Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Nadzieja dla łuszczyków!!!
Wysłane przez: agusia67 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 gru 2011 - 14:45:03

Witajcie!
Od 7 lat choruje na łuszczyce. Próbowałam wielu maści i niekonwencjonalnych metod- wszystkie okazały się bezskuteczne. W końcu trafiłam na informacje o rybkach Garra Rufa, które mogą nam pomóc. W okolicy działa (o dziwo) spa w Pasażu pod Orłem, w którym można skorzystać z tych zabiegów. Osobiście byłam już 5 razy i naprawde widzę efekty smiling smiley Mi pomogło, może i Wam pomoże. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzieja dla łuszczyków!!!
Wysłane przez: wasluk (---.ip.skylogicnet.com)
Data: 12 gru 2011 - 20:46:41

Witaj!

Też jestem z Bielska-Białej i zastanawiałem się już od dawna nad ryboterapią, miałem nawet jechać do Turcji ale z kasą słabo sad smiley Jak możesz to napisz ile taka przyjemność kosztuje, jak często się korzysta z terapii, i jak długo, czy jest tam lekarz dermatolog czy tylko kosmetolog. Mam zmiany na podudziach, mam nadzieje ze mi to pomoże. Pozdrawiam wszystkich walczących z tym g....m. Łukasz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzieja dla łuszczyków!!!
Wysłane przez: agusia67 (178.212.169.---)
Data: 12 gru 2011 - 23:05:26

Najlepiej będzie jak sam się z nimi skontaktujesz. Mają wiele promocji i zniżek, ale lekarza tam nie widziałam. Ja chodzę na zabiegi 2 razy w tygodniu, ale to podobno kwestia indywidualna. Cenny mają znośne. Z resztą wyłożyłam już tyle kasy na różne kuracje, że mi nie zależy. Wszystko byleby się tego paskudztwa pozbyć!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzieja dla łuszczyków!!!
Wysłane przez: j (82.160.79.---)
Data: 13 gru 2011 - 07:25:02

Entuzjazm jest potrzebny szczególnie, gdy chorujemy na tę chorobę, ale warto podchodzić roztropnie i rozważnie. Ja wiem, że zaraz na mnie spadnie grom krytyki, szczególnie od właścicieli posiadaczy akwariów i brzanek, lecz warto wziąść, również głosy krytyczne, ku na uwadze i rozwadze.
Re: Propozycja w sprawie Garra Rufa
Wysłane przez: brzanka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 wrz 2009 - 15:09:58

Witam wszytskich,
Tak dla przestrogi to wedlug wszelkich rozporzadzen zakaz jest wywozenia z Turcji tych ryb ktore maja wlasciwosci lecznicze. Niesety z przykroscia musze stwierdzic, ze oferowane w sprzedazy rybki sa rybkami z tego gatunku, ale nie tymi, ktore leczą. Oryginalne ryby garra rufa a nie chin chin lub innych odmian zawieraja w sobie enzym diathonol, ktory wnika w skore pacjenta podczas zabiegu zjadania naskorka. I ten enzym powoduje zachamowanie lub spowolnienie narastania nowego chorego naskorka.
Wszelkie inne rybki z tego gatunku zjadaja tylko naskorek powodujac chwilowe rezultaty.
Dodatkowo wymogi stawiane przez tamtejsze Min.Zdrowia sa takie ze nie wolno ich trzymac w akwariach w celach leczniczych. m.in ze wzgledu na rozwoj bakterii, ktory w zwyklym akwarium nie jest ncizym niszczony. Warto takze zwrocic uwage ze stosowanie wszelkich chemikaliow w akwarium powoduje u tych ryb zachamowanie wydzielania tego enzymu, co w rezultacie prowadzi do ich funkcji zjadania naskora a nie jednoczesnego leczenia. Wyjatki stanowia osrodki w Niemczech i Szwajcarii, które maja stosowne zezwolenia, a miejsca w ktorych trzymane sa te rybki wykorzystywane do leczenia spełniają wymogi Ministrstwa i regulacje prawne. Malo kto tez wie o fakcie, ze przy odlawianiu tych ryb nie mozna uzywac podbieraka!
Pozdrawiam i proponuje udać sie do Niemiec do jednego z takich osrodkow.
------
I innej beczki, bo to są naukowe rozważania -instytucji poważanej i szanowanej nie związanej z biznesem - znajdziesz tutaj
http://fitness.wp.pl/zdrowie/wirtualny-poradnik/go:1/art667,rybki-ktore-moga-przenosic-hiv.html
Konkluzja:
Jak najbardziej można spróbować w naszych rodzimych nazwijmy to quasi SPA, ale trzeba liczyć się też ze sporym wydatkiem finansowym, a efekty mogą być różne i nie muszą być wcale tak optymistyczne.
Pozdrawiam
j

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzieja dla łuszczyków!!!
Wysłane przez: agusia67 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 gru 2011 - 11:42:07

Nie wiem czy wiesz, ale ten artykuł został już dawno skrytykowany jako nagonka firm farmaceutycznych, dla których takie fish spa są ogromnym zagrożeniem. Poczytaj sobie pod nim komentarze.
Teoretycznie chorobami można zarazić się wszędzie: na basenie, u fryzjera, w autobusie itd. Te babeczki w Pasażu pokazały mi wszystkie filtry, które oczyszczają wodę w akwariach, bo sama pytałam czy jest to bezpieczne winking smiley A poza tym mają wszystko jednorazowego użytku.
Te rybki są faktycznie dobrem narodowym Turcji, ale ktoś już je kiedyś stamtąd wywiózł i są dostępne na całym świecie. Może Ci się wyda, że bronie tylko moich wydanych pieniędzy, ale mi to naprawdę pomaga smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzieja dla łuszczyków!!!
Wysłane przez: j (82.160.79.---)
Data: 13 gru 2011 - 12:34:03

agusia67 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie wiem czy wiesz, ale ten artykuł został już
> dawno skrytykowany jako nagonka firm
> farmaceutycznych, dla których takie fish spa są
> ogromnym zagrożeniem. Poczytaj sobie pod nim
> komentarze.

