Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Rybki Garra Rufa -FIV i Łuszczyca
Wysłane przez: A (82.160.79.---)
Data: 20 pa� 2011 - 21:21:32

Jestem zszokowana, korzystałam w SPA z takich właśnie rybek i okazuje się, że mogą być one nosicielami wirusa HIV i sa przeciwskazania dla łuszczyków.
Nikt mnie prędzej o tym nie informował.Tragedia.
http://fitness.wp.pl/zdrowie/wirtualny-poradnik/go:1/art667,rybki-ktore-moga-przenosic-hiv.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rybki Garra Rufa -FIV i Łuszczyca
Wysłane przez: Joker (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 pa� 2011 - 21:38:59

Wyssane z palca.Wszedzie mozna sie zarazic

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rybki Garra Rufa -FIV i Łuszczyca
Wysłane przez: dora (---.ntlworld.ie)
Data: 20 pa� 2011 - 21:51:40

Tez wlasnie przeczytalam o tych rybkach na wp,szok.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rybki Garra Rufa -FIV i Łuszczyca
Wysłane przez: X (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 pa� 2011 - 22:23:55

http://fitness.wp.pl/wellness-i-spa/odnowa-biologiczna/go:3/art83,doktor-ryba.html
A wczesniej inaczej pisali- to jest nagonka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rybki Garra Rufa -FIV i Łuszczyca
Wysłane przez: Ja (---.play-internet.pl)
Data: 21 pa� 2011 - 10:41:44

Jasne i dloni tez nikomu nie podawajmy i zknijmy sie w jaskiniach.http://mini.wp.pl/styl/facet/cat,1007847,wid,13895466,artykul.html
Zeby sie zarazic na ludzki rozum musialy by byc 2krwawiace osoby.
A idac na basen ze skaleczeniem stopy przebierajac sie w szatni i stojac na plytkach boso nastepna osoba przychodzac ze skaleczeniem rowniez stopy stojac w tym samym miejscu jest w stanie sie zarazic ??
Wyssane z palca, rybki to wielka konkurecja i to naturalna dla farmaceutyki.Dlaczego w niemczech i na slowacji sa sponsorowane te zabiegi dla luszczykow przez panstwo??
Zawsze bedzie ktos kto znajdzie jakies ale.Wyraznie jest napisane ze jezeli sa zachowane wszystkie zassdy to jest ok,prawdopodobienstwa zarazenia sie czymkolwiek takie jak na solarium,u fryzjera czy kosmetyczki.nie dajmy sie zwariowac!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rybki Garra Rufa -FIV i Łuszczyca
Wysłane przez: Ja (---.play-internet.pl)
Data: 21 pa� 2011 - 10:45:08

Do zalozyciela watku:RYBKI NOSICIELAMI WIRUSA HIV????
PROSZE CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rybki Garra Rufa -FIV i Łuszczyca
Wysłane przez: A (82.160.79.---)
Data: 21 pa� 2011 - 12:49:48

Ja Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Do zalozyciela watku:RYBKI NOSICIELAMI WIRUSA
> HIV????
> PROSZE CZYTAC ZE ZROZUMIENIEM

Pozwolę sobie zacytować za Brytyjską Agencją Ochrony Zdrowia i pozostawić bez komentarza.
------------
"....Fish spa, czyli armia małych rybek obgryzających stopy i dłonie, robi coraz większą furorę w gabinetach kosmetycznych. Ta metoda pielęgnacji wzbudza też wiele kontrowersji. Eksperci ostrzegają nawet, że w salonach oferujących najmodniejszy pedicure i manicure można złapać bardzo groźne wirusy, w tym HIV oraz zapalenia wątroby typu C.

Jak informuje ?Daily Mail? brytyjska Agencja Ochrony Zdrowia Age (Health
________________________________________________________________________
Protection Agency) ogłosiła, że z takich zabiegów zdecydowanie powinni
________________________________________________________________________
zrezygnować wszyscy cierpiący na łuszczycę, diabetycy oraz osoby z osłabionym
______________________________________________________________________________
systemem immunologicznym. Zaznacza przy tym, że ryzyko zakażenia jest co prawda
________________________________________________________________________________
niewielkie, ale nie można go zupełnie wykluczyć."
_____________________________________________________


Tak się składa, że ja tego artykułu jeszcze nie komentowałam na tym forum, lecz tylko podałam linka. Więc nie bardzo rozumiem, o co szanownemu Koledze chodzi? Że przeżyłam szok, iż brytyjska Agencja Ochrony Zdrowia ostrzega i zaleca zachowanie szczególnej ostrożności.

Ponadto proszę mi nie insynuować, że temat założony wątku brzmi
-RYBKI NOSICIELAMI WIRUSA> HIV???? brzmi on zupełnie inaczej.

Jeśli Kolega ma problem nawet z zacytowaniem tematu, to o czym my tu rozmawiamy?

Z Kolegi jest żartowniś i dowcipniś. Z przykrością stwierdzam, że masz problem nawet z percepcją 5 słów tematu wątku.

W przeciwieństwie do innych m.in. załozyciela wątku o hodowli i sprzedaży tychże rybek posłusznie informuję, takowych nie hoduję, a jedynym moim zamiarem było zwrócenie uwagi czytających na ten artykuł.
Żadnych wniosków nie wyciągałam, niech sobie każdy sam je wyciągnie.
Pozdrawiam
Psycholożka Agatka

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.