Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Lek na łuszczycę
Wysłane przez: Jola (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 14 sty 2006 - 09:45:53

Usłyszałam w TV, że jakiemuś zespołowi badawczemu przyznano nagrodę, czy nominowano do nagrody za opracowanie leku na łuszczycę. Niestety usłyszałam tylko urywek i nie znam żadnych szczegółów; kto, kiedy, gdzie... Pan powiedział, że jest to pierwszy lek który LECZY a nie zalecza.
Może ktoś z Was wie więcej.
Pozdrawiam. Jola

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: Sylwiaaa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 sty 2006 - 10:15:51

ehhh Jola to by było za piekne zeby prawdziwe niestety :/ przeczytałam na innym forum ze komus pomaga krem NIZORAL albo szampon Nizoral ale smarując sie na ciało na wykwity ?? ktos próbował?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: darek (---.com.pl)
Data: 15 sty 2006 - 00:40:56

na łuszczycędo okresowego zaleczenia jest dobra maść dermovate, elocom, laticort; lecz po krótkim czasie łuszczyca powraca

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: Nepomucen (---.aster.pl)
Data: 15 sty 2006 - 01:41:26

ale nie odpowiadacie Joli na pytanie. Ja tez slyszalem (tzn Tata slyszal w tv), ale wiem tyle, co Jola, ciekaw jestem czy ktos ten program widzial w calosci. Ja wiem jedynie, ze to polscy chemicy opracowali.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: xyz (---.szczecin.mm.pl)
Data: 15 sty 2006 - 19:58:31

zapomniales Darek dodac,ze po tych specyfikach powraca i to ze zdwojona sila...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: Jola (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 sty 2006 - 09:39:40

Myślę, że jak lek zostanie wdrożony do produkcji to będzie w naszym światku trochę głośniej o nim. Otworzylam ten temat, żeby nam wszystkim nieco otuchy dodać, że ktoś gdziś coś robi w naszej - łuszczyków- sprawie. No i liczyłam że może istotnie ktoś coś słyszał więcej.
A co do Dermowate - to jest steryd, więc jego stosowanie na dłuższą metę nie jest wskazane, chyba lepsze są maści robione z cygnoliną.
Pozdrawiam. Czekam na lepsze wieści o tym nowym leku. Jola

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: Jola (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 sty 2006 - 09:48:34

http://xyz.webd.pl/index.php?showtopic=2580
Kochani, znalazłam ten artykuł na forum ŁUSZCZYCA(psoriazis)- to o to chodzi. Jak wynika z artykułu już pracyją nad wdrożeniem leku do produkcji.
Myślę że to cudowna wiadomość. J.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: waldek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 mar 2006 - 19:45:28

Czy wiesz juz coś o tym leku więcej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: Albert (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 28 mar 2006 - 20:00:18

Czesc jola mam na imie Albert wiem o co pytasz slyszalem o tym leku dzsiaj w telewizji rano jest to najnowszy lek ktory dziala z bardza dobra sila ale niewszedl jeszcze na rynek poniewaz niewiedza czy ma jakies skutki uboczneale sa nowe leki ktore sa dobresmiling smileymozna odetchnac z ulga ze pomalu bedziemy w pelni osobisci smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: magda (81.15.159.---)
Data: 29 mar 2006 - 19:50:21

Jolu!
lek o ,który pytasz to KALCIPOTRIOL. Jest pochodną witaminy D3. witamina D3 stosowana jest głownie w postaci syntetycznych pochodnych 1- alfa 25- dihydroksywitaminy D3 = kalcipotiol . jest jeszcze takalcitol czyli 1 -alfa 24 - dihydroksywiamina D3.
ale nie o tych skoplikowanych nazwach chciałam pisac...
KALCIPOTRIOL - ma działanie antyproliferacyjne i przywraca normalne różnicowanie się keratynocytów.Ponadto wpływa też na układ immunologiczny hamujac aktywnosc komórek pomocniczych CD4 , zmniejsza wydzielanie IL- 2 ( INTERLEUKINA 2) i INF ( interferonu).
działa więc w sposób dwojaki : bezposrednio na keratynocyty (te komórki naskórka które dzielą się jak szalone - stąd powstawanie łusek ) oraz działają na komponętę immunologiczną.

