Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
kawior...
Wysłane przez: Rysiek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lip 2011 - 00:07:50

Witam,

Chciałbym podzielić się na forum moimi spostrzeżeniami na temat kawioru.
Miałem okazję kupić od znajomego kawior rosyjski.
Nabyłem dwa słoiki ( kawior był do nich przesypywany z "wiaderka" ), jeden z bieługi , drugi z Osetry.
Po prostu lubię kawior, miałem na niego ochotę kupiłem ( proszę nie pisać, że stać mnie na kawior, czy inne takie pierdoły bo nie mam ochoty o tym dyskutować ), w ogóle nie biorąc pod uwagę że może mi pomóc.
Zjadłem z żoną na śniadanie po dwie "kanapeczki", zamknąłem i stwierdziliśmy że będziemy jeść codziennie tak aż się skończy bo szkoda zjeść wszystko na raz.
Po 3 dniach zauważyłem, że moje paznokcie wyglądają zupełnie inaczej niż przedtem ( mam problem głównie z paznokciami, ale dochodzi do tego jeszcze głowa oraz nogi ).
Na początku nie kojarzyłem co może tak poprawić stan moich dłoni, oraz innych części ciała - zmiany na ciele mocno wyblakły , a paznokcie najzwyczajniej w świecie zaczęły wracać do normy.
Doszliśmy z żoną do wniosku, że zjem całą resztę sam po łyżeczce do herbaty obydwu rano, starczyło na tydzień, moje palce wyglądają po tym tygodniu ekstra, nie były w takim stanie od dobrych 10 lat, z głowy dalej się sypie ale żona mówi że zmiany są różowe z taką jakby "piaszczystą" łuską a nie skorupą jak to bywało.
Na nogach zmiany są bledsze i zeszła z nich łuska po prostu są różowe plamy.
Może to jakiś zbieg okoliczności, ale postanowiłem się nim podzielić.
Jako, że nie jest to tania impreza ( aczkolwiek biorąc pod uwagę kupno protopicu, belosalicu, oraz paru innych maści raz na miesiąc wychodzi to podobnie ) , w następnym tygodniu będę miał okazję znów z człowiekiem od kawioru się spotkać, kupie jeszcze przetestuje dłużej.

Czy może ktoś bardziej zorientowany w sprawach witaminowych itp. może powiedzieć czy ikra ma w sobie coś co może pomagać czy po prostu to zbieg okoliczności a maści w końcu zaczęły działać ( na nogach tylko smarowałem , głowy i paznokci nie ruszam ).

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: kawior...
Wysłane przez: nefelly (---.toya.net.pl)
Data: 15 lip 2011 - 03:22:12

Z tego co wkleiłam poniżej wynika, że kawior jest mocno wykorzystywany z kosmetyce, ale chyba mało się o tym mówi, ja nigdy nie słyszałam i zawiera mnóstwo substancji potrzebnych skorze do prawidłowej odnowy, więc mozliwe, że akurat u Ciebie bardzo brakowało tych substancji i dlatego sie polepszyło, ale wiadomo, sprobować wartosmiling smiley ja tam jutro kupuje, bo i tak lubiętongue sticking out smiley daj znać koniecznie jak po następnej serii i w jakiej ilości jadłeś. I z czymtongue sticking out smiley pzdr

ciocia wikipedia podaje tak:


Wartość odżywcza

* Sód ? ok. 200 mg w 100 g
* Fosfor ? ok. 90 mg w 100 g

Wartość odżywcza kawioru wynosi ok. 280 kalorii w 100 g czarnego, i 270 kalorii w 100 g czerwonego kawioru.

Zastosowanie w kosmetyce

Kawior zawiera duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych i aminokwasów, które regenerują uszkodzoną barierę ochronną naskórka, przyspieszają odnowę komórek i umożliwiają wnikanie do skóry białek i enzymów. Zwiększają też przyswajanie witaminy A, która pobudza naskórek do odnowy. Oprócz tego zawiera fosfor, który odżywia i wzmacnia skórę; mikroelementy (m.in. cynk, jod, magnez), które nawilżają i pobudzają do pracy komórki skóry; fosfolipidy ? odpowiedzialne za kontrolę nawilżenia oraz przeciwdziałające parowaniu wody ze skóry(dzięki nim skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna); białka, które dostarczają składników niezbędnych do prawidłowego wzrostu i spójności tkanek oraz poprawiają jędrność cery; witaminy (A, D, E) ? chronią skórę przed wolnymi rodnikami przyspieszającymi jej starzenie. W gabinetach kosmetycznych stosuje się zabiegi z kawiorem, oraz produkuje się kremy kawiorowe.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: kawior...
Wysłane przez: anka (---.pl)
Data: 15 lip 2011 - 08:57:51

ja teeeeez ide i kupuje mam nadzieje ze nie trzeba go lączyc z francuskim szampanem :-)))))

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: kawior...
Wysłane przez: Maciek1 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lip 2011 - 12:41:14

Tylko pamiętajcie , że prawdziwego kawioru w sklepie nie kupicie.
Nie sprzedają kawioru z ryb jesiotrowatych w sklepie, zadnym , chyba ze w delikatesach na ulicy Polnej w Warszawie ( których nie polecam ).
Nie chodziło mi o kawior marki ABBA, czy inne tego rodzaju rzeczy, gdyż to nie jest kawior. Kawior z bieługi niestety nawet nie jest hodowlany( nigdy nie widziałem hodowlanego kawioru z bieługi ).
Nie chciałbym żeby ktoś się rozczarował kupując pseudokawior.
Ja jem, napisze za tydzień jak mi idzie z tym wszystkim.
Dodam, że za kawior z bieługi trzeba zapłacić w granicach 650zł za 100g ( starcza na jakieś 15 dni (zmienjszyłem dawke do płaskiej łyżeczki do cukru, gdyż w przeciwnym wypadku poszedłbym z torbami))
Za osetre jest to 550zł za 100g i starcza na tyle samo.

Dobry kawior jest do dostania niestety tylko z drugiej albo trzeciej ręki( od przemytników ).

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: kawior...
Wysłane przez: lisiura (---.icpnet.pl)
Data: 23 mar 2012 - 10:51:36

Często podróżuje służbowo do Rosji i dla Pana Ryśka zrobię wyjątek na Pańską chorobę i dolegliwości schorzeniowe odstąpie kawior czarny z belugi w przystępnej cenie.
e-mail: [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.