Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
pomocy! łuszczyca na twarzy,co stosowac?
Wysłane przez: ewela (---.dynamic.chello.pl)
Data: 22 wrz 2011 - 09:00:39

Witam, od 2 tygodniu wystapil mi wysyp na twarzy nad ustami, nie wiem co mam na to stosowac. Na poczatku stosowalam diprosalic potem daivonex,wiem ,ze to sa masci ze sterydami ale nie mialam nic w domu pod reka. 2 miesiace temu skonczylam kuracje lampami puva i wszystko bylo cacy do tego wysypu. Stosyje tez na to masc clobaza, ale nick kompletnie nie pomaga. Wysyp jest coraz bardziej czerwony i wiekszy i na dodtatek bardzo sie luszczy. Czy macie jakies sposoby domowe, ale sprawdzone masci lecznice na luszczyce twarzy? bede bardzo wdziecznasmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pomocy! łuszczyca na twarzy,co stosowac?
Wysłane przez: ted (---.dip.t-dialin.net)
Data: 22 wrz 2011 - 09:31:11

Kup sobie masc Dermatop.To jedyna rzecz ktora moge polecic na twarz.Jest to taki bardzo slabiutki steryd.Mozna stosowac bez obaw przez dlugi okres.Stosuje to od 10 lat.Prosze o nie komentowanie mojej wypowiedzi przez osoby nie znajace tego leku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pomocy! łuszczyca na twarzy,co stosowac?
Wysłane przez: anna (---.pl)
Data: 22 wrz 2011 - 11:08:10

a mam pytanie? ja mam luszczyce na glowie czy wlosy po tej masci nie wypadaja? nie znam tej masci pierwszy raz o niej slysze jesli jest dobra to chetnie ja wyprobuje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pomocy! łuszczyca na twarzy,co stosowac?
Wysłane przez: ps (---.kotun.arxnet.pl)
Data: 22 wrz 2011 - 18:22:58

Polecam refundowany,łagodny steryd- laticort 0,1% krem
kosztuje on 1zł
proponuje posmarować się nim 3 razy na wieczór, zrobić przerwe kilkanaście dni podczas której będziesz smarować plamy jakimś dobrym kremem- svr,la roche, emolium i po przerwie znom ewentulanie ze 4razy na wieczor.....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pomocy! łuszczyca na twarzy,co stosowac?
Wysłane przez: menia116 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 wrz 2011 - 22:35:59

mi bardzo pomaga maść z wit. A smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pomocy! łuszczyca na twarzy,co stosowac?
Wysłane przez: anna (---.pl)
Data: 23 wrz 2011 - 08:13:22

Laticort nie pomogł mi w ogole jak nim smarowalam zmiany to mi wlosy wychodzily nie polecam na owłosiona skore glowy ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pomocy! łuszczyca na twarzy,co stosowac?
Wysłane przez: ps (---.kotun.arxnet.pl)
Data: 23 wrz 2011 - 21:27:08

Laticort w kremi to bardzo łagodny steryd i umiejętnie stosowany naprawdee dobrze działa na twarzy jeśli już ktoś musi użyć coś na twarz....
Umiejętnie to znaczy-niewielka ilość na oczyszczoną twarz przez 3-4dni i potem 3tygodnie przerwy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pomocy! łuszczyca na twarzy,co stosowac?
Wysłane przez: estera (---.toya.net.pl)
Data: 08 pa� 2011 - 23:13:32

Witam zawsze stosowałam sterydy na twarz,głównie czoło,teraz i one mi nie pomagają,tzn.całkowicie nie zaleczają,moja lekarka nie widzi problemu...zawsze kiedy do niej pójde przepisuje steryd...w końcu kupiłam antipsor od bonifratów i stosuje go od ok. tyg.,nadal mam zmiany na czole i powoli dalej się rozchodzą i co robić??a tak wogóle to te zmiany na czole nie przypominają łuszczycy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: pomocy! łuszczyca na twarzy,co stosowac?
Wysłane przez: gienia (193.105.122.---)
Data: 10 pa� 2011 - 09:00:38

Daivonex nie jest sterydem!
Na mnie to działa, tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość. Przynajmniej działa o tyle, że się nie łuszczy i można zaczerwione miejsca przykryć fluidem.
Wiosną daivonexem wyleczyłam dekolt i nie mam żadnych nawrotów.
Na ustąpienie czerwonych plam niestety trzeba poczekać parę tygodni, ale bardzo boję się sterydów, nawet tych łagodnych.

Ja jestem kompletnie załamana, mam wysypaną całą twarz i szyję sad smiley szyję owijam apaszką.

Myślę o wybraniu się na solarium. myślicie, że to ma sens? Czy promieniowanie na solarium bardzo różni się od tego w specjalistycznych gabinetach? Czy też pomaga?

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.