam, że z takim opóźnieniem ale dawno tu nie zaglądałam a szkodawinking smiley

Pozdrawiam cieplutko i powodzeniasmiling smiley !

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Marek (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 14 maj 2009 - 01:34:54

Dzięki Aniu za odpowiedz.Słyszałem kilka lat temu,otym lekarzu od znajomej,ponieważ jej mąż leczył się u niego na łuszczyce.Niewim czemu nigdy u nigo niebyłem.W Poznaniu leżałem jakieś 6 lat temu w szpitalu wojskowym na Grunwaldzkiej,wyszedłem po 7 dniach popażony od cygnoliny.W gródniu,byłem leczony w szpitalu Pile 2 tygodnie ,wyszedłem zadowolony.

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: siwiutka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 cze 2009 - 14:54:12

Hejka, mam pytanie do madziarki
w jaki sposob dostalas sie na lampy? ja chodze do przychdni w gda przy ul. Dlugiej, moj stan skory jest masakryczny a na pytanie skierowane do lekarza o lampy slysze nie ma miejsc. Dopiero na sierpien, wiec mowie oki, ale pani doktor mowi ze tak na zapas sie nie da, wiec przechodze do sedna i mowie ze zaplace, a ona ze nie o to chodzi po prostu jest tylu chetnych. podobno 20 osob dziennie na naswietlanie czeka.naswietlanie od 8 do 15. wspomne tyle ze naswietlanie odbywalo sie w sali obok i nikt nie czekal a kabina czekala na chetnych, i jak tu sie wyleczyc?
wiec moze ktos mi zdradzi metody dostania sie na lampy?

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: lipi (---.chello.pl)
Data: 19 lip 2009 - 21:02:05

Polecam naświetlania PUVA w Derm Art w Gdyni. Działają rewelacyjnie. 3 x w tygodniu przez 2 miesiące - pozbyłem się objawów choroby, która zajmowała niemal 1/3 powierzchni skóry. Przez blisko 8 lat przetestowałem wiele metod. Żadna z nich nie była tak skuteczna i bezpieczna.

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: KASIA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 sie 2009 - 22:49:05

Krzysiek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ja naświetlam się lampami UVB (trochę inny
> zakres promieniowania) ale też są bardzo
> skuteczne. Kuracja co najmniej 25 naświetlań 5
> dni w tygodniu. Zaczyna się od kilku sekund i
> dochodzi do ok. 7-10 min. na jedną stronę ciała
> (w zależności od mocy lampy). Do tego nie bierze
> się żadnej chemii, ewentualnie leki ziołowe.
> Chętnym podam adres prywatnego gabinetu w
> Kaliszu.
>
>

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: KASIA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 sie 2009 - 22:53:14

błagam gdzie wkaliszu można sie naświetlac i ile to kosztuje

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: jakomo (---.trzebinia.mm.pl)
Data: 18 sie 2009 - 16:57:34

a moze ktos wie gdzie w krakowie albo w katowicach a najlepiej jak najblizej chrzanowa jest takie miejsce

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Damian (---.range86-142.btcentralplus.com)
Data: 18 sie 2009 - 17:13:26

W Katowicach jest gabinet niedaleko mc donalda w centrum.Tam mozna sie naswietlac.2 panie dermatolog tam sa.Prywatnie naswietlania kosztuja 50 zl tyg.ale mozna tez na kase chorych.Polecam mnie wyczyscilo calkowicie.Niestety poki co jestem za granica i tu dermatolog dal mi wlasnie neotigason,biore od okolo 8 dni.schodzi skora z dloni bardzo ale zmiany jakby juz troche zblakly.Poszukaj w google one maja stronke na necie z nr tel.
Pozdrawiam.

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Beti.. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 18 sie 2009 - 18:28:58

witamwinking smiley
mam pytanie onośnie tych lamp...
gdzie takie lampy są ?trzeba sięzapisaćna te sesje czy miećskierowanie do szpitala..
prosze o pomoc bo nie mam pojęcia a chciałabym spróbować może to pomoże:/

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Beti.. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 18 sie 2009 - 18:32:45

dobra przyznaje się że nie poczytałam do końca hehe.. już chyba wszystko wiem..pozdr...

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Imbirowa (94.75.112.---)
Data: 18 sie 2009 - 19:35:25

Witam, chodziłam na lampy PUVU na ul.Warynskiego - prywatnie 20 zł za naświetlanie, są też w szpitalu na Koszykowej za darmo ale trudno się tam dostać na naświetlania.
Pozdrawiam
Imbirowa

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: vanilla (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 18 sie 2009 - 19:44:42

a czy na prywatne naświetlenia trzeba miec skierowanie?

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: jakomo (---.trzebinia.mm.pl)
Data: 19 sie 2009 - 21:27:54

dzieki damian za info

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Hapek (---.eltronik.net.pl)
Data: 05 pa� 2009 - 21:26:40

A ja mam pytanie. Mam skierowanie na lampy, troche poczytałem, czy wiecie coś o skutkach ubocznych? Naświetlanie jest bezpieczne? Z tego co wiem nadmierne promieniowania typu UV są niezbyt zdrowe jeśli chodzi o skórę. 20 października mam jechać do szpitala, ale trochę sie tego obawiam, tutaj na forum dużo ludzi wypowiada się pozytywnie, ale gdzie indziej nie jest to tak chwalone. Jak to w sumie jest z tym naświetlaniem? nie czujecie żadnych skutków ubocznych?

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: pitstenio (89.174.178.---)
Data: 06 pa� 2009 - 09:38:22

lipi jaki był jednorazowy koszt wizyty PUVA (Zabiegu całego) w GERM ART Gdynia
Proszę odpisz mi czy brałaś też oxolaren?
Dzięki
lipi Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Polecam naświetlania PUVA w Derm Art w Gdyni.
> Działają rewelacyjnie. 3 x w tygodniu przez 2
> miesiące - pozbyłem się objawów choroby,
> która zajmowała niemal 1/3 powierzchni skóry.
> Przez blisko 8 lat przetestowałem wiele metod.
> Żadna z nich nie była tak skuteczna i
> bezpieczna.

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: KASIA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 sty 2010 - 17:42:45

krzysiek gdzie w kaliszu jest ten gabinet blagam

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Imbirowa (94.75.112.---)
Data: 09 sty 2010 - 21:43:23

Witam, w Wawie można chodzić prywatnie na lampy PUVU - jedno naświetlanie to koszt 20 zł (tak było w 2009 r.) w Klinice na ul.Waryńskiego. Oczywiście pod kontrolą lekarza dermatologa.
pozdrawiam Biedronki

Re: lampa PUVA rewelacja
Wysłane przez: Ja..44 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 09 sty 2010 - 21:50:33

kochani ja byłam u dermatologa i własnie przepisala mi lapmy Puva .Zapytała tylko kiedy ostatnio mialam wiec stwierdziła ze mogę na NFZ MAM 20 zabiegów 3x w tyg...wiec widzicie NALEZY SIE Z FUNDUSZU...jestto prywatna przychodnia Aldemed w zielonej górze , ktora ma podpisana umowe z fundszem...a kiedys TEZ MI w tej samej przychodni zapropnowali odpłatnie..