Tylko problem polega na tym, że badania przeprowadziła niezależna brytyjska Agencja Ochrony Zdrowia (Health Protection Agency) która nie ma żadnych powiązań i interesów z firmami farmaceutycznymi, ani z SPA. Ma za zadanie właśnie m.in. ścigać firmy farmaceutyczne za niedozwolone praktyki. Nie potrafię sobie wytłumaczyć jak ona może działać na rzecz firm farmaceutycznych a przeciwko SPA.
Jest to instytucja niezależna i dla mnie obiektywna.
--------------------------------------------------------------------------------
Ta Agencja jednoznacznie stwierdziła, że z takich zabiegów w SPA zdecydowanie powinni zrezygnować wszyscy cierpiący na łuszczycę, diabetycy oraz osoby z osłabionym systemem immunologicznym.
---------------------------------------------------------------------------------
Taka jest faktyczna ocena Agencji mającej na celu ochronę zdrowia brytyjskich obywateli.To jest fakt. Jeśli chcesz podważyć, bądź zanegować, to udowodnij to.
Piszesz, że mam poczytać pozytywne komentarze o SPA. Czyżby to były te dowody?
W związku z powyższym mam pytanie, kto te komentarze pisał? Osoby prawne, instytucje naukowo-badawcze,że mam im na słowo uwierzyć, Masz pewność, kto stoi za kasiami, asiami? Ty wierzysz w nie, ja wierzę z kolei w stanowisko Agencji Rządowej mającej na celu ochronę zdrowia swoich obywateli.

Jeśli ci pomogły rybki to tak trzymać, cieszę się z tego faktu, ale wiele osobom one nie pomogły, czemu również dały i tu swój wyraz,
-----------------------------------------------------
Agencja Ochrony Zdrowia, która powołana jest w celu wiadomym jednoznacznie ostrzega nas łuszczyków. I to również warto wiedzieć i mieć tego świadomość włażąc do akwarium z brzankami.
--------------------------------------------------------
Ja z tej formii terapii nie korzystałem, przyjaciółka była w Turcji w ich naturalnym środowisku i była nimi zachwycona, bo jakiś rok nie miała remisji, potem łuszczyca ponownie zaatakowała, więc powtórzyła 15 zabiegów w..... Berlinie i okazało się to, totalną klapą. Widocznie niemieckie na nią nie działają, a że nie jest patriotką, to z polskimi nie chce już próbować.
Pochodzę z Lublina, prowadzi mnie dr Borzęcki, jak mi zaaplikuje moczenie się z rybkami(takowe SPA u nas też są) to będę się moczył. Nic nie robię na własną rękę. Musi być decyzja lekarza. To jest zbyt poważna choroba i są przeciwskazania Agencji Rządowej co prawda brytyjskiej, ale jest.

A informacje i "usłużną pomoc" szczególnie z tego forum traktuję rekreacyjnie. Chyba mam do tego prawo. Już sobie wyobrażam nagonkę jednoosobowych firm bazujących i czerpiących zyski z naszej choroby. A przykładów jest tu bez liku.
Pozdrawiam
j

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzieja dla łuszczyków!!!
Wysłane przez: agusia67 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 gru 2011 - 14:35:06

Panie j,
znalazłam też Pana wypowiedź w sprawie innego wątku (Propozycja w sprawie Garra Rufa) i nigdzie nie doszukałam się jakiejś pozytywnej opinii. Nie wiem dlaczego jest Pan tak negatywnie nastawiony do tych rybek i skupia się tylko na krytyce. Co to za "rekreacja", skoro Pan tylko narzeka? ;p Więcej optymizmu!
A co do tej Agencji? Podobno taka istnieje, ale jej "odkrycia" do mnie nie przemawiają. Wystarczy posmarować gdzie trzeba i zaraz wyniki badań mogą zmienić się na kogoś korzyść winking smiley Przez wiele lat uważano brzanki za cudowny lek na łuszczyce, a teraz są już niebezpieczne? Ten artykuł to tylko początek afery, która trwa nadal. Zawsze znajdą się zwolennicy i przeciwnicy, więc można się tylko opowiedzieć po którejś ze stron.
Osobiście jestem zadowolona z zabiegów, ale nie wykluczam, że to paskudztwo do mnie wróci...
Cieszę się obecnym stanem i pozdrawiam gorąco smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nadzieja dla łuszczyków!!!
Wysłane przez: spakwarium.pl (---.cdma.centertel.pl)
Data: 14 gru 2011 - 18:36:59

Zapraszam do nowo otwartego punktu Spakwarium z rybkami Garra Rufa na warszawskim Targówku. Oprócz zawsze pomocnych rybek, znajdziesz tu miłą atmosferę i przystępne ceny.
Dowiedz się więcej na www.spakwarium.pl lub zadzwoń tel. 517218583

Zapraszamy!

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.