* interleukiny , interferony to inaczej cytokiny prozapalne sprzyjajace proliferacji. wytwarzane sa przez limfocyty i keratynocyty. odgrywają rolę w zapoczątkowaniu i utrzymywaniu się zmian łuszczycowych.

tak więc zachęcająco to brzmi i mam zamiar wypróbowac ten lek
* występuje w postaci maści,
*może powodowac zaburzenia w gospodarce wapniowej
* może miec działanie drażniące na skórę twarzy i skórę owłosioną
* na twarz i głowę polecają stosowac TAKALCITOL

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: sylwiaa (---.chello.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:05:29

zanim to zaczną produkować to ja chyba prędzej juz do nieba pojde:O:O:O ;D;D hehe

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:11:26

witam wszystkich.Mnie zaczyna już ta choroba denerwowa próbowałem już tylu teków że w nazwach sie myle. Obecnie na głowie smaruje sie lorintenem lottio takie mleczko i płynem dermovate.Niby pomaga ale są nawroty.Myśle że duży wpływ na to maja stres i nerwy.A przekonałem sie że leczniczo na mnie działają promienie słoneczne tylko teraz była zima.Myślałem o solarium ale nie spróbowałem.Macie jakieś złote środki? pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: sylwiaa (---.chello.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:24:37

mi solarium wogole nie pomoglo bylam chyba 4 razy po 10 min i zero poprawy ale sie opalilam hehe :] na mnie nic w sumie nie dziala oprocz sterydow a idzie wiosna wiec niestety zaczne sie nimi faszerowac:/ moze w maju szpital :] pierwszy raz tak mnie dermatolog skierowała pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:28:58

a w szpitalu to w czym oni ci pomoga.Jakas kuracja?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: sylwiaa (---.chello.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:36:34

no mi lekarka powiedziala ze bym miała lampy na głowe(grzebieniowe) i na ciało lampy i nie dosc ze sie ladnie opale to lampy PUV (o ile dobrze zapamietalam) bardzo sa pomocne w zaleczaniu Ł .... no i jakies tam maśći pierdoły będa testować które ci pomogą a które nie .... ale jak sobie wyobraze 2 3 tyg w szpitalu to mi sie odechciewa :O:O pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:39:36

potrzebny jest taki preparat który nie bedzie uciążliwy w stosowaniu i po którym bedzie można do ludzi wyjśc

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: sylwiaa (---.chello.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:48:25

NOOO .... w sumie ... to tak, ja jzu nie wierze w nic :] Ł mam dopiero od konca tamtych wakacji i az sie boje tych ... sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: michał (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 mar 2006 - 21:57:33

ja już mam ja od 4 lat. Ale wbrew Twoich obaw mi w wakacje przechodzi.Praktycznie ginie na jakiś czas i to z minimalnym smarowaniem ale to tak jak mówiłem słońce pomaga.Chyba sie wybiore teraz do solarium zobacze jakie będą efekty

Opcje: OdpowiedzCytuj
newe leki na łuszczycę
Wysłane przez: wkurec (---.krawarkon.pl)
Data: 25 maj 2008 - 14:54:00

wiaaa Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> ehhh Jola to by było za piekne zeby prawdziwe
> niestety :/ przeczytałam na innym forum ze komus
> pomaga krem NIZORAL albo szampon Nizoral ale
> smarując sie na ciało na wykwity ?? ktos
> próbował?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Lek na łuszczycę
Wysłane przez: ewelina1984 (83.3.181.---)
Data: 24 sty 2009 - 19:05:57

Nepomucen Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> ale nie odpowiadacie Joli na pytanie. Ja tez
> slyszalem (tzn Tata slyszal w tv), ale wiem tyle,
> co Jola, ciekaw jestem czy ktos ten program
> widzial w calosci. Ja wiem jedynie, ze to polscy
> chemicy opracowali.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.