Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Jaka dieta dla osoby ćwiczącej ???
Wysłane przez: picasso (109.95.206.---)
Data: 01 lis 2011 - 14:58:38

jak w temacie jestem osoba cwiczącą na siłowni chciałbym się dowiedziec czy wolno mi jeśc jajka i maślanke bo tego spozywam najwiecej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka dieta dla osoby ćwiczącej ???
Wysłane przez: ja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 lis 2011 - 18:03:57

Jajka możesz jeść, ale nie za dużo, bo ich żółtko zawiera dużo cholesterolu - dwa razy więcej niż wynosi dzienne zapotrzebowanie.Jeśli musisz jeść dużo jajek (i chcesz, bo na przykład chcesz w ramach bodybuilding dostarczyć organizmowi więcej aminokwasów do budowy mięśni) to chociaż wyrzucaj żółtka (zostaw do zjedzenia połowę żółtka dziennie).

Maślanka - nie jest wskazana, bo to oczywiście produkt z mleka, a wszystko wskazuje na to, że mleka i jego przetworów powinieneś unikać (zwłaszcza serów żółtych). Najlepiej w ogóle zrezygnować z wszystkiego, co ma cokolwiek wspólnego z mlekiem (przynajmniej przez pierwszy miesiąc nowej diety i sprawdzenia czy ta dieta w ogóle na Ciebie działa). Natura stworzyła mleko, aby służyło cielętom (dzięki niemu rosną cielakom mocne racice smiling smiley ) i tylko one dobrze sobie z nim radzą mając laktazę, enzym który trawi białka mleka. Ludzie mają różną zdolność do trawienia mleka - od dobrej po zerową. Dla nas mleko może być źródłem bardzo niekorzystnych alergenów (uczulające i nadmiernie aktywizujące nasz układ immunologiczny obce gatunkowo białko). Są inne, dużo lepsze źródła wapnia i białek. Znajdź wykazy produktów zawierających te substancje odżywcze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka dieta dla osoby ćwiczącej ???
Wysłane przez: picasso (109.95.206.---)
Data: 01 lis 2011 - 18:13:57

dzięki bardzo za naswietlenie tematu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka dieta dla osoby ćwiczącej ???
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 02 lis 2011 - 07:58:45

Odnośnie jajek powiem tylko tyle kiedy ich nie jadałam cholesterol skoczył powyżej normy a jak zaczęłam jeść jest w normie natomiast białko zawiera awidynę która w nadmiarze może pogorszyć stan skóry.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Awidyna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka dieta dla osoby ćwiczącej ???
Wysłane przez: tommy0 (---.ostroleka.vectranet.pl)
Data: 02 lis 2011 - 12:27:37

Mit jakoby jajka szkodziły i miały dużo złego cholesterolu został obalany już dosyć dawno. Z tego co wiem, jajka nie mają większego negatywnego efektu na łuszczycę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jaka dieta dla osoby ćwiczącej ???
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 02 lis 2011 - 12:55:52

Za to mają dużo pożytecznych witamin potrzebnych nam łuszczyką

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.